Календар вагітності по тижнях

Фактично вагітність триває 40 тижнів – 10 так званих акушерських місяців, кожен з яких складається з 4-х тижнів. Усе це приблизно дорівнює 9 календарним місяцям. Ось чому вважається, що термін доношеної вагітності складає 9 місяців. Умовно цей строк розділяють на 3 триместри. Під час першого (термін до 13-го тижня) відбувається закладка усіх органів та систем дитини, у другому (13-й – 26-й тижні) ці тканини та органи вдосконалюються, а у третьому (після 27-го тижня) малюк інтенсивно росте та готується до появи на світ. Серце маляти починає битися вже на 5 тижні, хоча почути поштовхи всередині свого тіла матері доведеться не раніше 16-го тижня, коли маля почне активно крутитися.

Річ у тім, що визначити дату зачаття, а відтак порахувати термін вагітності точно виявляється практично неможливим. Навіть, якщо ти зі 100%-ю впевненістю можеш знати дату романтичної ночі, в результаті якої стала при надії (що за регулярного статевого життя пари визначити важко), це не означає, що зачаття відбулося у ту саму добу. Адже час життя сперматозоїда всередині жіночого тіла складає кілька днів. Таким чином, не знаючи достеменно дату зачаття, у акушерстві зазвичай ведуть відлік від дати початку останньої менструації – єдиного незаперечного факту у всьому цьому тендітному механізмі.

Ми створили цей розділ для тебе, аби, виходячи з дати останньої менструації, ти могла розрахувати строк своєї вагітності, використовуючи онлайн калькулятор вагітності.

Часом визначити строк вагітності не може точно навіть досвідчений акушер-гінеколог, тим паче домашні тести. Але тобі достатньо пам’ятати лише дату початку останньої менструації, і калькулятор вагітності видасть тобі чіткий план розвитку твого малюка. Він вкаже дату, починаючи від якої є сенс робити перший домашній тест на вагітність, аби його результат можна було вважати достовірним. І навіть дату першого серцебиття твоєї дитини ти дізнаєшся завдяки калькулятору. Тобто, маючи мінімальну затримку, ти вже можеш скористатися цим калькулятором, аби визначити, на що чекати протягом найближчих 40 тижнів.

Щоб дізнатися все про потрібний тобі тиждень, достатньо ввести дату першого дня останньої менструації. Календар вагітності розрахує за формулою й покаже інформацію про цікавий тобі тиждень.

Календар вагітності за тижнями – зручний та швидкий спосіб розрахувати термін вагітності, а також дізнатися, як розвивається малюк на певному тижні, що він вміє, скільки важить та як росте. Також майбутня мама може дізнатися, на якому тижні на УЗД вже буде видно, на кого вона чекає – на хлопчика чи на дівчинку. Простий пошук «календар вагітності стать» допоможе їй у цьому.

Калькулятор вагітності – це надзручний сервіс, який не лише розраховує попередню дату пологів та орієнтовну дату фактичного запліднення, але й покаже дати, з яких для тебе розпочинатиметься кожен з неповторних тижнів вагітності.

Календар
вагітності
Дізнайся про всі
важливі моменти!
Вкажіть дату першого дня останньої менструації

Статті для вагітних

Дієти для вагітних. Як залишитися в формі під час вагітності та після?

Дієти для вагітних. Як залишитися в формі під час вагітності та після?

Забудь дві фрази: "Це потрібно дитині" та "Народжу - схудну". Твої зайві кілограми не потрібні дитині, й швидко схуднути після пологів тобі не вдасться. Чому ні? Тому що ти вже махнула на себе рукою.

Рекомендації для вагітних від лікарів XIX століття, від яких сьогодні тамується подих

Рекомендації для вагітних від лікарів XIX століття, від яких сьогодні тамується подих

З періодом вагітності пов'язано дуже багато прикмет, забобонів і, звичайно ж, рекомендацій лікарів. У різні часи вагітним жінкам лікарі давали абсолютно різні поради.

Як працюють ЖК та пологові будинки Києва на час карантину

Як працюють ЖК та пологові будинки Києва на час карантину

А най йому, тому карантину, а життя триває, і нові життя починаються, коли їм вже час. Так куди звертатися майбутнім мамам під час карантину в Києві? mama.ua зателефонувала столичним пологовим будинкам та ЖК і ось про що дізналася...

Чи небезпечний коронавірус для вагітних та годуючих мам

Чи небезпечний коронавірус для вагітних та годуючих мам

UNFPA заспокоює матерів: немає даних про особливу вразливість вагітних, а припиняти годувати грудьми, якщо мама захворіла, не потрібно. Загалом, все не страшніше, ніж при звичайному ГРВІ.

Без табу, але з дисципліною: що не можна вагітним насправді

Без табу, але з дисципліною: що не можна вагітним насправді

Прекрасний період очікування дитини пов'язаний у нашому суспільстві з безліччю даремних заборон та забобонів. Насправді того, що дійсно небезпечно для майбутньої мами та її малюка, не так вже й багато, але дотримуватися цих обмежень потрібно.

Пренатальна діагностика: навіщо її робити вагітній?

Пренатальна діагностика: навіщо її робити вагітній?

У період очікування малюка всім жінкам лікарі рекомендують пройти ряд обов'язкових досліджень та аналізів. Одне з таких досліджень - пренатальна діагностика. Що визначають фахівці? І для чого проходити цей скринінг?

Перші ознаки вагітності

Перші ознаки вагітності

Жіноча інтуїція, помножена на досвід предків, дозволяє встановити факт вагітності раніше всякого тесту або медичного аналізу. За якими ознаками можна здогадатися про те, що ти вже при надії, лише за кілька днів після зачаття?

Чи можна вагітним купатися на Водохреща?

Чи можна вагітним купатися на Водохреща?

19 січня християни святкують Водохреща - один з найважливіших свят. Ісус Христос у цей день хрестився у річці Йордан. Багато людей також відправляються цього дня на річку, щоб скупатися в ополонці та відчути Божу благодать. А ось чи можна купатися в ополонці майбутнім мамам?

Як отримати допомогу при народженні дитини, не виходячи з дому

Як отримати допомогу при народженні дитини, не виходячи з дому

З люб'язного дозволу автора mama.ua публікує детальну інструкцію з онлайн-оформлення виплат при народженні дитини. Тут описаний шлях реального користувача, що він його нещодавно пройшов на диво легко й приємно.

Цей розділ ми присвячуємо всім, хто вже чекає появи на світ свого малюка, або тільки мріє про поповнення в сімействі. Тут ти дізнаєшся всі подробиці про те, як протікає вагітність, як слід дбати про своє здоров'я майбутньої мами, як побудувати свій режим, щоб забезпечити малюкові сприятливі умови для розвитку до народження. І найцікавіше - як саме протікає цей розвиток - найчарівніша таємниця на землі.

Завдяки тому, що на сайті mama.ua є Календар вагітності, кожна майбутня мама на кожному етапі знає, що саме зараз відбувається з її дитиною: які органи і системи розвиваються у нього саме зараз, що малюк вже «вміє». У календарі описана детально кожен тиждень твоєї вагітності, і ти можеш точно знати, що в дану хвилину відбувається з тобою і малюком.

Особливий напрямок в даному розділі - підготовка до пологів і школа майбутнього материнства. Як забезпечити собі правильний психологічний настрій під час пологів, і якими вправами можна полегшити собі біль, що потрібно знати про пологи, щоб бути готовим до них і розуміти кожен етап процесу - шукай тут відповіді на всі ці питання і не тільки.