12 тиждень вагітності

Дитина

12 тиждень вважається завершальній в першому триместрі. У малюка присутні всі системи і органи. Тепер їх чекає розвиток і зростання. Більш того, у дитини вже відбувається оновлення епідермісу (верхнього шару шкірних покривів): старі клітини відмирають, їм на зміну приходять нові (все як у дорослих!). Зараз у твого малюка утворюються перші Пушкова волосся на обличчі (брови, вії, вусики). Зникають перетинки між пальцями на руках і ногах, нігті поступово переміщуються на зовнішній край пальців. Т. о., Кисті і ступні набувають звичний для людини вид. Можливо, ти дуже здивуєшся, але у твого крихти вже є свої унікальні відбитки пальців - сформований їх шкірний малюнок.

На новий рівень виходить ендокринна система малюка: щитовидна залоза і гіпофіз вже виробляють свої гормони. Кровотворення в організмі плода також вдосконалюється: тепер в його крові є власні еритроцити і лейкоцити. Ще з досягнень 12 тижні: печінка виробляє жовч, працюють нирки, ростуть і зміцнюються м'язи і кістки, зріє нервова система. Дитина постійно переміщається в порожнині матки, рухає руками і ногами, навіть перевертається. Але жодне з цих рухів ще не може бути помічено тобою - малюк ще занадто малий. Зате у нього вже з'явився перший навик - він смокче пальчик. За подібним заняттям іноді застають майбутніх діток під час УЗД. При використанні допплеровской діагностики вже вдається добре прослухати тони серця плоду.

Твоє тіло

Загальний обсяг навколоплідних вод зараз становить близько 50 мл (для порівняння: раніше, до вагітності, твоя матка мала внутрішній обсяг до 10 мл, а напередодні пологів він складе 5 000 - 10 000 мл). У міру зростання, матка займає собою простір в черевній порожнині. Тому вже зараз доктор проводить зовнішній огляд (пальпірованіе). Якщо постаратися, ти також зможеш промацати свою збільшилася матку.

Поступово проходять ранкова нудота, подразнення, підвищена емоційність і стомлюваність. Твій організм починає звикати зі своїм новим становищем, а ти сама потроху відпускаєш страхи. Зовнішні зміни теж поки малопомітні оточуючим, хіба що твоя груди збільшилася на 1 розмір. Отже, ти на порозі самого легкого і милостивого - другого триместру. Більшість жінок називають його періодом творчості, спокою, щастя і припливу сил. Чого і тобі бажаємо!

 

Зверни увагу

На ранніх термінах вагітності іноді лікарі констатують у жінки загрозу викидня. В такому випадку майбутній мамі буде показаний постільний режим в стаціонарі - заходи щодо збереження вагітності. Не варто відмовлятися від такої терапії, бо вона в більшості своїй дозволяє вберегти малюка.

Взагалі ж, в акушерстві та гінекології відзначаються такі причини викиднів:

  • хромосомная аномалія плода (що призводить до його виходу з ладу і нежиттєздатності),
  • інфекційні захворювання майбутньої матері,
  • сильні стреси, фізичні і нервові перевантаження вагітної.

Однак, якщо вагітність здорова, і плід не має ніяких вад розвитку, зовнішні фактори, що впливають на матір і її спосіб життя, все-таки не настільки відчутні. Тому, навіть, якщо довелося перенервувати, перемерзнути або поговорити з грипу людини, не варто відразу панікувати. Просто про всяк випадок зайвий раз відвідай свого лікаря і переконайся, що з малюком все в порядку.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 60 - 90 мм

Вага твоєї дитини - близько 14 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • Продовжувати вести здоровий спосіб життя і більше відпочивати.
  • Стежити за своїми відчуттями, слухати своє тіло.
  • Берегтися від вірусних захворювань, поменше бувати в людних місцях.
  • Згадати нарешті, що ти не одна чекаєш дитину, і уважно поставитися до майбутнього батька - все ж він витерпів всі твої перепади настрою протягом першого триместру. Тепер ти стала спокійніше, і можна зайнятися вашими відносинами.

Корисно знати на 12 тижні

Поширені скарги вагітних

Вагітність, звичайно, - прекрасна пора очікування і так далі, але іноді буває просто не під силу. Що найчастіше мучить майбутніх мам і як з цим впоратися?

Дієти для вагітних. Що потрібно їсти, щоб потім не стати коровою?

Забудь дві фрази: "Це потрібно дитині" і "Народжу - схудну". Твої зайві кілограми не потрібні дитині і швидко схуднути після пологів тобі не вдасться. Чому ні? Тому що ти вже махнула на себе рукою.

Найпопулярніші теми на прийомі у сімейного психолога

За останній десяток років популярність сімейного психолога активно зросла. Давай подивимося, які найпопулярніші теми хвилюють сім'ї сьогодні.
 

Як проходить вагітність: Дев'ять місяців в Півторахвилинний відео

Подружня пара з США розмістила в Мережі добрий 90-секундний відео-ролик. У ньому вони показали, як проходили дев'ять місяців вагітності, з моменту зачаття і до моменту появи на світ їх дочки.

Як вагітної позбутися шкідливих звичок

Кожна з нас сприймає вагітність по-різному. Побачивши дві смужки на тесті у кого-то відразу пропадає бажання палити, а кому-то майбутні зміни в житті не пережити без сигарети.

Краснуха під час вагітності

Що таке краснуха, і чому вона так небезпечна для вагітних? Як розпізнати її і що робити, якщо немає щеплення? Відповіді на ці питання ти знайдеш в нашій статті.

А як у тебе пройшов 12 тиждень вагітності?