30 тиждень вагітності

Дитина

Навіть якби малюк народився зараз, за ​​нього можна було б не переживати: він уже готовий до самостійного життя поза материнським організмом: зумів би сам дихати, харчуватися, зберігати тепло, відчувати запахи, дотики, смак молока, бачити і чути. Решта пару місяців він витратить на збільшення маси тіла і моральну підготовку до народження на світ.

На 30 тижні продовжує рости і розвиватися головний мозок дитини, в ньому утворюється все більше звивин і борозенок. Дослідники говорять, що теоретично малюк вже готовий до інтерпретації інформації і запам'ятовування! Ось чому особливо сентиментальні мами, що включали в останні місяці вагітності одну і ту ж музику «для малюка», коли згодом ставлять її народженому малюку, стверджують, що він її впізнає і заспокоюється. Тобто в таких здавалося б примхи матері є сенс, і їм є наукові пояснення.

У твого крихти вже зараз є свій власний імунітет, налагоджена робота нервової та ендокринної систем, дозрів і «пробує себе» травний тракт.

З кожним днем ​​збільшується шар підшкірного жирку малюка, що поступово додає його шкірі звичний нам вид. Бо поки вона все ще червона і зморщена. Вся поверхня тіла дитини покрита захисним мастилом (в ній він і народиться) і пушком лануго, який з цього тижня починає поступово зникати. Однак, трапляється, що діти народжуються на світ з залишками Пушкова волосся на тілі, ніж бавлять медперсонал і маму. Тіла таких малюків лануго залишає в перші тижні після народження.

Деякі майбутні новонароджені до 30 тижня свого перебування в маминому животі вже займають позицію дитини, готового до пологів. Це ось як: вниз головою, обличчям до маминого хребту. Такий стан дитини називається в акушерстві головним передлежанням, вважається найбільш сприятливим для пологів і зустрічається в 90% випадків. Однак, якщо малюк ще не зайняв такої позиції, переживати не варто: у нього більш ніж достатньо часу, щоб перевернутися. На сьогодні існують спеціальні акушерські техніки для прийняття дитиною фізіологічного стану напередодні пологів. Але, без спеціальних знань, не варто намагатися будь-яким чином впливати на малюка. По-перше, ти можеш йому нашкодити, а по-друге, те, що він ще не перекинувся, на терміні до 36 тижнів - взагалі норма. Єдине, що слід знати майбутній мамі: рухова активність і часті довгі піші прогулянки допомагають дитині прийняти головне передлежання. Народна поголоска в старовину пов'язувала неправильне положення дитини (ногами вперед, попою вперед або взагалі боком) з лінню і малорухомістю матері. Так що рухайся побільше!

А щодо норми рухової активності крихти, на 30 тижні вона становить до 6 поштовхів на годину або всього 20 рухів за добу. Орієнтуйся на ці показники і веди свій індивідуальний графік активності дитини.

Твоє тіло

З кожним днем ​​тобі все важче носити свою прекрасну ношу. Зв'язки розтягуються, суглоби розм'якшуються, зміщується центр ваги, тіло поступово налаштовується на майбутні пологи. Через це твоя хода стає трохи незграбною, ти перевалюється з боку на бік, прийнято говорити про специфічну «ході вагітної». Так, ти вже порядком втомилася, але не варто впадати у відчай. По-перше, з нинішнього терміну тобі покладено декретну відпустку, який дозволить більше відпочивати. А по-друге, з наближенням дня пологів наближається і той час, коли живіт опуститься, і тобі стане легше дихати.

Поки ж розрослася матка тисне і зміщує всі внутрішні органи, тисне на діафрагму. Через це у тебе з'являється задишка навіть від підйому на кілька сходинок. Не лякайся, відразу ж після народження малюка, цей симптом точно тебе покине.

Стискаються не тільки органи (кишечник і шлунок, що призводить до печії; печінку і жовчний міхур, що веде до гострого панкреатиту; сідничний нерв, що веде до радикуліту і болів в спині і ногах). Тиск відчувають на собі і кровоносні судини. А це може загрожувати і розвитком варикозного розширення вен, і навіть тромбоемболії. Ще одна неприємна напасти, іноді підстерігає вагітних на пізніх термінах - геморой, який розвивається внаслідок порушення венозного відтоку в прямій кишці.

До того ж через пережимания судин і погіршення кровообігу до деяких майбутнім мамам повертається проблема з ранніх строків - головний біль, безсоння.

На пізніх термінах вагітності слід розповідати свого лікаря про всі незвичайні відчуття, симптомах і нездужання, які ти у себе відзначаєш, будь то регулярно, будь то одноразово.

Підбери собі зручну подушку для сну, носи компресійні панчохи і відпочивай, поклавши ноги на піднесення, не сиди на стільцях без спинки, не стій довго нерухомо, багато ходити пішки, спи, їж часто і маленькими порціями. Все це дозволить уникнути тобі проблем, перерахованих вище. Та й насправді є безліч жінок, чия вагітність не була затьмарена жодним із зазначених симптомів, вони прекрасно себе почували навіть в останні тижні вагітності. Лікарі виділяють два вирішальні чинники в появі проблем зі здоров'ям у вагітних: спадковість і спосіб життя. І, якщо в першому випадку, це - доля, то другий фактор підпорядкувати тобі цілком під силу.

Зверни увагу

На пізніх термінах вагітності майбутній мамі не рекомендується надовго йти з дому на самоті. В ідеалі тебе завжди повинен супроводжувати хтось із рідних чи друзів - в критичну хвилину може знадобитися їхня допомога.

Якщо ж йдеш кудись одна, обов'язково сообщай своїм близьким про те, куди ти прямуєш, і орієнтовний час, коли їм слід чекати твого повернення. Час від часу протягом дня зідзвонюємося з майбутнім татом і іншими членами сім'ї. Не допускай, щоб твій телефон був розряджений або на рахунку закінчувалися кошти. До речі, дуже рекомендуємо перейти на цей період на контрактну мобільний зв'язок з можливістю використовувати послуги в кредит, щоб виключити навіть теоретично ситуацію, коли тобі потрібно буде подзвонити, а ти не зможеш.

Відтепер паспорт і обмінна карта завжди повинні бути в твоїй сумочці. Якщо з якихось причин твої пологи почнуться раніше очікуваного терміну, у медиків повинна бути повна історія твоєї вагітності на руках, інакше малюєш потрапити в відділення для необстежених жінок (а там, переважно, неблагополучні пацієнтки).

Останні абзаци зовсім не покликані тебе налякати. Просто будь обережна зараз як ніколи. Береженого, як відомо, і Бог береже.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 40 см

Вага твоєї дитини - 1300 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • Піти в декрет!
  • Повноцінно відпочивати, навчитися розслаблятися, але не припиняти здорової активності.
  • За характером рухів крихти визначити його улюблену музику, яку ти будеш регулярно ставити йому як до народження, так і після.
  • Бути обережною у всьому

А як у тебе пройшов 30 тиждень вагітності?