17 тиждень вагітності

Дитина

Зараз твій малюк веде досить активний і рухливий спосіб життя: він весь час змінює положення тіла, вивчає свої ручки і ніжки. До речі, якщо раніше тільки вони відрізнялися чутливістю, то зараз ця здатність з'являється і на інших ділянках тіла малюка.

Якщо тобі ще не помітні руху крихти - почекай трохи. Взагалі, то, як рано жінка почне відчувати перші «сигнали», залежить від кількох факторів: яка це за рахунком вагітність (при повторній малюк стає «помітніше» трохи раніше), від комплекції мами (худенькі жінки помічають поштовхи дитини трохи раніше).

Розвиток плода на 17 тижні вагітності

На 17 тижні вагітності малюк вже «може постояти за себе» - тепер для захисту від інфекцій його організм самостійно виробляє свої інтерферон і імуноглобулін. Однак, це не привід, щоб мамі менш обережно і дбайливо ставитися до свого здоров'я і менше побоюватися зараження від оточуючих, особливо в період епідемій.

Взагалі ендокринна система дитини стає все більш зрілою: в повній мірі виробляють гормони надниркових залоз, включається гіпоталамусно-гіпофізний обмін. А ще тіло малюка покривається жирком. Це ще не та підшкірна жирова клітковина, яка є у кожного новонародженого і дорослої людини. Це так званий коричневий жир, який згодом зміниться. Але вже зараз він бере участь в теплообміні.

На 17 тижні тіло малюка вже покриває родова мастило - вона збережеться до моменту народження. Природою передбачено цей бар'єр як захист від інфекцій, якими він міг би заразитися ще внутрішньоутробно або під час пологів. Після народження акушерка, вперше обмиваючи дитини, видалить цю мастило, оскільки в ній більше не буде необхідності.

Продовжує зростати і зміцнюватися скелет і м'язи крихти, тому він так активно «плаває» в плодовому міхурі.

Зараз твоя дитина особливо залежимо від емоційного стану мами, від її фізичних відчуттів. Гучні звуки, переляк мами і будь-які її негативні емоції лякають його і заподіюють дискомфорт. У той час як радість і задоволення мами, її веселий і бадьорий настрій повідомляють йому, що все добре, світ прекрасний, і йому в ньому є місце. А тому щади почуття своєї дитини, і не нервуй через дрібниці. Балуй себе, тому що, доставляючи задоволення собі, ти тим самим пестиш своє дитя. Співай йому, розмовляй ласкаво, розповідай, як ви з татом його чекаєте. Зрозумій, зараз для малюка ти - не просто міст в світ, ти сама - його світ. Так нехай же він буде прекрасний!

Твоє тіло

Твої нирки і серце працюють з подвоєною силою, так як вони здійснюють обмін рідинами в масштабах твого організму і організму крихти. Тому майбутній мамі радять виключити зі свого раціону кофеїн напої, а також стежити за вживанням солі - щоб уникнути набряків. А ще тобі знадобиться кальцій, який відповідає за еластичність тканин. Його достатнє надходження зробить судини міцними, вбереже від кровоточивості ясна. І це мова йде про ту кількість кальцію, який залишиться в твоєму тілі. Пам'ятай, що більша його частина перейде до дитини - на побудову його кісток і м'язів. Ось що означає «їсти за двох» - кальцію так точно. Якщо цього елемента з харчуванням засвоюється недостатньо, лікар призначить тобі харчові добавки з кальцієм, приймай їх обов'язково.

Медики радять вагітним жінкам проводити поменше часу в оточенні комп'ютерів, мобільних телефонів і мікрохвильових печей. І, якщо перші два пункти в робочий час не здійсненні, то хоча б в інші години дня не сиди за комп'ютером, чи не готуй в мікрохвильовці, а телефон носи в сумці, а не в кишені одягу. І діставай рідше - тобі зараз корисні більш природні радості: гуляй на свіжому повітрі, милуйся квітами або архітектурою, читай приємну літературу і слухай хорошу музику - саме час попрацювати над закладкою доброго смаку твоєї дитини.

Животик все більш округляється, лінія талії згладжується, ймовірно, зі спини вона вже теж ледь проглядається. Не переживай, незабаром після пологів твоя талія прийме колишні обриси.

Розміри матки і вага на 17 тижні вагітності

На 17 тижні вагітності твоя матка знаходиться не більше ніж на 5 см нижче пупка. Через її збільшилися розмірів і ваги ти можеш іноді відчувати біль або втома в спині. Обговори зі своїм лікарем можливість носіння допологового бандажа. І не забувай робити зарядку для вагітних, яка зміцнює в тому числі і м'язи спини. Щоб додатково не перевантажувати свій хребет, задумайся ще раз про правильне харчування і про те, як не набрати за час вагітності зайві кілограми. Фізіологічна надбавка у вазі за все 40 тижнів становить 9 - 15 кг, все, що понад цього - це просто зайвий жир на тілі мами, який не витратиться потім сам собою.

Зверни увагу

У деяких випадках, якщо лікарів насторожують результати пренатального скринінгу, особливо, коли хоча б один з батьків старше 35 років, вагітної призначається додаткова діагностика - амніоцентез . Він являє собою забір зразків навколоплідних вод і ретельне вивчення їх складу. Це найвірогідніше спосіб виключити хромосомну патологію плода і переконатися, що з дитиною все гаразд. Достовірність такого аналізу забезпечується тим, що матеріалом для досліджень стають власні клітини плоду, які знаходяться в навколоплідних водах. Точність його становить 99%. З високоточних методів діагностики це - найбезпечніший.

Амніоцентез роблять на 16 - 20 тижнях вагітності. За кордоном такий аналіз застосовують достатньо часто. У нас же - тільки в разі підозр генетичних аномалій. Його призначають жінкам з групи ризику. Якщо тобі рекомендований такий аналіз, не варто побоюватися його і відмовлятися. Процедура не шкодить малюкові і безболісна. Але вона дозволяє точно визначити хромосомний набір і дати гарантії, що малюк народиться здоровим.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 13 см

Вага твоєї дитини - 140 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • забезпечувати собі побільше позитивних емоцій
  • частіше розмовляти з малюком, ставити йому хорошу музику, наспівувати самої
  • починати доглядати дитяче придане, вивчати список імен
  • правильно харчуватися, добре висипатися і знаходити час для помірних фізичних навантажень

А як у тебе пройшов 17 тиждень вагітності?