37 тиждень вагітності

Дитина

З цього тижня малюк вже не вважається недоношеним. Народившись в будь-який день, він відмінно впорається з самостійним диханням, висмоктуванням молока з маминих грудей і переварюванням їжі. У його кишечнику вже утворюється меконій - це первородний кал немовляти, що має зеленувато-чорний колір і буде виходити після народження.

Плід на 36 тижні вагітності

Шкіра малюка досить ущільнився, а під нею запасене потрібну кількість жирку, щоб зберігати тепло.

Дозріла ендокринна система. Тепер наднирники виробляють гормон стресу - кортизол. Саме його дію допоможе малюкові впоратися з колосальним стресом пологів і появи на світло.

Завершується вдосконалення нервової системи дитини. Зараз його нейрони покриваються спеціальною оболонкою. Це в подальшому забезпечить малюкові поступове оволодіння координацією рухів. Причому, процес триватиме і після народження - протягом усього першого року життя.

Кістки черепа і раніше зберігають м'якість і рухливість, посеред голови зберігаються ділянки, які не закостенілі. Це так звані джерельця . Більшість з них заростають до народження, але до моменту пологів залишається два - великий (на тімені) і малий (ззаду внизу голови). За цим місцям як по швах під час проходження через родові шляхи буде стискатися череп - так природа забезпечує комфортне і безпечне проходження головки малюка.

І, якщо череп залишається м'яким і податливим, то носові і вушні хрящі вже твердіють і набувають звичний для нас вигляд.

Твоє тіло

Якщо ти чекаєш не одного малюка, а двійню, то висока ймовірність початку пологів найближчим часом, а не в повних 40 тижнів. Також трохи раніше починаються у жінок повторні пологи. Якщо ж готуєшся стати мамою вперше, тоді ще трохи запасись терпінням.

Так чи інакше, у тебе все готово: сумка в пологовий будинок стоїть поблизу вхідних дверей квартири, паспорт і обмінна карта завжди при тобі, ти вирішила, де будеш народжувати, а рідні знають, як вони будуть діяти, коли у тебе почнуться пологи. Тепер ти можеш розслабитися і просто довіритися природі, адже все вже організовано.

Трохи розвіяти невизначеність щодо дати появи малюка допоможуть відомі медицині і народній мудрості провісники швидких пологів. Але пам'ятай: всі ці ознаки - умовні, і поняття «скоро» теж досить широке. І тим не менше ти повинна їх знати:

опущення живота

Про це ознаці всі чули, але багато мам, особливо при перших пологах, так його і не дочекалися. У кого-то живіт опускається перед самими пологами за кілька годин, а у кого-то і за пару тижнів. У будь-якому випадку відбувається це через притискання малюка до шийковому каналу матки і ринковій орієнтації його до «виходу». Якщо тобі пощастить відчути це на собі, ти помітиш, що дихати стало легше. Ті майбутні мами, яким часто вчасно вагітності допікає печія, після опущення живота говорять, що вона проходить. Але опустилася матка ще сильніше тисне на сечовий міхур і тому відвідувати туалет доводиться ще частіше, ніж раніше.

Відділення слизової пробки

Ця ознака також зовсім не обов'язковий. Крім того, якщо пробка, раніше закривала шийного каналу матки, буде відходити протягом декількох днів маленькими порціями, ти можеш цього просто не помітити. Але, якщо цією ознакою судилося проявитися у тебе, ти помітиш слизові виділення, а то і один великий згусток слизу. Він може бути прозорим або рожевим, з червоними або коричневими вкрапленнями. Ніякого дискомфорту або, тим більше, болю, відділення слизової пробки не викликає. І про дату пологів теж чітко не повідомляє.

Втрата апетиту, зменшення ваги

Багато народжували жінки згадують, що в останні дні перед пологами їм практично не хотілося їсти. А ті, хто звик зважуватися щодня, також відзначають, що втратили 1 - 2 кг. Правда, зниження ваги пов'язано не зі зменшенням їжі протягом 2-3 днів, а з підтікання навколоплідних вод або з іншим частими передвісником швидких пологів - розладом шлунка.

Розлад шлунку

У пологових будинках породіллям рекомендують зробити очисну клізму - щоб уникнути незручності під час пологів і полегшити сам процес. Але часто природа сама піклується про очищення кишечника. Нерідко за 1 - 2 дні до початку пологів у жінки трапляється, здавалося б, нічим не спровокована діарея. Тому, якщо спостерігаєш у себе такий симптом, ні в якому разі не пий таблетки від проносу, а краще перевір речі для пологового будинку.

Прилив сил

Небувалий приплив енергії в жінці, змученої довгої вагітністю, може здивувати її близьких. І тим не менше у майбутньої мами відкривається «друге дихання». У народі вважають це одним з найвірніших ознак того, що жінка готова народжувати, і це станеться в найближчі кілька днів.

І тим не менше, всі ці ознаки говорять про готовність №1, але не є сигналом того, що дитина народиться в той же день. А основні симптоми, які вказують на початок родової діяльності тобі відомі: сутички і відходження навколоплідних вод. Ось при наявності одного з них необхідно негайно збиратися до пологового будинку. А при появі чогось з описаних провісників пологів потрібно просто розслабитися і чекати подальшого розвитку подій.

Зверни увагу

Уже зовсім скоро твій малюк з'явиться на світ. Першою його оцінкою стане визначення лікарем неонатологом (це педіатр для самих-самих маленьких) його параметра за шкалою Апгар (на честь її винахідниці американського лікаря Вірджинії Апгар). Ця шкала має 10 балів і оцінює стан новонародженого за наступними критеріями: колір шкіри, дихання, серцебиття, м'язовий тонус і рефлекси. Це оцінювання проводиться двічі: на 1-й і на 5-й хвилині після народження. Система застосовується повсюдно. Основна її мета - виявити необхідність проведення реанімаційних заходів.

При оцінці вище 7 балів про малюка можна не турбуватися. Якщо перша оцінка була нижче, але друга вище 7 - дитина також вважається в повному порядку. Якщо ж початкова невисока оцінка не змінилася через 5 хвилин, малюк потребує більш ретельного нагляду.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 48 - 49 см

Вага твоєї дитини - 2800 - 2900 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • Уважніше прислухатися до свого тіла і інтуїції - нерідко саме вона підказує дату пологів
  • Морально налаштуватися на пологи
  • Насолоджуватися останніми днями, які ти можеш цілком присвятити себе і відпочинку

А як у тебе пройшов 37 тиждень вагітності?