Дитина в 6 місяців. Календар розвитку

зміст

6 місяць в житті дитини - друга найважливіша віха (після 3-місячного «ювілею»). З головних досягнень малюка - здатність сидіти, а для деяких дітей і повзти.

А головне нововведення - в кінці цього місяця малюк вперше скуштує щось крім материнського молока або адаптованої суміші.

Для дітей, які отримують штучне вигодовування, після піврічного віку слід змінити суміш на наступний номер в обраній лінійці, тому що перша суміш вже не компенсує потреби організму в макро- і мікроелементи.

Ребенок 6 месяцев развитие
Полугодовалый малыш

До речі, після півроку фізіологічної потреби в нічних годуваннях у дитини вже немає. Тому починайте відходити від улюблених малюком нічних «перекусів», але не робіть це різко і будьте готові до тривалої роботи в цьому напрямку.

Норми зросту і ваги дітей 6 місяців

 

Зріст,
см

Вага,
кг

Окружність
голови, см

ХЛОПЧИКИ

низкьий

63,3

6,4

40,9

нижче
середнього

65,5

7,1

42,1

середній

67,6

7,9

43,3

вищче
середнього

69,8

8,8

44,6

високий

71,9

9,8

45,8

ДІВЧАТКА

низкьий

61,2

5,7

39,6

нижче
середнього

63,5

6,5

40,9

середній

65,7

7,3

42,2

вищче
середнього

68

8,2

43,5

високий

70,3

9,3

44,8

Що повинна уміти дитина в 6 місяців

  • Уважно слухати мову мами.
  • Намагатися імітувати мамині слова та інші прості звуки.
  • Радіти близьким і насторожено реагувати на появу незнайомих людей.
  • Не просто вертіти іграшки, а акуратно перекладати їх з однієї руки в іншу.
  • Дотягуватися до іграшки, що висить над нею.
  • Цілеспрямовано перекладати предмети (наприклад, іграшки з однієї купи в іншу).
  • Проповзати вперед хоча б 2 - 3 кроки.
  • Намагатися сісти або навіть вставати біля стінки ліжечка.

Фізичний і емоційний розвиток дитини в 6 місяців

У зв'язку з тим, що малюк вже може сидіти, пора значно розширювати «парк» його іграшок .

Саме час знайомитися з кубиками, першої пірамідкою з декількома кольоровими кільцями, коробочками з кришечками різної величини і форми. Маля вправно володіє своїми руками і синхронізує їх рухи, може впевнено не тільки хапати іграшку, але й крутити її, та навіть маніпулювати. Дитина також вже здатна плескати в долоні - робіть це разом під ритмічну музику.

Всіляко стимулюй дитину до повзання - розмістивши її на підлозі або широкому ліжку, заманюй улюбленими іграшками.

Хоча повзання - дуже індивідуальна стадія розвитку. Деякі діти починають повзти ще до того, як сідають, деякі повзуть тільки назад або убік, а деякі взагалі пропускають цю стадію. Все це - варіанти норми, і не слід турбуватися, якщо твій малюк вибрав свою нестандартну тактику фізичного розвитку.

Але, якщо дитині вдається повзти вперед, обов'язково придбай кілька іграшок на коліщатках - їх так захоплююче штовхати перед собою!

Звісно, до моменту «виходу» дитини з ліжечка або манежу на вільне вивчення підлоги кімнати, простір повинен бути підготовлений щодо безпеки. Це означає, що з поля досяжності дитини слід видалити всі предмети, через які вона може поранитися, все гостре, подовжувачі, розетки, дроти тощо. Також потурбуйся про відсутність протягів, а після прогулянки дитини по підлозі обов'язково помий їй руки з милом.

Малюк вже відмінно відгукується на своє ім'я і «повертає» емоції і деякі звуки свого співрозмовника. Зараз особливо важливо якомога більше розмовляти з дитиною. Хоч поки малюк і не розуміє твоїх слів, все почуте відкладається в його голові і обов'язково порадує тебе через півроку-рік. Грай з малюком, читай йому вірші, співай пісні і став музику в записі. Всі ці розвиваючі заходи принесуть колосальну користь і задоволення, і, до речі, не тільки йому. Зовсім скоро ти будеш з ніжністю згадувати нинішній період свого життя.

Перший прикорм

прикорм грудничков
Как угодить 6-месячному ребенку

На сьогодні для здорових дітей, які отримують у достатній кількості материнське молоко, найкращим першим прикормом вважається овочеве пюре. Наших мам вчили вводити в якості прикорму спочатку каші. Сучасна педіатрія пропонує починати прикорм з каш тільки дітям, які мають дефіцит маси тіла щодо вікових норм.

