1 тиждень вагітності

Дитина

Наразі неможливо передбачити, якою буде твоя дитина. Але ти точно знаєш, що вона буде твоя рідна й кохана, а це - головні її якості для тебе як для мами. І, щоб вона народилася і зростала міцною та здоровою, ти ладна докласти максимум зусиль.

беременность первая неделя
Беременность на первой неделе

Твоє тіло

Готуючись стати матір'ю, кожна жінка усвідомлює, що впродовж найближчих 9 місяців її тіло належить не лише їй. Протягом всієї вагітності все, що ти з'їси, вип'єш, переживеш, відчуєш, почуєш і побачиш, також передасться твоєму малюкові. І ти в змозі зробити так, щоб до народження він мав лише приємні відчуття.

первые признаки беременности на первой неделе
Признаки беременности в первые 2 недели

Оскільки малюка фактично ще немає, то і явних ознак, які бувають в перші тижні вагітності, як то ранкова нудота, непереносимість запахів їжі або улюбленого раніше парфуму, поки теж немає. І взагалі перші два тижні "акушерської вагітності" проходять приховано і непомітно для майбутньої мами. А відомі всім ознаки вагітності на перших тижнях проявляться трохи пізніше - за 2 - 3 тижні.

Однак, 1 тиждень вагітності - вирішальний для малюка. Від того, як він пройде, залежить і утворення ембріону, і подальший розвиток плоду в матці.

Тест на вагітність в цьому випадку наразі нічим тебе не порадує. А ледь помітна заповітна друга смужка з'явитися не раніше, ніж за десять або дванадцять днів.

Зверни увагу

Найчастіше, не знаючи про настання зачаття, жінка на перших тижнях вагітності продовжує вести звичний спосіб життя. Ось чому так важливо зробити його здоровим ще на етапі планування дитини. Категорична відмова від алкоголю та куріння, помірні заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі, повноцінний 8-годинний сон і здорове харчування - це не тільки запорука твого хорошого самопочуття, а й здатності зачати, виносити і народити здорового малюка. Майбутній мамі в цей період, як і під час всієї вагітності і годування дитини, потрібно додатково приймати фолієву кислоту та йод або ж комплексні полівітаміни для майбутніх мам - нехай з їх вибором тобі допоможе лікар. Рекомендації щодо здорового способу життя стосуються не тільки тебе, а й твого коханого (за винятком прийому фолієвої кислоти).

Перше, що слід зробити жінці, яка готується стати матір'ю - відвідати гінеколога. Важливо знайти того лікаря, якому ти готова довірити себе і здоров'я твоєї майбутньої дитини протягом всієї вагітності.

Отже, лікар призначить тобі і майбутньому татові такі дослідження:

  • аналізи на захворювання, що передаються статевим шляхом,
  • загальні аналізи крові та сечі,
  • дослідження гормонального фону (тільки майбутньої матері),
  • консультація у генетика (вивчення хромосомного набору батьків і виявлення потенційних загроз для здоров'я майбутньої дитини).

Якщо ви з майбутнім татом звернетеся до медиків заздалегідь, вам можуть порекомендувати зробити щеплення від деяких захворювань, наприклад, від краснухи. Також заздалегідь на етапі планування вагітності краще відвідати стоматолога і ЛОРа. Незагоєні зуби або аденоїди є постійними джерелами інфекції, яка, якщо її не позбутися, буде надходити від матері до дитини. Крім того, всі процедури, що вимагають анестезії, краще провести до настання вагітності.

Отже, якщо всю необхідну підготовку ви з коханим разом пройшли, не сумніваємося, на тебе чекає легка вагітність, а через 9 місяців у вас народиться прекрасний здоровий малюк!

Чи знаєте ви

Здорова доношена вагітність становить 40 тижнів або 10 акушерських місяців по 4 тижні в кожному. Але через те, шо реальну дату зачаття визначити складно, датою відліку завжди стає дата останньої менструації. Тобто, вважаючи, що у тебе вагітність 1 тиждень, мається на увазі, що розпочався перший тиждень після твоєї останньої менструації і, якщо все буде добре, за 1 - 2 тижні тобі вдасться зачати дитину.

Чек-ліст

  • пройти необхідні медичні дослідження;
  • дотримуватися здорового способу життя, відмовитися від шкідливих звичок і спонукати до того ж майбутнього тата;
  • налаштуватися на позитивний лад, адже попереду ще стільки чудесного!
  • вивчити ознаки вагітності на першому тижні

Корисно знати на 1 тижні

 

Овуляція

Вміти розраховувати день овуляції необхідно, якщо ти плануєш народження дитини або, навпаки. Хочеш знати що таке овуляція, сприятливий час для зачаття, отримати більше інформації про сам фізіологічний процес овуляції, ознаки овуляції, симптоми овуляції, а також про випадки, коли вона необхідна? Тут ти знайдеш конкретніші рекомендації і зможеш задати питання фахівцям.

Зачаття

Багато людей впевнені, що в процесі зачаття дитини немає нічого складного. Все легко, швидко, а головне - приємно ... Ми пропонуємо тобі оцінити всі плюси і мінуси випадкового зачаття, розібратися в складному механізмі зачаття твого майбутнього малюка в рубриці "Зачаття" і тільки потім приступати до практики.

Планування вагітності

Як правильно визначити дату зачаття дитини і які обстеження варто пройти перед зачаттям подружжю? Це дуже важлива інформація для кожної сім'ї, що планує дитину. Всю цю інформацію підкаже тобі рубрика "Планування вагітності".
 
 

А як у тебе пройшов 1 тиждень вагітності?