Дитина в 7 місяців. Календар розвитку

зміст

Твое дитя - вже зовсім не той безпорадний малюк, яким був у вашу першу зустріч. Він повзе, може всидіти і, цілком можливо, намагається самостійно встати біля опори. Скоріш за все, в цьому місяці йому (і тобі разом з ним) доведеться пережити ще одне важливе випробування дитячого періоду - прорізування зубів .

Ребенок 7 месяцев развитие
Как растет ребенок 7 месяцев

Зовсім недовго залишилося чекати першого слова малюка, вже зараз він пробує «на смак» деякі склади. Традиційно в більшості мов світу слово мати пов'язано зі складом «ма», оскільки «м» - один з перших приголосних звуків, які вдаються малюку (так звані губні приголосні).

Хоча, в основному, мова дитини на 7-му місяці життя - це лепет. Прислухайся до нього, іноді пробуй повторити і «повернути» малюкові його «фрази» - так ти закладаєш звичку маляти до діалогу. А поки це може стати просто дуже забавною вашою грою.

Дитина 7 місяців: норми зросту та ваги

 

Зріст,
см

Вага,
кг

Окружність
голови, см

ХЛОПЧИКИ

низкьий

64,8

6,7

41,5

нижче
середнього

67

7,4

42,7

середній

69,2

8,3

44

вищче
середнього

71,3

9,2

45,2

високий

73,5

10,3

46,4

ДІВЧАТКА

низкьий

62,7

6

40,2

нижче
середнього

65

6,8

41,5

середній

67,3

7,6

42,8

вищче
середнього

69,6

8,6

44,1

високий

71,9

9,8

45,5

Що повинна вміти дитина в 7 місяців

  • Перевертатися зі спини на живіт і назад.
  • Повзти вперед, сидіти, іноді - вставати біля опори.
  • Інтуїтивно розуміти мову мами.
  • Щиро переживати, коли мама йде.
  • Вкладати менший предмет у велику ємність (збирати матрьошки, кульки в миску тощо).
  • Пити з чашки, їсти з ложки (чайної або кавової).
  • Грати в «Ладушки», «козу рогату» тощо
  • Запам'ятовувати послідовність ритуалів (купання, одягання, виходу на прогулянку тощо)

Безумовно, головним «двигуном» розвитку малюка є його можливість самостійно пересуватися (повзти). Тож не обмежуй простір тільки манежем. Забезпеч безпеку кімнати або хоча б її частини (тобто прибери з підлоги, все, чим можна поранитися, дроти і подовжувачі, заблокуй розетки) та запускай свого юного дослідника! Розклади по шляху проходження маляти його улюблені іграшки.

Дитині 7 місяці життя підійдуть найпростіші пірамідки (на яких не більше 5 великих різнокольорових кілець) та великі кольорові кубики. Вчи малюка нанизувати і знімати кільця з підстави пірамідки - спочатку по одному (мама нанизує, а малюк знімає), потім по два тощо. Щодо кубиків - покажи дитині, як побудувати башточку. Малюк такого віку вже в змозі зібрати її з 2 - 3 кубиків.

Зараз дитина освоює саме поняття руху: присуває до себе предмети, а потім відштовхує їх, може взяти іграшку з будь-якого становища і спритно нею маніпулювати, перекладати з руки в руку. У цей час найбільш доречними будуть іграшки, що ілюструють різноманітність форм і розмірів: всілякі коробочки, матрьошки, мисочки, які можна вкладати одну в іншу.

У такому віці у малюка вже чітко простежуються переваги: ​​ця гра йому не подобається, а ця іграшка - улюблена. В особливому фаворі зараз все, що має кнопочки. Зверни увагу на дитячі музичні іграшки, на яких кнопками можна задати режим або мелодію (зараз таких безліч). Ще одна універсальна іграшка, що зачаровує переважну більшість малюків - мамин телефон або пульти від пристроїв тощо. Але користь таких іграшок бачиться вельми сумнівною, а тому краще придбати дитячі іграшкові телефони і пульти.

