27 тиждень вагітності

Дитина

Отже, ви з малюком вступаєте в останній, третій, триместр вагітності, який завершиться такий довгоочікуваною зустріччю!

До нинішнього терміну всі 5 аналізаторів дитини вже сформовані: він відмінно чує, бачить, розрізняє смаки, запахи і дотики. Зовні від новонародженого він відрізняється тільки зростанням і комплекцією - поки малюк худенький, і найближчі 13 тижнів він буде активно запасати підшкірний жирок, який дозволить зберігати тепло після народження.

Дитина продовжує рости, і місця для «маневрів» йому залишається все менше. Тому практично кожен його рух не залишається тобою непоміченим. Так малюк може, бажаючи розвернутися, випнути частина тіла, і ти відчуєш тиск зсередини в цій області. У нормі активність дитини повинна спостерігатися мамою кожні 2 - 3 години. Якщо твій малюк нагадує про себе значно рідше або, навпаки, частіше - це привід терміново звернутися до свого лікаря за консультацією. Можливо, дитині не вистачає кисню. Це явище називається гіпоксією і становить загрозу для малюка, а тому мамі слід бути особливо пильною.

В обмінній карті, яку тобі видали в жіночій консультації, на останніх сторінках є спеціально розкреслений поле для графіка активності плода. Ти можеш вести його, відзначаючи ворушіння дитини в залежності від часу. Так тобі простіше буде контролювати динаміку його рухів.

Дихальна система дитини на 27 тижні вагітності вважається практично досконалою. У тих випадках, коли у жінок на такому терміні трапляються передчасні пологи, безумовно, при наявності відповідного обладнання і професійного догляду, вдається виходити малюків без важких наслідків в майбутньому.

Зараз вже активно працюють залози внутрішньої секреції малюка, йде формування власного унікального обміну речовин нового організму.

Насправді твоя дитина вже повністю «дозрів»: сформовані не тільки всі внутрішні системи і органи, але і всі зовнішні риси і ознаки. Тепер до зустрічі з тобою йому належить тільки рости і міцніти.

Твоє тіло

Найважливіша твоя задача зараз - оберігати свою душевну рівновагу, так як від нього безпосередньо залежить комфорт крихти. Категорично неприпустимо вагітній жінці, особливо на пізніх термінах вагітності, перебувати в задушливих або, тим більше, напалених приміщеннях. Також варто уникати надмірно гучних залів, громадського транспорту в години пік.

Чи не лягай на спину, інакше ризикуєш вагою виросла матки передавити нижню порожнисту вену, ніж знизити надходження кисню до дитини і погіршити власне кровообіг.

Через тиск матки на шлунок і кишечник тобі можуть докучати печії і запори. Рада тут стандартний: є часто, але дуже маленькими порціями, уникати жирного і гострого - всього того, що дратує стінки шлунка.

Ще одна часто зустрічається у майбутніх мам неприємність - молочниця (кандидоз). На тлі вагітності імунітет жінки знижується, і гриби роду Candida атакують слизові оболонки. Особливо цієї напасті схильні жінки, які перенесли молочницю до вагітності. Зараз заразити малюка ти не можеш (його захист багаторівнева і досить потужна), але, якщо не погасити захворювання до пологів, під час проходження дитини по родових шляхах він може перейняти від тебе інфекцію. Зараження немовляти кандидозом призводить до того, що він гірше висмоктує материнське молока, а значить має проблеми з травленням і повільніше набирає вагу. Ось чому важливо повідомити лікаря про появу симптомів молочниці: рясні білі виділення з хлопьевимі сирнистими вкрапленнями, свербіж в області геніталій. Важливо не тільки зараз домогтися ремісії захворювання, але і перевіритися перед пологами і при необхідності провести лікування (санацію піхви, т. Е. Пройти курс знезаражувальних вагінальних свічок) безпосередньо напередодні пологів. На момент народження дитини загострення молочниці бути не повинно. Але такі міркування - не привід відкладати лікування зараз.

Те ж стосується і каріозного ураження зубів. Якщо раптово тебе почала непокоїти зубний біль, потрібно негайно звертатися до стоматолога. Невиліковний зуб є вогнище інфекції, яка з кровотоком розноситься по всьому твоєму організму, а значить надходить і до дитини. Лікар підбере для тебе анестезію, безпечну для малюка, але дозволяє провести лікування безболісно і ефективно.

А в іншому майбутній мамі, уважно стежить за своїм здоров'ям, зараз нема про що турбуватися. Завершуються робочі тижні, скоро почнеться довгоочікуваний декретну відпустку, а там і найважливіша зустріч в твоєму житті не за горами.

Зверни увагу

У періоди вірусних епідемій (восени і взимку) краще взагалі відмовитися від громадського транспорту. До того ж майбутній мамі так корисні піші прогулянки. Ці рекомендації досить легко поєднати з звичайним ритмом життя працюючої жінки. Частина шляху до роботи тебе може підвозити на машині чоловік, а частина дороги доцільно пройти пішки (звичайно, якщо немає ожеледі). У холодну пору року перед виходом з дому доцільно змащувати слизову носа оксоліновою маззю - так ти зможеш захиститися від бактерій і вірусів, що передаються крапельним шляхом. І, навіть, якщо вберегтися не вдалося, і ти трохи застудилася - нічого страшного. Дитині інфекція вже так не загрожує, як в перші місяці, тому що, як ти знаєш, всі його органи і системи вже сформовані. Але, навіть, якщо тобі докучає банальний нежить, не кажучи про більш важких проявах хвороби (температура, головний біль, ломота в кістках, кашель та ін.), Обов'язково проконсультуйтеся у терапевта (по телефону або викликавши його на будинок) про те, як тобі лікуватися в твоєму положенні. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, навіть домашні засоби можна застосовувати тільки після схвалення їх лікарем.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 37 см

Вага твоєї дитини - 800 - 900 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • дотримуватися здоровий, але тим не менш активний спосіб життя
  • продумати свої плани на декретну відпустку (поновлення в квартирі, підбір доданого й ін.)
  • побільше часу приділяти заняттям, що приносить задоволення (читання, музика, хобі), балувати себе
  • активно спілкуватися зі своїми друзями, так як незабаром тобі буде трохи не до них

А як у тебе пройшов 27 тиждень вагітності?