Тут зібрані статті з докладним описом того, як відбувається розвиток дитини до року. Перша посмішка малюка, перший зворушливий зуб, перші самостійні кроки спочатку на чотирьох, а потім на двох ногах. Для когось це - незначні дрібниці, але для тебе зараз всі ці дрібниці складаються в цілий всесвіт, на який ти так чекала і для якого ти довго та з любов'ю обирала ім'я.

Дізнайся, які етапи розвитку дитини треба буде пройти вашій родині протягом найближчих 12 місяців, як розвивати дитину до року, як дати своєму малюкові максимально вдалий старт для щасливого і здорового життя. Розвиток дитини по місяцях до року дуже захоплюючий, і багато мам прагнуть закарбувати перші досягнення малюка. Такі реліквії сімейного архіву зберігаються практично в кожному домі.

Ми щиро сподіваємося, що цей Календар розвитку дитини допоможе кожній мамі краще зрозуміти, що відбувається з її малюком. Ти можеш відстежити розвиток дитини по місяцях, звіряючись з віковими нормами, наведеними в цьому розділі. Тут ти знайдеш відомості як медичного так і соціально-психологічного характеру. Адже твій малюк вже зараз є унікальною особистість із притаманними лише їй рисами. Однак, не варто лякатися, якщо розвиток малюка по місяцях не зовсім збігається із запропонованим в поданих статтях. Адже розвиток дітей до року завжди індивідуальний: хтось починає раніше повзати, але пізніше встає на ноги, хтось довго мовчить і починає говорити вже повними реченнями. Головне, що варто пам'ятати молодій мамі: ні в якому разі не потрібно порівнювати свою дитину з середніми показниками або з сусідськими дітьми. Бо у кожного малюка своя унікальна схема розвитку, так само як і у кожного дорослого свій індивідуальний шлях на цій землі.