Розвиток дитини

У плані психологічного дорослішання малюка в 7 місяців виділяється такий факт: дитина вже в змозі розуміти прості заборони. Простіше кажучи, якщо у відповідь на якесь небезпечне діяння малюка (наприклад, підповзання до самого краю дивана або протягування ручки до крана на плиті) стривожено сказати «не можна» і відсмикнути маленьку ручку, малюк зрозуміє і не стане надалі так робити, принаймні поки за ним спостерігають. Однак, враховуй вікові здібності своєї дитини: зараз більше двох-трьох заборон вона не в силах запам'ятати і дотримуватися. Тому, якщо «не можна» у вашому житті буде звучати занадто часто, дитина розгубиться і, про всяк випадок, не прислухатиметься до жодного з них. Хочеш, щоб твої заборони дотримувалися - не застосовувати їх через дрібниці і не перевантажуй ними життя дитини.

Щоб уникнути зайвих заборон і конфліктів, прибери все, що може становити небезпеку і спокушати малюка: подовжувачі і розетки заблокуй або підніми на рівень поза досяжністю крихітних ручок; закрий спеціальними пристосуваннями все шафки і дверцята на меблях, за яким зберігаються недитячі речі (наприклад, аптечка, мамина косметика та біжутерія та ін.) У будь-якому сучасному дитячому супермаркеті засоби безпеки для меблів представлені у величезному асортименті: затички і блокіратори дверей, наклейки і плівки для скла тощо.

Спілкування із зовнішнім світом

Малюк вже досяг успіхів у підготовці до мовлення. Його лепет поступово набуває осмислених форм - так побачивши собачку на вулиці, малюк може «процитувати» її складами «ав-ав». Крім вербальних способів комунікації, малюкові доступна мова жестів. Наразі час вчити його показувати пальчиком вуха, ніс та інші частини власного тіла та навколишні предмети, плескати в долоні, махати на прощання ручкою, посилати повітряний поцілунок і освоювати інші милі дитячі пантоміми.

Прикорм на 7 місяці

Пора вже розширювати раціон прикорму маляти. На 7 місяці педіатри рекомендують додавати фруктові пюре та соки, а також дитячі каші. До кінця цього місяця можна спробувати замінити повністю одне годування «дорослою» їжею, тобто прикормом. Так рекомендують поступати тим мамам, які планують згортати грудне вигодовування, коли малюкові виповниться 1 рік. Якщо ж є можливість і бажання годувати дитину грудьми і після року, не поспішай з підміною трапез (в такому випадку підійде тактика «педагогічного прикорму», коли продукти вводяться в широкому розмаїтті, але мікродозами, і будь-яка їжа запивается материнським молоком).

Питание ребенка
Питание ребенка в 7 месяцев

Порада від досвідчених мам: вже зараз вчи малюка пити з чашки, не піддавайся спокусі налити йому сік в зручну пляшку з соскою, з якої він зможе пити самостійно. Як показує практика, діти, які звикли пити з соски, в більш старшому віці дуже неохоче розлучаються зі своєю пляшкою і звикають до чашки. А вже зараз малюкові під силу навчитися пити як дорослі. Для початку налий в чашку улюблений сік маляти (2 - 3 чайні ложки), піднеси до його губ, коли воно буде особливо у гуморі, і нахили під потрібним кутом. Малюк інстинктивно зрозуміє, що потрібно робити, щоб проковтнути улюблений напій. Якщо до соків маля наразі ставиться з острахом, а до води байдуже, спробуй провернути такий самий трюк з крапелькою сцідженного грудного молока.

Крім їжі з ложки, у чому, безумовно, без мами поки не обійтися, привчай малюка їсти руками. Пропонуй йому шматочки яблука чи груші, моркви або сушку. За відсутності зубів, малюки із задоволенням гризуть тверді продукти - яснами. До речі, таке заняття знижує свербіж та інші неприємні відчуття при прорізуванні зубів. Якщо ж маля й справді страждає на даному етапі, порадься з лікарем і купи іграшки-прорізувачі (бажано перед застосуванням потримати їх хоча б 30 хвилин в холодильнику), спеціальні гелі, які надають місцеву знеболювальну дію.

Крім прорізування зубів 7 місяць в житті крихти повинен бути ознаменований безтурботним щастям і безмежною цікавістю. Чого ми щиро бажаємо також і його мамі.

Ваш коментар