Як приготувати пюре для малюка?

Отже, перше пюре малюка - яке воно? В першу чергу, гомогенне (тобто без грудочок і інших неоднорідностей), консистенції рідкої сметани. Густіша їжа буде затяжкою для дитячого шлунка, що досі звик лише до рідкої їжі. Навіть якщо ти є прихильницею домашнього приготування дитячого харчування, досвідчені мами радять кілька разів придбати промислові продукти (банкове пюре для дітей відповідного віку), щоб визначити для себе консистенцію. Вибираючи  пюре у магазині, уважно вивчай склад.

Єдиний допустимий для першого прикорму склад пюре: овоч одного виду і вода. Тому уникай тих продуктів, де доданий крохмаль, сіль та інші інгредієнти.

Сіль, як і цукор, в їжу дитини до 1 року додавати не потрібно. Так, кілька хлориду натрію людині необхідно. Але ця речовина в природній концентрації міститься в продуктах харчування (і, до речі, в твоєму молоці), і додаткове введення повареної солі дає неадекватне навантаження на нирки дитини. Те саме стосується й цукру. Природна концентрація глюкози в продуктах покриває потреби малюка.

З приводу прісного смаку - часто чуємо, що малюкові важливо правильно «виховати» смак, і процес починається вже з першого року життя. Це дорослим з притупленими рецепторами (завдяки додатково вживаним солі та цукру) пюре з відвареного кабачка здасться позбавленим смаку. А для малюка це - феєрія смакових відчуттів.

Нічим крім води або відвару цього ж овоча (овочевого бульйону) заправляти пюре для піврічного немовляти не можна. Його ферментна система не зможе впоратися з такою стравою.

Як вводити прикорм?

Якщо ти придбала баночку промислово виготовленого дитячого пюре, обов'язково все ж переклади його в тарілочку малюка і ретельно перевір на однорідність - в одному випадку на мільйон в результаті збоїв на виробництві в баночці дитячого харчування може виявитися грудочка, виключи таку небезпеку.

Якщо з першої спроби дитині не сподобався продукт, не варто його «покращувати» додаванням солі або, тим паче, будь-яких приправ. Просто відклади спробу познайомитися з новим смаком на тиждень-другий. Можливо, наступного разу малюк буде налаштований лояльніше.

Але ні в якому разі не змушуй дитину їсти що-небудь через силу або доїдати всю порцію, коли вона відмовляється від останніх ложок. Це правило - загальне для будь-якого віку, запам'ятай його, будь ласка. Адже харчові звички, в тому числі й шкідливі, формуються з самого дитинства. І, запихаючи дитину їжею, від якої вона й радий була б уже відмовитися, ми поступово привчаємо її до систематичного переїдання, а це для його здоров'я зайве.

Прикорм завжди пропонуй на початку годування, коли малюк голодний. Після нього прикладай дитину до грудей або догодовуй адаптованою сумішшю.

Прикорм дитини: з чого почати?

Для початку вводь пюре з найбільш низькоаллергенних овочів . До них відносяться ті, що мають біле або зелене забарвлення. Найкращими будуть сезонні овочі, які виросли в регіоні проживання дитини. Тобто для наших дітей це кабачок, цвітна капуста, брокколі, патісон, світлий гарбуз. Згодом малюку можна буде додавати моркву, яскраво-помаранчевий гарбуз, буряк, картоплю. Білокачанну капусту також краще відкласти на потім через її жорстку структури (може спровокувати здуття живота у дитини).

Овочеве пюре запропонуй малюкові в обід (годування, що припадає на середину дня). Перша порція будь-якого прикорму складає 5 г - тобто 1 чайну ложку. Якщо все пройшло добре, назавтра подвоюй порцію і так поступово за тиждень доведи до вікової норми.

Час на адаптацію кожного нового компонента в харчуванні - 1 тиждень. Так в разі виникнення алергічних реакцій (нудота, діарея, шкірні висипання) ти завжди зможеш легко визначити, який продукт їх викликав.

З тієї ж причини не вводь дитині одразу пюре з суміші овочів - так важче буде визначити алерген. Крім того незріла ферментативна система складно сприймає багатокомпонентні страви. З цим краще почекати кілька місяців.

З моменту введення прикорму дитині слід також давати воду (питну, прокип'ячену і охолоджену до кімнатної температури). Намагайся обійтися без пляшечок (бо потім малюкові буде дуже складно з ними розлучитися), а привчати дитину одразу пити з чашки та їсти ложкою.

Ваш коментар