32 тиждень вагітності

Дитина

Починаючи з 32 тижня вагітності можеш вважати, що твій малюк уже практично «на старті». Найчастіше до такого терміну він вже прийняв правильне передлежання (головою вниз, обличчям до маминого хребту) і щосили готується вийти на світло.

Останні тижні до народження дитина витрачає, зрозуміло, на набір ваги і запасання підшкірного жирку. Поступово округлюються плечики, руки і ноги, стають пухкими щічки і животик.

Також зараз йде інтенсивний розвиток власної імунної системи дитини. Адже, ледь з'явившись на світ, йому належить контакт з мільйонами бактерій і вірусів, від яких раніше його захищали бар'єри маминого організму, матка, плодовий міхур і т. П.

Практично завершеним на такому терміні вважається внутрішньоутробний розвиток нервової системи. Малюк має всі п'ятьма почуттями в тій же мірі, що і новонароджений. Він не тільки відчуває різні емоції, але вже на 100% здатний відчувати біль. Тому у випадках, коли дослідження показують, що плід страждає, доводиться вдаватися до планового дострокового кесаревого розтину.

Безумовно, почуття, пережиті дитиною, безпосередньо залежать від настрою мами. Тому слід максимально подбати про милостивого душевному настрої, уникати стресів, неприємних видовищ і переживань. Адже зараз закінчуються останні тижні безтурботного існування крихти під захистом маминого тіла. Зовсім скоро йому доведеться пережити сильний стрес при народженні, а згодом щодня здійснювати важку роботу по адаптації і вивчення цього світу. Нехай же поки в своєму блаженному укритті він запасає сили і ні про що не тривожиться.

Ворушіння плода на 32 тижні вагітності

Малюк, чий зріст становить 42 см, не сильно-то вже може розвернутися в маминому животі. Тому його поштовхи зсередини можуть доставляти їй відчутний дискомфорт. Особливо болючими бувають удари під ребра зміцнілими ніжками. Але не варто переживати - хворобливість ударів говорить про мускульною силою малюка, та й до того ж не всі його рухи завдають мамі біль, і відразу ж після припинення руху вона проходить. У нормі здорова дитина на терміні 31 тиждень здійснює близько 4 - 6 рухів протягом однієї години. Період безперервної активності крихти тривати до декількох хвилин, тому, якщо він почав перевертатися, тато може встигнути добігти з сусідньої кімнати і застати його руху.

Підвищена рухова активність трапляється, коли щось ззовні провокує стрес у крихти: різкий жест мами, гучний звук, сліпуче світло. Або ж зайва рухливість може говорити про те, що маляті незручна мамина поза, або йому не вистачає кисню. Тому так важливо вагітній жінці фіксувати характер і інтенсивність рухів плода і повідомляти про це лікаря, що спостерігає вагітність.

Твоє тіло

Ймовірно, ти вже порядком втомилася від свого безцінного тягаря. Величезний живіт викликає не тільки болю в попереку і ногах, а й заважає спати і ходити. У твоєму положенні зовсім не соромно просити майбутнього тата допомагати тобі в деяких побутових дрібницях. Наприклад, зав'язати тобі шнурки на черевиках, якщо самій зробити це вже складно.

Через кілька тижнів дитина просунеться ближче до родових шляхах, матка, а з нею і весь твій величезний живіт опуститься, і тобі стане легше дихати. Ти навіть зможеш з'їсти в один присід порцію їжі, звичну до вагітності. А поки ж враховуй тиск матки на діафрагму і шлунок. Не дозволяй збиватися дихання в процесі будь-якої діяльності, навіть під час виконання гімнастики або прогулянки. А, якщо довелося підніматися по сходах вгору, відпочивай після кожного прольоту. Що стосується їжі, то правила тобі добре відомі: тільки здорове харчування, часто, але дуже маленькими порціями. Переїдання викличе біль в затиснутому маткою шлунку. А зайва вага матері не приносить здоров'я дитині, а на материнський організм навантаження підвищує суттєво. Так що не варто ускладнювати собі життя ні зараз, ні згодом, коли ти задашься метою повернути колишню форму.

Поки фізичні відчуття майбутньої мами мало відрізняються від тих, що були на попередніх тижнях. А ось емоційно жінка на такому терміні знову змінюється (твої домашні вже, напевно, до цього звикли). Зараз у багатьох вагітних з'являється невгамовне бажання створення навколо себе затишного простору. У психології вагітності це називається поетичної метафорою - «інстинкт гніздування». Це не примха, а цілком об'єктивні особливості поведінки, характерні для пізніх термінів вагітності. А з'являється такий інстинкт під впливом чергової гормональної перебудови. Природа дбає про те, щоб жінка шукала і створювала найкращі умови для своєї майбутньої дитини. Тому виявляється «інстинкт гніздування» у жінок постійною тягою до збирання, наведення чистоти, прикраси житла, і в особливості майбутньої дитячої кімнати. Багатьох майбутніх мам і зовсім відразу після виходу в декретну відпустку «тягне на подвиги» - вони бажають зробити перестановку і ремонт в квартирі. Важливо пам'ятати, що на нинішньому терміні вагітності підняття ваги більше 5 кг (а для субтильних жінок - до 3) або вдихання парів хімічних фарб, лаків або вапна може призвести не тільки до передчасних пологів, але і до патологій у дитини. Тому настійно рекомендуємо майбутній матусі приборкати себе і в справі облаштування будинку зайняти виключно керівну роль. Якщо ви дійсно зважилися робити ремонт зараз, тобі слід на час переїхати, поки з квартири остаточно не вивітряться все отруйні запахи.

 

Зверни увагу

Зараз, на 32-му тижні вагітності, для тебе саме час записатися на курси з підготовки до пологів (якщо ти вже не відвідуєш курси для майбутніх батьків, в програму яких входить підготовка до пологів). Там навчають жінок практикам дихання і природного знеболювання сутичок, поведінки під час потуг, ефективній співпраці з медичним персоналом під час народження твоєї дитини. Якщо ви з чоловіком вибрали партнерські пологи, неодмінно на такі курси вам слід ходити двом.

Крім того, пора вже думати про вибір місця, в якому ти хочеш, щоб твій малюк з'явився на світ. Вивчай відгуки про пологові будинки міста, цікався думкою своїх народжували подруг. Якщо до моменту пологів ти не визначишся з вибором медичної установи, «Швидка допомога» повезе тебе в пологовий будинок відповідно до твоєї прописку або найближчий до місця проживання. Так що, навіть якщо ти так і не зможеш визначитися, доля зробить вибір за тебе, і ти все одно в відповідальний момент опинишся в руках професійних медиків. Але багато жінок не хочуть пускати це питання на самоплив, шукають лікарів заздалегідь, знайомляться з ними і домовляються, щоб на їх пологах був саме цей доктор, незалежно від графіка чергувань пологового будинку. «Свій» лікар приїжджає в пологовий будинок по дзвінку породіллі.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 42 см

Вага твоєї дитини - 1700 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • Визначитися з вибором пологового будинку і познайомитися з лікарем, який буде приймати пологи
  • Почати ходити на курси з підготовки до пологів
  • Стежити за активністю дитини, і самій бути як і раніше активною, хоч і обережною

А як у тебе пройшов 32 тиждень вагітності?