3 тиждень вагітності

Дитина

Зазвичай, овуляція настає на 12 - 14-й день менструального циклу жінки. Дозріла яйцеклітина виходить з фолікула і зустрічається зі сперматозоїдом, який проникає в неї. Запліднена яйцеклітина називається плодовим яйцем, проходячи фаллопієвою трубою, вона досягає матки і закріплюється в ній. Цей період називають імплантаційним. Зараз зароджується голова і куприк ембріону, формуються статеві клітини.

Твоє тіло

На третьому тижні вагітності відчуття жінки нагадують симптоми другої половини менструального циклу.

У деяких зараз починають збільшуватися груди і змінюється настрій. Це пов'язано з перевагою прогестерону в гормональному фоні, що сприяє затримці рідини в організмі, цілком ймовірно, що жінка може скаржитися на болі в животі і на відчуття набрякання в грудях.

Саме в цей період може з'явитися нудота вранці, непереносимість деяких запахів, химерні харчові пристрасті.

Зверни увагу

Лабораторні аналізи та УЗД

Зараз плодове яйце не займає ще всю порожнину матки, воно дуже маленьке, і на УЗД видно просто цяткою світлого кольору.

Найпростішим способом діагностики вагітності є домашні тести. Вони бувають струменеві, касетні або тест-смужки. Всі вони працюють за єдиним принципом: вимірюють рівень в сечі ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини) - гормон, який виділяє плацента. Цей гормон починає вироблятися вже з перших годин фактичного настання вагітності.

Найбільш достовірну відповідь на питання, чи вагітна ти, дасть лабораторний аналіз крові на ХГЛ. За динамікою зміни його рівня можна встановити, чи нормальна (маткова) вагітність настала. Річ у тім, що за позаматкової вагітності  спочатку рівень ХГЛ теж зростає, тому всі домашні тести показують позитивний результат.

Отже, що ж таке позаматкова вагітність? Це патологічний стан, за якого запліднена яйцеклітина закріплюється не у порожнині матки, а у фаллопієвій трубі або на передній стінці очеревини. Клітини плодового яйця починають активно ділитися, ембріон збільшується, що призводить до розриву фаллопієвої труби і внутрішньої кровотечі, що стає причиною смерті жінки. Ось чому так важливо якомога швидше діагностувати позаматкову вагітність, від якої лікарі можуть вчасно безболісно позбавити. Слово «вагітність» за позаматкового закріплення ембріону вживається скоріше традиційно, тому що при такому стані дозрівання ембріону і народження дитини неможливе. Часто при позаматковій вагітності трапляється мимовільне її переривання - вона залишає організм жінки з кровотечею. Відсоток такої патології, на жаль, досить високий - 12%. Але, перенесена позаматкова вагітність не знижує шанси того, що наступна вагітність буде нормальною та здоровою.

Чи знаєте ви

До кінця тижня «зріст» твоєї майбутньої дитини становить 0,1 - 0,2 мм, а вага близько 2 - 3 мкг. До моменту народження вона збільшитися майже в 1 млн разів!

Чек-ліст

  • дуже багато сексу
  • фолієва кислота
  • помірні фізичні навантаження
  • почати щоденник вагітності

 


А як у тебе пройшов 3 тиждень вагітності?