22 тиждень вагітності

Дитина

Отже, твій малюк вже повністю сформований. До 22 тижня в мозку присутній весь його прижиттєвий запас нервових клітин. Насправді дитина вже готовий жити самостійно поза материнським організмом. Але природа передбачила, щоб він провів в маминому животі ще 15 - 20 «контрольних» тижнів.

Рухи дитини на 22 тижні вагітності

Рухи дитини все більш відчутні для тебе, часом вони можуть бути злегка хворобливими. Не лякайся, просто малюк розпустувалася - дітям це властиво. Якщо «стусани» і «ляпаси» стають особливо болючими для тебе, спробуй змінити положення (можливо, малюку незручно, і він намагається до тебе «достукатися»), поклади руки на живіт і проговори щось ласкавим голосом, заспівай, трохи пройдися по кімнаті. Дітям до народження властиво лякатися гучних звуків, різких рухів мами або швидкої зміни пози. Тому оберігай спокій крихти і насолоджуйся плавністю, покладеної тобі по статусу майбутньої мами. І, природно, уникай галасливих місць. Також не варто перебувати в задушливих приміщеннях і, тим більше, поблизу курців. Якщо дитині в якийсь момент надходить недостатньо кисню, він також відреагує на це зміною ритму рухової активності (замітати або навпаки зачаїться).

Не варто фанатично відстежувати кожен рух твоєї дитини (та це й не вдасться на 22 тижні вагітності), але подумки відзначати характер активності малюка вранці і ввечері бажано. Відсутність будь-яких рухів протягом доби - привід негайно звернутися до свого лікаря. На щастя, таке трапляється вкрай рідко.

Крім вивчення частин свого тіла і всього, що його оточує, улюблене заняття твоєї дитини зараз - смоктання пальчика (так тренується смоктальний рефлекс). Тепер, коли він хоче віддатися цій важливій справі, він може скоординувати свої дії: або пальчик вкласти в рот, або голову нахилити до руки.

Твоє тіло

Поступово все збільшується навантаження на твій хребет, особливо на поперековий відділ. Тому тобі так важливо привчитися правильно управляти своїм новим тілом: вставати з ліжка, спочатку опустивши ноги, сидіти на жорстких рівних стільцях, спираючись на спинку, що не сутулитися при ходьбі.

Також майбутніх мам часто на 22 тижні вагітності турбують набряки і відчуття втоми в ногах. Не сиди, закинувши ногу на ногу, відпочиваючи, піднімай ноги вище рівня таза. Уві сні бажано під ноги класти подушечку. Щоб полегшити стопах навантаження, можна купити ортопедичне взуття або вкласти в наявну спеціальні устілки. Якщо середина твоєї вагітності доводиться на зимовий час, обов'язково придбай нековзною взуття з рифленою підошвою.

З кожною наступною тижнем твоя вага буде тільки наростати, тому поки, як то кажуть «поспішай жити»: багато гуляй пішки по парках і скверах, наводь затишок в своєму будинку, займайся сексом з майбутнім татом (якщо ти не страждаєш гипертонусом матки, і лікар не заперечує). При хорошому самопочутті не варто уникати рухової активності і легких фізичних навантажень.

Йога на 22 тижні вагітності

Ідеальним спортивним заняттям для тебе стане йога, з її упором на розслаблення, правильне дихання та гармонізацію тіла і духу. Сьогодні багато фітнес-центри, школи і студії йоги і центри підтримки материнства пропонують різні курси і консультації йоги для майбутніх мам. Ти можеш ходити в групу (там, до речі, цілком можна і подруг знайти, з якими згодом ви будете разом катати коляски з малюками на прогулянці), або ж віддати перевагу індивідуальних занять з тренером. А якщо ти під час вагітності стала зовсім вже домосідкою, тобі допоможуть наші відео-уроки для самостійних занять йогою будинку - шукай посилання на них внизу цієї статті.

Будь-яка фізична активність не шкодить майбутній мамі, за умови, що вона здорова (що підтвердив лікар, який спостерігає вагітність), і заняття не викликають втоми. В середині вагітності у багатьох жінок знижується гемоглобін, що може привести до залізодефіцитної анемії. На тлі цього розвивається слабкість і швидка стомлюваність. Тому втоми допускати не можна: зупиняйся і відпочивай відразу ж, як тільки виникне таке бажання. Якщо ж почуття втоми з'являється без видимих ​​причин, звернися до свого лікаря. Він допоможе тобі перемогти анемію.

Зверни увагу

Допомогти натрудженою спині компенсувати напругу можуть спеціальні дородові бандажі. Вони підтримують зростаючий живіт і тим самим знижують навантаження на хребет. Однак, не варто носити такий бандаж, не проконсультувавшись з лікарем. Природа заклала в жінку здатність самостійно без сторонньої допомоги виносити і народити дитину. Тому вдаватися до досягнень прогресу слід тільки при особливих випадках, при недостатньому потенціал здоров'я матері.

М'язи живота жінки розтягують по мірі зростання матки і утримують її завдяки своїй щільності та еластичності. І, якщо твої м'язи здатним самі впорається з навантаженням, вони повинні працювати в повну силу (при носінні бандажа цього не відбувається). Тому бандажі радять носити жінкам, які очікують свого третього (четвертого, п'ятого і т. Д.) Дитини, якщо м'язи живота сильно розтягнуті, або, якщо у жінки багатоплідна вагітність, і живіт занадто великий. Також показаннями до носіння бандажа є наявність проблем з хребтом у майбутньої мами, грижі та ін.

У будь-якому випадку, у вирішенні питання про носіння бандажа радимо тобі повністю довіритися лікаря.

Крім бандажа, тобі допоможуть спеціальні креми для вагітних. Мало того, що вони знижують ризик розвитку розтяжок, вони ще й зменшують напругу і сухість внаслідок натягу шкіри.

Ну і, звичайно ж, рухова активність, зарядка і йога, про яку ми вже говорили. Треноване тіло краще переносить будь-які навантаження, а йога ще й вчить нас правильно розслаблятися і дихати, що неодмінно стане в нагоді тобі в пологах.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 27 - 28 см

Вага твоєї дитини - 430 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • стежити за поставою, берегти спину
  • прийняти йогу в своє життя, якщо ти не зробила цього раніше
  • більше відпочивати, не допускати втоми
  • спілкуватися з малюком, в тому числі за допомогою хорошої літератури і музики

А як у тебе пройшов 22 тиждень вагітності?