24 тиждень вагітності

Дитина

До 24 тижня дитина займає практично весь внутрішній простір матки. Але руху його все ще не скуті - він перекидається, повертається, рухає руками і ногами. Однак тепер практично кожне ворушіння малюка не залишається непоміченим мамою. Більш того, іноді, наковтавшись амніотичної рідини, малюк починає гикати. І це тут же відчуває мама, повір, це забавно. Коли твоя дитина почне гикати, ти зрозумієш про що ми зараз говоримо.

А в іншому ти відчуваєш кожен поштовх крихітної п'яти, ліктика і інших частин його тіла. Тепер уже не тільки майбутня мама, але і майбутній тато в змозі вловити його руху - досить тільки покласти руки на материнський живіт в період активності дитини. «Сеансу зв'язку» з татом не вийшло? Коли чоловік почав активно досліджувати твій живіт малюк зачаївся або зовсім спав? Не біда, чоловік може почути серцебиття своєї дитини: досить просто прикласти вухо до живота дружини (безумовно, навколо повинно бути досить тихо в цей момент).

Розпорядок дня, ще раніше встановлений твоїм малюком, не особливо змінився. Велику частину часу доби він спить. Вчені навіть довели, що його сон з 24 тижня, як і у дорослої людини, складається з повільної і швидкої фаз. Також встановлено, що малюк такого «віку» вже бачить сни! І сни безпосередньо залежать від настрою і емоцій мами. Ось чому так важливо для вагітної жінки перебувати виключно в хорошому настрої.

Розвиток плода на 24 тижні вагітності

Всі органи чуття у крихти вже сформовані. Тому при яскравому спалаху світла малюк може примруживши, а у відповідь на гучний звук - здригнутися. І навіть досить тихі звуки малюк теж прекрасно чує.

Його особа вже має «завершений» вид - таким ти його і побачиш після народження (хіба що побільше). Але все унікальні риси дитина вже знайшов. На крихітному обличчі є вії та брови, вуха зайняли своє становище з боків голови.

Удосконалюється дихальна система, хоч поки малюк нею і не користується. Вже утворено бронхіальне дерево, з'являється спеціальна плівка на легких, що захищає їх від пересихання.

До кінця цього тижня починають працювати потові і сальні залози дитини. І продовжує розвиватися головний мозок, в ньому виділяються окремі борозенки і звивини.

Твоє тіло

Ти вже чула биття серця своєї дитини? Якщо ні, чому б не попросити акушерку дати тобі його послухати на черговому прийомі? Ти можеш страждати від набряків ніг, підвищеного тиску і втоми. Якщо спостерігаєш ці симптоми і якщо медсестр

Зараз, як і протягом всієї вагітності, для жінки дуже важливо дотримуватися здоровий спосіб життя, отримувати достатнє харчування і дотримуватися оптимального режиму роботи і відпочинку. Постарайся лягати спати і організувати свій сон так, щоб вранці ти прокидалася немає від звуку будильника, а сама по собі, тому що вже виспалась. Також не варто занадто довго перебувати на ногах або сидіти в одній позі. Для тебе зараз найкраще - постійно чергувати види діяльності та фізичної активності (при роботі за комп'ютером регулярно вставай і роби хоча б кілька кроків, на прогулянці час від часу відпочивати на лавочках, в чергах Не стій на одному місці і т. П.)

Кожен раз, коли вдома лягаєш відпочити, постарайся розташувати свої ноги вище рівня тазу, а краще - вище рівня серця.

Обов'язково контролюй свою вагу, роби зарядку і не налягай на солодке (навіть, якщо чекаєш дівчинку), щоб не додавати собі зайвих кілограмів і дискомфорту. Напевно вже зараз тобі здається, що стало важче дихати (ще б пак, адже твоя матка піднялася на рівень в кілька пальців над пупком і тисне на діафрагму). Тому обов'язково проведи побільше часу на свіжому повітрі, щоб отримувати достатню для вас з дитиною кількість кисню. Можливо, до цього терміну ти стала більш втомлювати. Так як далі вага буде наростати, тобі буде ставати все важче виконувати не тільки роботу по дому, а й доглядати за собою. Не соромся просити чоловіка і інших рідних про допомогу. Делегуй важкі види прибирання на інших членів сім'ї. Якщо потрібно, проси чоловіка допомагати тобі застібати взуття, якщо через великий живіт тобі складно справлятися. Люблячі люди розуміють, що тобі зараз непросто, і з радістю прийдуть на допомогу, так що не бійся заподіяти кому-то занепокоєння або викликати осуд.

Аналізи на 24 тижні вагітності

Швидше за все зараз тобі запропонують зробити повторний тест на ВІЛ і двогодинний пероральний тест на толерантність до глюкози (ПТТГ). Якщо з першим - все зрозуміло (з огляду на небезпеку вірусу і ризик зараження під час пологів, всі вагітні двічі роблять аналіз, щоб його виключити). З другим аналізом ось яка історія. З середини вагітності у жінки значно підвищується ризик розвитку цукрового діабету (знову ж через гормональних перебудов). Тому, якщо на ранніх термінах такої тест призначають тільки жінкам з групи ризику або з легкою формою діабету, то в середині вагітності - всім.

Тест являє собою два аналізи крові (зазвичай з пальця), виконані з інтервалом в 2 години, при обліку, що відразу після першого пацієнтка прийняла вуглеводну їжу.

у насторожили твої аналізи - сходи до лікаря на консультацію. Іноді ти можеш відчувати біль внизу живота. Це може свідчити про розтягуванні м'язів матки. Також ти можеш страждати від перепадів настрою. У деяких майбутнім мам спостерігається допологова депресія. Чи не заганяй свої страхи всередину себе, поговори з чоловіком, друзями або хорошим психологом.

Зверни увагу

Зараз, коли в цілому твоє самопочуття не погіршився, і до пологів ще кілька місяців, саме час починати готуватися до своєї материнської ролі. Для цього при пологових будинках, сімейних центрах і деяких клініках існують школи материнства. Це курси для майбутніх мам, які вчать жінок правильному догляду за собою і розпорядком дня під час вагітності, грамотній поведінці під час пологів і азам догляду за новонародженим. Зазвичай радять жінкам починати відвідувати такі заняття з 25 - 30 тижні вагітності (просто, якщо починати раніше, до відповідального часу пологів можна забути частина премудростей, яким тебе навчили: як дихати під час пологів, як природно знеболити сутички, як вести себе при потугах і т . д.). З тієї ж причини майбутнім мамам радять приходити на заняття в компанії майбутніх тат, особливо, якщо ви плануєте партнерські пологи. Тоді, навіть, якщо ти щось забудеш, чоловік зможе вчасно тобі нагадати «пройдений матеріал».

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 30 см

Вага твоєї дитини - 600 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • підібрати курси для майбутніх мам
  • залучати членів сім'ї до допомоги по дому
  • пам'ятати про те, що не можна довго сидіти / стояти в одній позі
  • намагатися отримати тільки позитивні емоції, щоб оберігати душевну рівновагу крихти

А як у тебе пройшов 24 тиждень вагітності?