2 тиждень вагітності

Дитина

На цьому тижні вже виділяється найжиттєздатніша яйцеклітина, яка, зустрівшись з найжиттєздатнішим сперматозоїдом, надасть початок зародженню нового життя. Просуваючись фаллопієвіою трубою, вона досягне порожнини матки і, ставши вже заплідненою, прикріпиться до її стінки. А поки що твій організм тільки готується до майбутніх змін. Це лише ще одна сходинка на шляху до майбутнього материнства.

Твоє тіло

Зараз твій організм налаштовується на дивовижні зміни, яких йому судилося зазнати протягом найближчих 38 тижнів. Але поки що тести на вагітність, так само як і УЗ діагностика, не здатні нічого побачити. Тести на вагітність, навіть найранні, показові після мінімальної затримки циклу. Зараз про жодну затримку мова ще не йде - це лише другий тиждень після початку твоєї останньої менструації. Тому наразі твоя задача - продовжувати приймати фолієву кислоту і пройти всі обстеження.

Зверни увагу

Особливу увагу слід звернути на генетичну експертизу. Відвідати лікаря-генетика слід як до зачаття, так і після нього. Особливо це важливо, якщо ти або чоловік страждаєте будь-якими спадковим захворюванням, працюєте з шкідливими хімічними речовинами, у тебе були викиди раніше. Генетична експертиза допоможе виявити ризики можливих патологій у майбутньої дитини і мінімізувати їх. Лікар складе індивідуальний генетичний прогноз, можливо, порадить певний вітамінний комплекс.

Якщо у тебе є хронічні захворювання, обов'язково відвідай терапевта. Важливо вивести їх в стан ремісії, що дозволить тобі легко виносити малюка. Якщо потрібна якась постійна медикаментозна терапія, лікар підбере препарати, які не погрожують дитині.

Чи знаєте ви

Готуватися до появи майбутнього малюка на таких ранніх термінах має не тільки майбутня мама, але й майбутній тато. Очевидної відмови від шкідливих звичок недостатньо. Забезпеч коханому підвищену якість харчування: в його раціоні повинні бути продукти, багаті на антиоксиданти (фрукти і ягоди), цинк (печінка, м'ясо птиці, квасоля, крупи), селен (риба, цільнозернові каші, горіхи), жирні кислоти (жирні сорти риби) і марганець (листові овочі, яйця).

Чек-ліст

  • приймати фолієву кислоту,
  • пройти всі необхідні обстеження,
  • дотримуватися здорового способу життя, що виключає алкоголь, сигарети, стрес.

Корисно знати на 2 тижні

 

Овуляція

Вміти розраховувати день овуляції необхідно, якщо ти плануєш народження дитини або, навпаки. Хочеш знати, що таке овуляція, сприятливий час для зачаття, отримати більше інформації про сам фізіологічний процес овуляції, ознаки овуляції, симптоми овуляції, а також про випадки, коли вона необхідна? Тут ти знайдеш конкретнішими рекомендації і зможеш задати питання фахівцям.

Зачаття

Багато людей впевнені, що в процесі зачаття дитини немає нічого складного. Все легко, швидко, а головне - приємно ... Ми пропонуємо тобі оцінити всі плюси і мінуси випадкового зачаття, розібратися в складному механізмі зачаття твого майбутнього малюка в рубриці "Зачаття" і тільки потім приступати до практики.

Планування вагітності

Як правильно визначити дату зачаття дитини і яке обстеження варто пройти перед зачаттям подружжю? Це дуже важлива інформація для кожної сім'ї, яка планує дитину. Всю цю інформацію підкаже тобі рубрика "Планування вагітності".
 
 

А як у тебе пройшов 2 тиждень вагітності?