Дитина в 11 місяців. Календар розвитку

Зміст

Цілком можливо, що в цьому місяці малюк порадує тебе першими словами . Зазвичай вони віддалено схожі на дорослу мову, але мама безпомилково вгадує їх значення. Особливістю перших промов дитини є ще і багатозначність слів - в залежності від інтонації одне і те саме слово, що, наприклад, позначає руку, може означати як прохання взяти його на ручки, так і просто коментар при розгляданні власних рук.

Ребенок 11 месяцев развитие
11-месячный ребенок

Як правило, мама служить «перекладачем» при своєму малюку - інші дорослі можуть не розуміти його, поки мова не стане правильною (а на це піде ще багато часу - від півроку до декількох років).

Допоможи своєму юному «оратору» розвивати свій мовний апарат. Для цього часто показуй картинки із зображенням тварин і «озвучуй» їх. Дуже швидко малюк вивчить всі ці «мяу-мяу», «ав-ав», «пі-пі» тощо. Спочатку звірів дитина буде називати саме цими звуконаслідувальними вигуками.

Що повинна вміти дитина в 11 місяців

  • Ходити біля опори або тримаючись за дорослого двома руками.
  • Підніматися і спускатися по сходах на чотирьох.
  • Пити з чашки, тримаючи двома ручками.
  • Розуміти прості фрази мами, звернені до неї.
  • Виконувати прості прохання: покажи носик, дай ручку, візьми ляльку тощо.
  • Намагатися повторювати за мамою звуконаслідувальні вигуки.
  • Виконувати комунікативні жести: махати ручкою при прощанні, кивати головою при згоді і качати при незгоді тощо.

Норми зросту та ваги для дітей 11 місяців

 

Зріст,
см

Вага,
кг

Окружність
голови, см

ХЛОПЧИКИ

низкьий

69,9

7,6

43,2

нижче
середнього

72,2

8,4

44,5

середній

74,5

9,4

45,8

вищче
середнього

76,9

10,5

47

високий

79,2

11,7

48,3

ДІВЧАТКА

низкьий

67,7

6,9

41,9

нижче
середнього

70,3

7,7

43,2

середній

72,8

8,7

44,6

вищче
середнього

75,3

9,9

45,9

високий

77,8

11,2

47,3

Ще одна епохальна зміна в житті малюка на 11 місяці - він перестає спати двічі за день. Тепер дитині досить одного сну тривалістю 2,5 - 3,5 години. Про те, що малюк готовий до зміни режиму, він підкаже тобі сам. Одного разу ти побачиш, що він більше не хоче днем ​​йти спати так рано, як раніше (до полудня). Продовжуй грати з ним ,допоки з'являться ознаки втоми, і лише тоді відправляй в ліжечко.

Особливо далекоглядні мами вже в цей період починають поступово підлаштовувати режим дня дитини під прийнятий в дитячому садку, куди малюкові коли-небудь доведеться відправитися. Однак, не варто дуже старатися в цьому напрямку - дитина ще мала для соціального добового графіку, тому варто покладатися на природні «підказки» її організму.

Важливо точно визначити коли малюк готовий спати, щоб не відправляти його марно в ліжечко до цього часу, але жодним чином не затягувати. Будь уважною - адже дитина, яка пропустила час, коли вона дійсно хотіла спати, стає перезбудженою, і ніби здається, що їй зовсім сон не потрібен. Цей парадокс дитячої нервової системи ( «чим втомлене, тим перезбуджене» або «чим більше недоспав, тим важче заснути») як і раніше проявляється у дитини в 11 місяців.

Спілкування і гра з 11-місячним малюком

Тепер не тільки йому цікаво з тобою як зі співрозмовником - малюк вже сам може розважити тебе. Він із задоволенням демонструє широкий арсенал пантомім, які ви з ним розучили (махання ручкою на прощання, зображення літаючих пташок або літаків, показ частин обличчя і тіла на собі, на мамі, на ляльці тощо). Він прагне викликати радість на твоєму обличчі. Тому щедро винагороджуй всі його виступи, та й взагалі хвали частіше - це, мабуть, найважливіша порада для мами 11-місячного малюка.

Как развивается ребенок в 11 месяцев
Ребенок 11 и месяцев и ложка

Отримавши схвалення, крихітка готова нескінченно повторювати дію, яка викликала його. Так ти мотивуєш дитину вчитися у тебе побутовим навичкам і переймати життєвий досвід. Тому після першої самостійної спроби іграшковою ложкою нагодувати ляльку і після схвалення з боку мами, малюк з подвоєною ретельністю буде намагатися освоїти ложку, коли їстиме сам. Аналогічно відбувається привчання до зубної щітки, зняття капців при влізанні на дивани, викидання яблучних недогризків у відро для сміття тощо. Тобто досить хвалити, і малюк буде сам наполегливо вчитися все робити правильно - адже так приємно отримати визнання від найближчої людини.

У такий спосіб найкраще осягати необхідні життєві премудрості - із задоволенням, а не через примус. Тому ще раз повторимося: хвали частіше, не бійся, в такому віці «перехвалити», так само як і «переніжити» дитину неможливо.

Ваш коментар