4 тиждень вагітності

Дитина

На четвертому тижні вагітності відбувається диференціювання тканин плода, активний розвиток інших структур, плаценти, а також оболонок дитини.

Зараз в твоєму організмі зароджується нове життя. Зовнішні клітини бластоцисти (ембріон на ранній стадії розвитку) надійно закріплюються на стінці матки. Відбувається формування жовткового мішка, який допомагає твоєму організму виробляти прогестерон, поки плацента ще не дозріла і не взяла на себе цю функцію. Починають розвиватися перші ворсинки хоріона - провісники плаценти.

У цей період відбувається формування трьох основних шарів клітин. До кінця четвертого тижня ембріон схожий на маленький циліндр, у нього вже можна розрізнити головний кінець. Зовнішній шар клітин ембріона - це те, що дає старт формуванню шкіри, емалі зубів і утворенню ротової порожнини, частково прямої кишки, рогівиці очей, нігтям, волоссю, і навіть нервовій системі.

А на тій поверхні, яка незабаром стане спинкою малюка, формується нервова пластинка, пізніше вона згорнеться в трубочку. Так зароджується спинний і головний мозок твоєї дитини.

Середній шар клітин формує м'язи, кістки і сполучні тканини, а внутрішній - всі органи малюка.

До кінця четвертого тижня твоя дитина ще крихітна й прозора, однак у неї вже можна помітити обличчя й зачатки очей. Також з'являються зачатки деяких внутрішніх органів: легенів, кишечника, печінки, стравоходу, і навіть підшлункової та щитовидної залоз, судин, серця.

Твоє тіло

Твій животик ще не збільшився і виглядає як раніше. Серйозних змін у фігурі варто очікувати не раніше, ніж на шістнадцятому тижні.

Можуть з'явитися ознаки вагітності, вони нагадують симптоми ПМС: дратівливість, нервозність, сонливість, втома, а також збільшення грудей і підвищена чутливість сосків. Наприклад, у деяких жінок може спостерігатися незначна кровотеча. Це нормально. Кількість кров'яних виділень буде значно меншою, ніж в дні менструації.

Аналізи і обстеження

На цьому терміні позитивний результат дають лише найчутливіші домашні тести на вагітність. Однак, лабораторний аналіз крові на вміст ХГЛ вже дозволяє достовірно визначити, що ти при надії.

Зверни увагу

Позаматкова вагітність на цьому терміні не проявляється, а ось завмерлий плід може спровокувати кровотечу, яку ти цілком можеш прийняти за менструацію. Можливі болі в спині або попереку, а також білі, коричневі або кров'янисті виділення. Вони не завжди пов'язані з вагітністю.

Викидень для жінки може статися непомітно. Причиною може послужити навіть звичайна застуда, особливо висока температура. Уникай алкоголю, адже келих вина або кухоль пива можуть призвести до трагічних наслідків. Рекомендуємо тобі якомога швидше почати приймати полівітамінні препарати або фолієву кислоту. Правда спершу порадься зі своїм гінекологом.

Чи знаєте ви

Розмір твоєї дитини - макове зернятко

Зріст твоєї дитини - до 0,5 мм

Вага твоєї дитини - 0,5 грамів

Чек-ліст

  • зробити лабораторний аналіз на вагітність
  • повідомити майбутнього тата
  • приймати фолієву кислоту
  • стежити за харчуванням, дотримуватися здорового способу життя.

А як у тебе пройшов 4 тиждень вагітності?