10 тиждень вагітності

Дитина

Починаючи з 10 тижня у тебе має поменшати приводів для занепокоєння за майбутньої дитини. Справа в тому, що більшість вроджених вад формуються в попередні тижні і, якщо до цього терміну не діагностовано ніяких проблем, то і далі все буде добре. Вважається, що на даний момент закладка всіх життєво важливих органів і систем відбулася, далі плід буде інтенсивно рости і набирати вагу.

У своєму нинішньому «віці» малюк прекрасно виглядає. Якщо поспостерігати за ним за допомогою УЗД, то можна оцінити його живу «міміку»: він заковтує і випльовує навколоплідної рідини, «посміхається», т. Е. Щосили рухає губами, і навіть «махає» ручкою, а також згинає і розгинає крихітні кулачки . Він навіть плаває! Натрапивши на стінку матки, малюк відштовхується від неї і знову переміщається. Але ти поки не можеш цього відчути - занадто він малий.

На даному терміні у плода вже повністю сформовані кишечник і жовчні протоки, активно розвивається печінка, лімфатична і імунна системи. Знову трохи змінюються обриси тіла дитини: у нього з'являється діафрагма.

Доведено, що на 10 тижні у плода вже йде активна робота мозку - він виробляє щохвилини до чверті мільйона нейронів! Так що, всередині тебе вже живе особистість, хоч ростом вона всього кілька сантиметрів! А якщо ти чекаєш хлопчика, то знай: у нього вже виробляється тестостерон.

У щитовидній залозі дитини йде активне накопичення йоду

Зараз відбувається закладка молочних зубів дитини. Тому для майбутньої мами на даному терміні важливо отримувати достатню кількість кальцію з харчуванням - інакше в хід підуть ресурси твого власного організму, і тоді тебе чекає нестача кальцію (проблеми з зубами, волоссям, нігтями, шкірою, а в особливо запущених випадках - і з кістками . Краще не доводити!)

Твоє тіло

Животик ще непомітний, але невелика надбавка у вазі вже є - за рахунок збільшення обсягу крові, зростання матки і набухання грудей. Не виключено, що ти відчуваєш деяку важкість в області таза.

До 10 тижня у всіх вагітних відзначається специфічна пігментація: біла лінія на твоєму животі більше не відповідає своїй назві і набуває виразний коричневе забарвлення. Пігментація зникне тільки після пологів. Також потемніли ореоли - гуртки шкіри навколо сосків. У деяких майбутніх матусь до цього додаються і пігментні плями на обличчі, які також пройдуть після народження малюка.

Під впливом гормонів зберігається підвищена нервова збудливість і схильність до частих перепадів настрою. Особливо це проявляється по ночах: ​​сон майбутньої мами на такому терміні буває переривчастим і тривожним, її навіть можуть мучити кошмари. Все це не дивно, адже навіть уві сні продовжує свою активну роботу зона кори головного мозку, прозвана «домінантою вагітності», що призводить до сильних переживань вдень і вночі. Кожна майбутня мама турбується про свого малюка, про майбутні пологи і про те, чи зможе вона бути хорошою матір'ю. Якщо ти читаєш цю статтю, значить ти вже цікавишся своїм дитиною, а тому не переживай: з тебе точно вийде хороша мама.

Як і на попередньому тижні, зараз тебе не повинні насторожувати безбарвні або білі виділення без запаху. Якщо ж їх колір жовтий або зеленуватий, вони мають неоднорідну консистенцію з пластівцями або пенообразной вкрапленнями - терміново повідом про це свого акушера-гінеколога, бо це - симптоми інфекційних захворювань статевих шляхів.

Пам'ятай про те, що при появі тягнуть переймоподібних болів внизу живота, особливо, якщо вони поєднуються з коричневими виділеннями, слід терміново звернутися до лікаря, так як це - загроза викидня.

