20 тиждень вагітності

Дитина

Ви з малюком пройшли вже половину шляху до довгоочікуваної зустрічі. Зараз до змін в тілі пристосувалася не тільки мама, але і малюк. Йому затишно, тепло, комфортно і зовсім не нудно в своєму унікальному мікрокліматі. На такому терміні у малюка остаточно з'явилася тактильна чутливість. Він із задоволенням чіпає частини свого тіла. А, якщо ти чекаєш близнюків, вони можуть час від часу обійматися, братися за руки або ж чіпати один одного за обличчя.

Очі дитини вже сформовані повністю, є навіть вії та брови. Малюк на 20 тижні вагітності починає моргати.

Він розрізняє світло, звуки, вміє хмуритися, посміхатися, мочитися, смоктати пальчик, і навіть чхати і гикати. Коли він стане трохи «постарше» ти зможеш відчути його гикавку у себе в животі. Відчуття незабутні!

Внутрішні органи і системи малюка вже працюють на повну потужність: б'ється серце (як і раніше вдвічі частіше, ніж твоє), посилено працюють нирки, остаточно сформовані вуха. Шкіра плоду стає все товщі і, разом з первородним мастилом і пушком лануго надійно захищає його тіло.

Говорячи про розміри тіла малюка, мають на увазі відстань від його куприка до тім'я. Вже з наступного тижня почнуть вимірювати його повний зріст - разом з повною довжиною ніжок.

Активність дитини добре прослуховується мамою, вже має сенс заміряти кількість поштовхів щодня. Також за інтенсивністю його рухів, мама може судити про те, спить її маля або не спить. Для спить крихти середнє число поштовхів - 5 - 6 протягом години. Надмірна активність або навпаки тривалий завмирання дитини може вказувати на недостатнє надходження кисню до нього. Ось чому так важливо стежити за частотою поштовхів.

Твоє тіло

Триває інтенсивне зростання твоєї матки, вона піднімається і чинить тиск на інші органи. Так трохи пригнічений дихання майбутньої мами - матка вже тисне на діафрагму. До того ж тиск матки відчуває і кишечник, чия перистальтика сповільнюється. Тому запори і печії можуть тобі докучати. Щоб цього уникнути, грамотно плануй свій раціон. Харчуйся часто маленькими порціями, віддай перевагу фруктам, овочам, цільним злакам і кисломолочним продуктам, пий достатньо води.

Чим більше стає твій живіт, тим сильніше зміщується центр ваги тіла. Тому зараз так важливо стежити за поставою, остаточно відмовитися від взуття на підборах вище 3 - 4 см, не сидіти і не стояти довго. При сидячій роботі регулярно (кожні півгодини-годину) вставай, виходь в коридор і роби не менше 20 кроків.

Дуже обережною майбутній мамі слід бути на вулиці, особливо взимку в ожеледь. В ідеалі взагалі не ходити по слизьких дорогах без супроводу. Крім того, слід підібрати зручну неслизьку взуття з рифленою підошвою. Найбільш уважною вагітна жінка повинна бути під час спуску по сходах. Ось тут як ніде зміщення центру ваги дає про себе знати. Чи не терпи вага тіла на ногу, яка висунута вперед, поки вона не стикнеться з поверхнею. Стеж, щоб нога ставала на середину сходинки, де їй вистачить місця.

Найбільш корисними для майбутніх мам на такому терміні вважаються неспішні піші прогулянки. Але перестаратися теж не варто - не допускай втоми, інакше ризикуєш отримати судоми ніг. Такі неприємні симптоми трапляються у деяких жінок починаючи з середини вагітності через нестачу кальцію. Тому тобі зараз потрібно особливо налягати на кисломолочні продукти.

Ще одна проблема, яка може дати про себе знати - варикозне розширення вен . Справа в тому, що гормональна перебудова в період вагітності в принципі призводить до розширення всіх судин. На тлі цього процесу, особливо при що була раніше схильності, і розвивається варикоз. Жінкам з групи ризику обов'язково слід консультуватися з судинним хірургом, весь термін вагітності носити компресійні панчохи.

Починаючи з 20 тижня твоя вага буде стрімко наростати. По-перше, дитина росте і запасає жир. По-друге, збільшується обсяг навколоплідних вод і загальний розмір матки. Тому твій апетит може зараз здорово посилитися. Але постарайся все ж тримати себе в шорах: для вагітної жінки однаково шкідливі як голодування, так і переїдання.

Зверни увагу

Чи можна водити машину на 20 тижні вагітності?

В принципі в самому водінні автомобіля немає ніякої загрози вагітності. Небажаними є два фактори: стрес і тривале сидіння. Тому на період вагітності не радять починати вчитися водити автомобіль або ж сідати за кермо без належного досвіду. Але якщо ж жінка - досвідчений автомобіліст, і водіння не викликає у неї хвилювання, немає ніяких підстав відмовлятися від керма. Хоча в тривалі поїздки краще не вирушати в ролі водія - це втомлює навіть, незважаючи на досвід.

Чи впливає техніка на вагітність?

Взагалі-то вплив побутової техніки, комп'ютерів, мобільних телефонів і інших досягнень високих технологій на вагітність до сих пір достеменно не вивчена. Але, щоб убезпечити малюка, вагітним жінкам радять мінімізувати контакти з подібними пристроями. Якщо на роботі ніщо не може позбавити тебе від комп'ютера, постарайся хоча б знаходиться подалі від копіювальної техніки, що не підходь до неї без крайньої потреби. Удома ж зведи до мінімуму електромагнітне випромінювання: чи не просиджувати вечори під телевізором, за комп'ютером або планшетом, не веди по мобільному телефону занадто довгих бесід. Зараз як ніколи тобі буде приємно і корисно живе спілкування з твоїми друзями - запрошуй їх до себе в гості або на прогулянки.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - понад 15 см

Вага твоєї дитини - понад 250 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • Робити зарядку для вагітних, побільше гуляти
  • Стежити за своїм раціоном, харчуватися здорово і дрібно, уникати в рівній мірі голодувань і переїдання
  • Не сидіти довго, регулярно вставати і розминатися
  • Активно спілкуватися з малюком, стежити за інтенсивністю його поштовхів

Корисно знати на 20 тижні

Яку рибу можна їсти вагітній?

Риба може бути настільки ж корисна, наскільки і шкідлива. Розповімо все про види, про наявність як корисних так і небезпечних для здоров'я речовин.

Подорож під час вагітності

Подорожувати під час вагітності можна, проте лікарі наполягають: робити це потрібно лише в тому випадку, якщо ти себе добре почуваєш і вагітність проходить без ускладнень. Прочитай наші рекомендації для того, щоб все відбувалося гладко.

Аналізи під час вагітності

Які основні аналізи належить скласти майбутній мамі? Навіщо? І обов'язково заводити обмінну карту?
 

Камасутра для вагітних

Настає саме милостиве час твоєї вагітності: пройшли нездужання і токсикоз, при цьому животик ще не сильно обмежує тебе, але головне, тобі хочеться сексу! А бажанням майбутньої мами не потурати не можна

Як вибрати бюстгальтер під час вагітності

У період вагітності зростає не тільки животик, а й груди. До кінця першого триместру твої звичні бюстгальтери можуть стати не комфортними і тісними, тому варто подумати про їх заміну. А ми тим часом підкажемо тобі, як вибрати нову одежину для твоїх грудях.

Значення імені

Тлумачення і значення жіночих і чоловічих імен. Вибрати ім'я дівчинці, вибрати ім'я хлопчикові.

А як у тебе пройшов 20 тиждень вагітності?