8 тиждень вагітності

Дитина

Відтепер твоєї дитини називають не ембріоном, а плодом. Бо, в основному, всі органи його тіла вже сформовані, незважаючи на те, що він ще зовсім крихітний. Надалі він буде тільки розвиватися і рости, набирати вагу. На УЗД вже можна розрізнити частини тіла малюка, він виглядає вже як людина, але голова залишається непропорційно великий. Уже легко відрізнити, де животик, де спинка, руки, ноги. У нього вже навіть проступають риси обличчя: ніздрі, очі, верхня губа.

Удосконалюється дихальна система плода: у нього з'являються розгалуження бронхів. Також утворюються нирки. Головна новина цього тижня - у дитини формуються статеві органи: у хлопчиків - яєчка, у дівчаток - яєчники, в яких вже утворюються яйцеклітини. Однак при дослідженні на УЗД-апараті побачити статеві органи і таким чином визначити стать дитини поки ще не можна.

Істотно ускладнилася нервова система, малюк придбав рухливість, він згинає ручки і ніжки, перекидається в порожнині матки. Але поки він занадто малий, щоб його руху могла відчути мама, цю станеться не раніше ніж через кілька місяців.

Відтепер всі поживні речовини і кисень він отримує через сформовану пуповину, розвивається плацента, вдосконалюється матково-плацентарний кровотік.

Твоє тіло

Природно, триває інтенсивне зростання твоєї матки. Зараз її розміри - як два твоїх кулака, але животик ще навряд чи помітний, у всякому разі, оточуючим. При цьому відчуття твої, швидше за все, нагадують ПМС: спазми внизу живота, нудота, втрата апетиту, підвищена чутливість грудей. Також на цьому терміні особливо химерними можуть стати твої харчові пристрасті. Якщо лікар рекомендує тобі приймати вітаміни - не відмовляйся, вони здатні помітно поліпшити твій стан.

На 8 тижні багато майбутніх мам скаржаться на проблеми зі сном, а як наслідок - відчуття розбитості, підвищена стомлюваність. Постарайся більше гуляти на свіжому повітрі, уникай стресів, у тебе тепер тривають різкі емоційні спалахи і перепади настрою. Також тебе можуть дивувати часті позиви до сечовипускання. Все це нормальні ознаки вагітності.

Зверни увагу

Якщо ти до сих пір не встала на облік в Жіночу консультацію, зроби це невідкладно.

Якщо стан дозволяє, ти можеш продовжувати займатися спортом, кілька знизивши навантаження. Якщо ж до настання вагітності ти не тренувалася регулярно, зараз не час освоювати спорт, тобі підійде стандартна ЛФК та ​​плавання, рекомендовані всім вагітним. У сучасних бізнес-центрах пропонують програми гімнастики для вагітних. Також про відповідні вправах тобі підкаже твій лікар, а ще - пошукай їх на нашому сайті.

Обов'язково стеж за харчуванням: воно повинно бути здоровим і збалансованим: овочі, фрукти, кисломолочні продукти, тваринні білки, цільні злаки. А ось від солодощів, алергенних продуктів і кави краще відмовитися - це зменшить прояви токсикозу, проблеми зі шкірою, а також можливі запори, якими страждають більшість вагітних на даному терміні.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 14 - 20 мм

Вага твоєї дитини - 3 г

Серцебиття - 110 - 130 ударів / хв

Чек-ліст

Корисно знати на 8 тижні

Аналіз на ВІЛ при вагітності

В останні років десять про СНІД говорять багато і нічого втішного. Тож не дивно, що ти будеш хвилюватися, сидячи в черзі на аналіз.

Як боротися з токсикозом

Як же впоратися з цією природною, але неприємною особливістю жіночого організму?

Якою має бути одяг для майбутньої мами?

Давай прикинемо, які предмети туалету mast have в твоїй шафі в найближчі 9 місяців, щоб уникнути зайвих витрат і непотрібних покупок.
 

Камасутра для вагітних

Eсли тебе не допікає токсикоз, і немає інших неприємних відчуттів, то в першому триместрі вагітності, ти можеш протестувати такі пози, як:

10 випадків переривання вагітності

За статистикою історія з самовільним абортом не повторюється. Але чи можна застрахувати себе від цієї історії? Шанси на щастя дуже високі!

Проста йога для вагітних ВІДЕО урок

15 хвилин простих рухів, і твоє тіло підготовлено до пологів: зміцняться м'язи преса, попереку і тазового дна, плід отримає більшу порцію кисню

А як у тебе пройшов 8 тиждень вагітності?