Зверни увагу

Імунітет жінки під час вагітності знижений. А тому найменше порушення режиму, і її відразу ж атакують інфекції. Найбільш часто у вагітних діагностують кандидоз (молочницю), особливо, якщо майбутня мама страждала цим недугом раніше. Навіть цей, здавалося б, дріб'язковий діагноз, обов'язково потрібно пролікувати під час вагітності, причому, чим швидше, тим краще. Чи варто говорити, що такий же підхід актуальний при виявленні більш серйозних генітальних інфекцій: хламідій, трихомонад та ін. Інфекції, що передаються статевим шляхом, можуть нашкодити дитині, викликати пороки його розвитку і підірвати його здоров'я. Молочниця не так небезпечна, але також при пологах мати ризикує заразити дитину. Ось чому так важливо, як можна швидше звернутися до гінеколога, який діагностує захворювання і адекватно призначить лікування, не тільки сумісний з вагітністю, але і адекватне твоєму терміну. Самолікування в період очікування малюка для майбутньої мами категорично заборонено.

Дискомфорт майбутній мамі може доставляти і запор. Врахуй, що тобі категорично протипоказані практично будь-які проносні препарати, в тому числі і натуральні трави (сенна, кора жостеру і ін.) Справа в тому, що в основі дії більшості з них - посилення перистальтики кишечника. У свою чергу це може підвищити тонус матки і може становити загрозу для твоєї вагітності. З проносних засобів під час вагітності допустимо прийом тільки сиропів на основі лактулози. Їх тобі може призначити тільки лікар. А найкраще налагодити роботу кишечника допоможе послабляющая дієта. Вмикай в свій раціон більше свіжих овочів і фруктів, каш, кисломолочних напоїв та хліба з висівками. Заду домогтися щоденного стільця.

Нервова система майбутньої мами напружена, тому зараз як ніколи важливо навчитися розслаблятися. У цьому допоможе спеціальна йога для вагітних (шукай відео уроки на нашому сайті), плавання в басейні (якщо твій акушер-гінеколог дозволив), піші прогулянки і тепле пиття (зелений і трав'яні чаї, морси, компоти).

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 30 - 40 мм

Вага твоєї дитини - близько 5 г

Серцебиття - 130 - 150 ударів / хв

Чек-ліст

  • Харчуватися продуктами з високим вмістом йоду і кальцію: морська капуста, риба, кисломолочні продукти
  • Стежити за регулярністю спорожнення кишечника, не допускати запорів
  • Багато гуляти на свіжому повітрі
  • Подбати про те, як ви з майбутнім татом будете повідомляти друзів і родичів про твою вагітності - зовсім скоро її приховати вже не вдасться

Корисно знати на 10 тижні

Захворювання порожнини рота при вагітності

Гінгівіт зазвичай виникає в першій половині вагітності і може привести до кровоточивості ясен і втрати зубів. Поява лихоманки на губах, викликаної вірусом герпесу, пояснюється послабленням імунітету.

Як не підхопити TORCH-інфекцію

Що таке TORCH і як захиститися від нього? Читай в цій статті!

Поради чоловікам: Як наповнити секс і відносини радістю

Через роки спільного життя, ти раптом стала помічати, що сексуальні відносини з чоловіком втратили гостроту, і ви по черзі ухилятися від виконання подружніх обов'язків.
 

Яку рибу можна їсти вагітній?

Риба може бути настільки ж корисна, наскільки і шкідлива. Розповімо все про види, про наявність як корисних так і небезпечних для здоров'я речовин.

Як боротися з токсикозом

Організм майбутньої мами в першу чергу відкидає шкідливі для малюка продукти і речовини, такі як кава, алкоголь і нікотин. Нерідко в цей список потрапляють м'ясо, риба або яйця, що містять потенційно небезпечні для плода бактерії

Міфи і правда про вагітність в 35

У 21 столітті жінка перестала представляти із себе тільки механізм для народження дитини і забезпечення комфорту чоловіки. Самореалізація стала одним з головних пріоритетів

А як у тебе пройшов 10 тиждень вагітності?