13 тиждень вагітності

Дитина

Отже, почався другий триместр твоєї вагітності. У дитини трохи змінюється тенденція зростання. Тепер інтенсивніше буде рости його тулуб і кінцівки, щоб до моменту народження стати в 5 разів довше голови. Бо, як ти розумієш, плід на 13 тижні має пропорції зовсім не такі.

Як виглядає дитина в 13 тижнів, достовірно показує УЗД.

узи на 13 неделе

Дитина на 13 тижні вагітності вже багато "вміє": він згинає і розгинає руки і ноги, стискає кулаки і смокче пальчик, розтягує рот в усмішці і морщить губи, позіхає і потягується, вільно переміщається в порожнині матки і перекидається. Всі запахи і смаки, що дісталися тобі, відчуває і дитина. А ще він вже здатний розрізняти світло і темряву, реагує на зміни температури і настрою мами. Всі твої емоції і переживання тут же відображаються в ньому.

Перинатальні психологи радять з цього терміну починати спілкуватися з малюком. На інтуїтивному рівні він відчує, що мама хоче йому сказати. Невже для виховання гармонійної особистості обов'язково чекати аж до її народження?

НАЙЦІКАВІШЕ: Як б'ється серце до народження

Зараз у малюка особливо активно росте кісткова тканина: намічаються ребра, ущільнюються кінцівки і череп. Зачатки молочних зубів вже повністю сформовані і до моменту, коли вони почнуть прорізуватися, мінятися не будуть. Тепер за життєзабезпечення малюка повністю відповідає плацента.

Удосконалюються ендокринна і статева системи. Підшлункова залоза починає виробляти інсулін. Починають формуватися зовнішні статеві органи: у хлопчиків генітальний горбочок подовжується, перетворюючись в пеніс, утворюється передміхурова залоза; а у дівчаток генітальний горбочок загинається донизу, утворюючи клітор, в той час як яєчники опускаються з черевної порожнини в область тазу. Організм майбутньої дівчинки навіть в такому юному «віці» вже виробляє безліч - мільйони - яйцеклітин.

За добу крихітне серце твоєї дитини перекачує більше 20 літрів крові.

Розмір плоду на 13 тижні

Зростання твоєї дитини - 7 - 8 см

Вага твоєї дитини - 15 - 25 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

13 тиждень вагітності: живіт

Головна відмінність твоєї нинішньої фігури від тієї, що була до вагітності - явне згладжування лінії талії. Живіт на 13 тижні вагітності ще не особливо помітний, але стає більш випирає. Хоча поки його ще легко приховати під одягом. Правда, попередній гардероб, швидше за все, тобі вже затісний.

Однак, іноді ти можеш відчути потягування внизу живота - так реагують зв'язки, які утримують матку, на її збільшення. Краще, зазначивши такі відчуття, трохи перепочити - присісти або прилягти. А в іншому старайся ходити пішки якомога більше. Лікарі радять вагітної багато ходити до самих пізніх строків. Зараз - саме час звикати до такого режиму.

НАЙВАЖЛИВІШЕ: Йога для вагітних

Підросли матка тисне на кишечник, його перистальтика знижена, тому майбутню маму може мучити запор. Як ти пам'ятаєш, категорично не можна застосовувати проносні препарат - будь-які, навіть трави - так як вони можуть посилити тонус матки і загрожувати дитині. Тому для боротьби з запорами і їх профілактики також необхідно побільше піших прогулянок і харчування, багатого клітковиною і кисломолочними продуктами невисокої жирності. Також стеж за достатнім надходженням кальцію в твій організм з харчуванням. Зараз активно ростуть кісткові тканини дитини, тому потреби в кальції у вас обох дуже високі.

13 тиждень вагітності: відчуття

Твої груди стала важкою і збільшилася на 1 розмірі або навіть більше. Їй ще належить збільшитися в значній мірі.

Але в цілому твоє самопочуття поліпшується, пропадають відчуття слабкості і розбитості, знижується нервова збудливість і чутливість. Останнє пояснюється логічно - для дитини зараз набагато менше загроз, ніж було в перші тижні, тому інстинктивно материнський страх притупляється. Другий триместр вважається золотим періодом вагітності - тебе чекає емоційний і фізичний підйом. Якщо тебе турбують головні болі, пам'ятай, що прийом знеболюючих тобі категорично протипоказаний. Замість цього відкрий вікно в кімнаті, приглуши світло і приляж, поки не стане легше. Також можуть допомогти прохолодні компреси на чоло і віскі. Також можеш випити теплий трав'яний чай - з меліси, малини або ромашки. В крайньому випадку (якщо біль нестерпний) допустимо разовий прийом препаратів на основі парацетамолу, але ні в якому разі не аспірину. Якщо у тебе болить поперек на 13 тижні вагітності, безотлогательно повідом про це свого гінеколога - можливо, для виключення проблем тобі знадобляться додаткові аналізи та дослідження.

Зараз саме час почати застосовувати креми і масла для профілактики розтяжок, тому що їх значно простіше запобігти, ніж потім усувати. Регулярно використовуй їх для шкіри живота, боків, спини, сідниць, стегон і грудей. Однак варто віддавати собі звіт в тому, застосування косметики в цій важливій справі - ефект другого порядку. На перше місце виходять стан твого здоров'я, а значить пружність шкіри, і генетика.

На 13 тижні у більшості вагітних проходить токсикоз, з'являється прилив сил, відновлюється душевну рівновагу. Саме час ознайомитися з розділом « Камасутра для вагітних » на нашому сайті. Поки що твій живіт не виріс, і вам з коханим доступні всі позиції в сексі, але з часом доведеться більш витончено підходити до вибору поз. І навіть, якщо доктор велів тобі поки відмовитися від сексу через загрозу переривання вагітності, знайдіть з чоловіком способи поділитися своєю ніжністю і отримати розрядку.

ОТДОХНИ: саме час організувати собі професійну фотосесію на пам'ять

УЗД на 13 тижні

Якщо ти ще не зробила перше УЗД, зараз - саме час. На такому терміні воно досить показове, дозволяє переконатися, що з твоїм малюком все в порядку, він росте і розвивається нормально. Вважається, що саме перше УЗД - найраніше - найбільш точно пророкує дату пологів. Також, якщо тобі пощастить і під час проведення діагностики малюк вдало розгорнеться, доктор точно зможе назвати тебе підлогу твоєї дитини.

Ще доктор звертає увагу на стан матки і навколоплідних вод, на розташування плаценти. Така діагностика дозволяє виявити, якщо малюкові що-небудь загрожує.

13 тиждень вагітності: фото животиків

животики на 13 неделе беременности

Вагітність 13 тижнів: відео

Чекліст на 13 тижні вагітності:

  • Підібрати і почати використовувати косметику для профілактики розтяжок
  • Записатися на перше УЗД, при бажанні зберегти роздруківки для історії
  • оновити гардероб
  • Побільше ходити пішки, звикати до тривалих прогулянок

А як у тебе пройшов 13 тиждень вагітності?