34 тиждень вагітності

Дитина

До нинішнього терміну малюк займає практично всю порожнину матки, і місця для маневрів у нього практично не залишилося. Тому активність дитини поступово змінює характер: він уже не так інтенсивно рухається, але при цьому кожне його ворушіння набагато більш відчутно для мами. Іноді це навіть викликає неабияку біль, особливо, якщо малюк штовхає тебе під ребра ніжками. У нормі малюк повинен «нагадати про себе» близько 10 разів за день. Якщо ж вести рахунок його рухам протягом години, коли мама відпочиває в позі лежачи на боці, то можна нарахувати до 4 ворушінь.

Плід на 34 тижні вагітності

Малюк підріс, і, ймовірно, вже зайняв зручну для пологів позицію: головкою вниз, обличчям до мами. Якщо це не так, у нього є ще кілька тижнів, поки він може перевернутися. Але, якщо твій лікар під час останнього огляду вже повідомив тобі, що дитина зайняв головне передлежання, постарайся уникати різких рухів - як би малюк назад не перекинувся. Адже ти ж пам'ятаєш, що ідеально здорова поза малюка для легких пологів - саме вниз головою.

Діти, які в силу різних причин, народжуються на такому терміні, вже можуть самостійно дихати, але ось з самостійним теплообміном поки важкувато. Тому такі дітки потребують спеціального виходжуванні в умовах стаціонару протягом перших тижнів життя.

Однак, у вас все буде інакше, твій малюк терпляче чекає свого терміну появи на світло, хоч він і повністю «дозрів». Обличчя дитини має вже всі свої індивідуальні риси, його вушка відділилися від голови, він навіть обзавівся своєю першою зачіскою. А ось пушок-лануго, що покриває його тіло, поступово зникає. Тим часом світлішає шкіра, під нею наростає шар жирової клітковини, який і надає їй ніжне світле сяйво (шкіра малюків стала притчею во язицех завдяки своїй ідеальній структурі). Отже, на найближчі тижні у твого спадкоємця є чим зайнятися - він накопичує жирок в тілі і формує собі пухкенькі щічки, якими будуть так розчулюватися всі його родичі.

Твоє тіло

Отже, ти вже досвідчена майбутня мама і знаєш, що на гучні звуки і твої різкі жести малюк реагує посиленими поштовхами або навпаки перелякано завмирає. І то, і то не доставляє йому задоволення, а в останні тижні вагітності ще й здатне змінити його передлежання в гіршу сторону - з правильного в неправильне. Тому щосили насолоджуйся своєю заслуженою плавністю, якої нагороджує тебе статус вагітної жінки. Мине не більше місяця і ти зміниш амплуа поважної матрони на статус стрункою і дуже рухомий молодої мами. А поки - відпочивай побільше. Багато жінок, що пізнали материнство, своїм вагітним подругам дають один і той же нездійсненною рада - висипатися про запас. Хоч це і неможливо, але прагне до ідеалу все ж варто.

А якщо серйозно, то твоє тіло вже досить інтенсивно готується до майбутніх пологів. Посилюються тренувальні сутички (вони ж сутички Брекстона-Хікса, про які ми розповідали в описі попередніх тижнів). Розм'якшуються суглоби і зчленування (тому сприяє як збільшення ваги, так і чергова гормональна перебудова в організмі). Тому болю в спині і попереку - природне явище для тебе зараз. Полегшити їх допоможе правильна постава, частий відпочинок, йога для вагітних (за умови, що ти займалася з самого початку вагітності).

При будь-яких змінах в самопочутті, поведінці малюка або ж появі незвичних ознак (наприклад, зміні характеру виділень, особливо при появі кров'яних вкраплень або явному збільшенні обсягу виділень, побоюванні підтікання навколоплідних вод) слід якомога швидше звернутися до свого лікаря. А при появі постійних болів, що тягнуть внизу живота, в попереку, при появі хворобливих сутичок (а тренувальні зазвичай болем не супроводжуються), при їх регулярної динаміці слід негайно викликати «Швидку допомогу», так як це може сигналізувати про початок передчасних пологів. Грамотно і оперативно надана медична допомога зможе не тільки зберегти здоров'я дитини, а й продовжити вагітність і дозволити тобі доносити малюка до покладеного терміну.

На тлі зниження імунітету перед пологами можливе загострення молочниці. Розкажи про це своєму лікареві і акуратно слідуй всім його приписами - важливо погасити загострення до пологів, щоб інфекція не передалася малюкові при проходженні через родові шляхи.

Зверни увагу

Ймовірно, ти вже визначилася з пологовим будинком, в якому плануєш народжувати, і познайомилася з лікарем, який буде приймати пологи. Хоча це зовсім не обов'язково і повністю залежить від особистого бажання жінки. Якщо ти не маєш певних переваг і потенційно довіряєш будь-якій команді фахівців, турбуватися нема про що. Як тільки почнуться пологи (з'являться перші сутички або відійдуть води), потрібно буде викликати «Швидку допомогу», і карета відвезе тебе в найближчий до твого дому пологовий будинок або ж в пологовий будинок, відповідний твоєму місцем прописки (реєстрації). Інакше «Швидка» повинна враховувати побажання породіллі і, якщо ти намітила собі конкретне медичний заклад (будь то приватна клініка чи пологовий будинок іншого району міста), тебе доставлять туди.

При відсутності попередньої домовленості з лікарем тобою займеться той акушер-гінеколог, який буде черговим під час твого надходження.

І тим не менше жінки в переважній більшості прагнуть заздалегідь вибрати лікаря, познайомитися з ним і обговорити всю стратегію. В такому випадку в призначений час після прибуття в пологовий будинок ти просто дзвониш своєму лікареві, і він приїжджає і займається тобою замість чергового лікаря.

Якщо ти вибрала другий шлях, рекомендуємо тобі попередньо пройти процедуру підписання Обмінної карти в обраному пологовому будинку. Для цього тобі знадобиться захопити свій паспорт і, власне, Обмінну карту (а вони повинні бути з тобою всюди) і прийти на прийом до головного лікаря пологового будинку. Після натоптаною всіх формальностей, головлікар ставить штамп медичної установи на першу сторінку твоєї Обмінної карти. З такою міткою у бригади «Швидкої допомоги» не виникне ніяких питань, куди тебе везти. Та й під час вступу до пологового будинку в приймальному покої ти будеш врятована від зайвих питань персоналу, чому ти приїхала народжувати саме до них, а не за місцем прописки.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 45 см

Вага твоєї дитини - 2100 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • Підписати обмінну карту
  • Намагатися виконати рекомендації висипатися «про запас»
  • Продовжувати закупівлі дитячого приданого і доукомплектовувати сумку в пологовий будинок

А як у тебе пройшов 34 тиждень вагітності?