40 тиждень вагітності

Дитина

Отже, за всіма правилами на цьому тижні повинні наступити довгоочікувані пологи. Однак, часто термін вагітності виявляється трохи меншим або трохи більшим, ніж заповітні 40 тижнів. А вся справа в неточності підрахунку і визначення терміну вагітності і передбачуваної дати пологів.

Малюк готовий з'явитися на світло в будь-який день і годину. Ось тільки не треба надмірно тривожиться і прислухатися до кожного його або свого руху. Розслабся і здайся на природу: вона все влаштує найкращим чином.

Що ж стосується до вигляду малюка, то зараз він хороший як ніколи: щічки стали пухкими, очі, швидше за все, мають сіро-блакитний колір (протягом першого року він зміниться) на обличчі виразно видно риси батьків. Якщо ти чекаєш первістки, можливо, до останнього твердженням ти поставилася критично. І дарма. До появи власних дітей багато людей вважають, що всі немовлята схожі один на одного, і говорити про індивідуальні риси не має сенсу.

Коли твоя дитина народиться, ти зрозумієш, що це не так. Уже в перші хвилини після народження, діти так само відрізняються рисами обличчя один від одного, як і дорослі. Так само як і голос у кожного новонародженого - свій, унікальний, які неможливо сплутати з сусідом по палаті. Але, повторюємо, оцінити це можуть тільки матері. Ну, іноді й батьки.

Якщо малюк не народиться на цьому тижні, до матері стануть пильніше придивлятися лікарі. У разі, коли дослідження показують, що дитина добре себе почуває, але чомусь поки не поспішати народжуватися, під регулярним наглядом тобі дозволять носити його ще не більше 2 тижнів. Якщо в термін до 42 тижнів пологи не почнуться самостійно, буде показано медичне втручання: стимуляція родової діяльності або ж кесарів розтин. Тому що переношування вагітності понад 42 тижнів шкодить дитині (по-перше, старіє плацента, яка вже не може впоратися з функціями достатнього життєзабезпечення дитини, по-друге, тверднуть і втрачають пластичність кістки черепа, в результаті він вже не так легко прослизає в родові шляхи ; і по-третє, з кишечника малюка в порожнину матки проникло вже досить багато мекония, який також може потрапити і в бронхи дитини, через що перший вдих малюка можливий тільки після медичних маніпуляцій з очищення дихальної сист еми).

Твоє тіло

Відразу ж при надходженні в пологовий будинок лікар приймального відділення проведе огляд і спрогнозує тобі приблизно терміни твоїх пологів. Перші пологи тривають в середньому близько 12 годин, наступні - швидше.

Найтриваліший період пологів - перший - сутички, в процесі яких розкривається шийка матки. Якщо ти переконалася, що вони почалися (НЕ тренувальні, а самі що ні на є справжні), слід без суєти, а й без зволікань збиратися до пологового будинку. Як тільки інтервал між ними становив 10 хвилин і менше - можеш виїжджати. Немає сенсу відтягувати цей момент, так як в останній період сутички дуже хворобливі і часті. Тобі буде дуже важко за таких обставин пережити дорогу до пологового будинку і тривалі розпитування в приймальному відділенні. Отримати знеболювання ти зможеш тільки після ретельного огляду в приймальному відділенні, проходження всіх формальностей і процедури очищення кишечника. Тому краще приступити до всього цього ще при терпимих сутичках, а найболючіші переживати вже в палаті передпологового відділення.

Під кінець періоду сутичок тебе переведуть в пологову палату, де є вся необхідна апаратура, а також де можна попросити анестезіолога полегшити тобі біль. Отже, починається другий етап - потуги, в результаті яких дитина проходить по родових шляхах і народжується на світ. Найважливіша твоя задача на цей період - слухатися лікарів і беззаперечно виконувати їх команди. Від цього залежить і легкість, з який ти народиш, і стан дитини. Важливо тужитися саме тоді, коли тобі рекомендують, дихати «під диктовку» акушерки і в усьому співпрацювати з командою медиків, які приймають у тебе пологи.

Останній, найщасливіший і легкий період пологів - народження посліду. Твоє тіло покидають плодові оболонки, при цьому ти не відчуваєш болю. А тим часом твого крихту вмили, обробили йому пупкову ранку, одягли, оцінили за шкалою Апгар і нарешті передали тобі. Для знайомства, так би мовити.

Зверни увагу

Отже, зараз тобі знадобляться всі знання, отримані на курсах підготовки до пологів і з тематичних статей. Редакція mama.ua щиро сподівається, що все минулі тижні вагітності ти прожила з нами, і наші матеріали були корисні. До скорої зустрічі на нашому порталі, але вже в рубриках, що призначаються молодим мамам. Читай про догляд за дитиною, його розвитку, грудному вигодовуванні і про все, що може бути цікаво сучасної прогресивної жінці. Але це ти вже зробиш після повернення з пологового будинку. А поки - легких тобі пологів!

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 50 - 55 см

Вага твоєї дитини - 3200 - 3500 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • Їхати в пологовий будинок з чіткою установкою на щасливий результат подій
  • Довіритися лікарям і в усьому слухати професіоналів

А як у тебе пройшов 40 тиждень вагітності?