29 тиждень вагітності

Дитина

Основне завдання малюка в найближчі тижні - зростання, збільшення маси тіла, накопичення підшкірної жирової клітковини. Він уже потроху справляється із завданням власної терморегуляції. Зараз активно розвивається кісткова і м'язова тканини крихти, а тому мамі важливо особливо налягати на білкові продукти і стежити за достатнім надходженням в організм кальцію.

Дитина все більше готовий до самостійного життя поза материнським організмом: на цьому тижні зникають слизові пробки, що закривали ніздрі малюка. Тепер туди потрапляє амніотична рідина. А коли прийде час народитися на світ, малюк зможе зробити свій перший самостійний вдих.

У маминому животі вже ніде здійснювати кульбіти, тепер руху швидше нагадують стусани, коли малюк випинає ту чи іншу частину тіла. Але мамі - що, він звикла.

Удосконалюється система виділення дитини. Крихітні нирки за добу виробляють близько 500 мл сечі. Як і у дорослої людини, місія кровотворення повністю покладено а кістковий мозок. Все більш зрілою стає нервова система, в головному мозку продовжують утворюватися численні звивини, і щодня проводиться кілька мільярдів нейронів. Як бачиш, всередині твого живота зараз вже все «по-дорослому».

В останні роки в силу безлічі відкриттів і розробок в сфері лікування за допомогою стовбурових клітин, все більш популярною стає процедура забору і збереження в кріобанку пуповинної крові. Цей матеріал цінний високим вмістом стовбурових клітин, найбільш життєздатних і здорових, які, в разі потреби можна буде підсадити не тільки їх «господаря», а й близькому родичу як донорський матеріал. Стовбурові клітини мають унікальну здатність відновлювати пошкоджені тканини і органи, через що їх використовують при лікуванні ряду важких захворювань серцево-судинної і нервової системи. Подумай зараз, можливо, ти захочеш підстрахувати здоров'я своєї дитини запасом його унікального біоматеріалу. Зробити це можна буде тільки один раз - відразу після народження.

Твоє тіло

Поряд зі стандартними процедурами акушерського огляду (зважування, вимірювання артеріального тиску та окружності живота, прослуховування серцебиття плоду акушерським стетоскопом) тепер при візиті до лікаря тобі пропонують пройти кардиотокографию плода (КТГ). Це - апаратне дослідження серцебиття плода і стану матки. КТГ дозволяє контролювати серцеві скорочення дитини в стані спокою і під час активності. Так вдається відстежити розвиток дитини, переконатися, що всі процеси в його організмі протікають правильно, що «обстановка» його проживання (материнська матка) в повному порядку, що через плаценту і пуповину малюк отримує всі необхідні речовини.

У деяких випадках вже на 29 тижні дитина приймає положення, в якому пробуде до самих пологів. В ідеалі - це головне передлежання, при якому малюк повернуть головою в бік родових шляхів, тобто зараз в твоєму животі він розташований догори ногами. Якщо дитина ще не перекинувся, не варто переживати, що до моменту пологів у нього буде неправильне передлежання - ніжками, і пологи будуть ускладнені. У малюка ще достатньо часу зайняти зручну позицію.

Зараз передлежання твоєї дитини лікар легко визначить при огляді без УЗД, а лише за допомогою акушерського стетоскопа. Просто, якщо малюк вже висить вниз головою, його серцебиття прослуховується нижче від тебе пупка, а, якщо він ще не перекинувся - то вище.

Від цієї його пози залежать і твої відчуття. Малюк, заздалегідь приготувався до пологів і зайняв становище вниз головою, впирається ніжками мамі в ребра, чому іноді вона відчуває сильні і досить болючі удари в області підребер'я. Якщо ж малюк ще не перекинувся, найбільш болючі поштовхи будуть припадати на область низу живота мами. У всіх випадках, стусани дитини можуть доставляти мамі дискомфорт. Але це анітрохи не повинно засмучувати, бо сильні удари вказують на фортецю маленьких ніжок і здоров'я крихітного «забіяки». Крім того, біль від удару дитини проходить миттєво і не несе за собою ускладнень для мами.

Якщо вже зовсім не під силу від расшалившегося крихти, спробуй змінити позу, пройтися або тихенько з ним поговорити, погладь живіт. Тобто, вчися домовлятися зі своїм дитина ще до його народження. Вчені стверджують, що це цілком можливо.

Сутички Брекстона-Хікса на 29 тижні вагітності

З незвичних відчуттів ти можеш відзначати нерегулярні схваткоподібні скорочення внизу живота. Ти відчуваєш напруження, що виникло без будь-яких причин. Болем ці сутички не супроводжуються і проходять так само як і з'явилися - раптово самі собою. Це так звані тренувальні перейми, за допомогою яких матка тренується, готуючись до пологів. У різних жінок вони з'являються на різних термінах, але характерні саме для останніх місяців вагітності. Нерідко буває, що вони починаються лише в останні дні вагітності і жінка, не стикалися з ними раніше, приймає їх за початок справжніх сутичок і спішно прибуває в пологовий будинок. Після огляду таку майбутню маму відправляють назад додому і велять бути терплячими. Принципова відмінність тренувальних і справжніх сутичок - регулярність і біль. Перші з'являються і зникають безсистемно, можуть повторитися кілька разів. Другі ж, розпочавшись, не припиняються, а стають все болючіше, частіше і триваліше.

Так що, якщо пару раз ти помічала, що низ живота як ніби окаменевал, не хвилюйся - це «тренування» твого організму. Насторожувати на 29 тижні можуть тільки постійні тягнуть болі внизу живота або ж занадто часте напруга. В такому випадку обов'язково скоріше звернися до свого лікаря.

Зверни увагу

Якщо ти вирішила скористатися своїм законним правом на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, у тебе залишається не більше двох тижнів, щоб все підготувати. Звернись до відділу кадрів компанії, в якій працюєш. Нехай HR-фахівець роз'яснить тобі, які документи ти повинна подати для отримання передбаченої державою матеріальної допомоги. Працюючим жінкам простіше: всю процедуру оформлення бере на себе відділ кадрів підприємства. Він же і буде нараховувати тобі всі необхідні виплати. Обговори заздалегідь свій відхід в декрет з начальством і колективом, всі справи передай колегам, які будуть виконувати цю роботу замість тебе. Закон забороняє звільняти жінок, які перебувають у декретній відпустці, за винятком випадків ліквідації підприємства. Тому весь час декрету твоє робоче місце буде зберігатися за тобою.

Отже, залишилося зовсім небагато часу для завершення роботи і прощання з колективом. Свій відхід в декретну відпустку краще оформити красиво, порядно і без суєти.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - до 39 см

Вага твоєї дитини - 1150 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • Продумати, чи хочеш ти зберегти пуповинну кров. Якщо так, підшукати криобанк і укласти договір.
  • Підготуватися до виходу в декретну відпустку, почати передавати справи колегам
  • Не забувати про повноцінне харчування, адже малюк продовжує інтенсивно рости
  • У низці справ обов'язково знаходити час для неспішних прогулянок на природі, повноцінного відпочинку та сну.

А як у тебе пройшов 29 тиждень вагітності?