Дитина в 8 місяців. Календар розвитку

зміст

Твій малюк вже настільки дорослий, що може усвідомити, який він маленький! Так, десь з цього віку дитина починає співставляти габарити предметів і інтуїтивно розуміти, що більше, а що менше. Звісно, не варто ставити перед ним складні завдання, але вкласти велику коробочку в меншу крихітка зуміє. А також нанизати по порядку кілька кілець на пірамідку, поставити кілька кубиків один на одний, витягнути з мішечка іграшки і скласти їх в нього.

Ребенок 8 месяцев развитие
Развитие ребенка в 8 месяцев

Зараз час приділяти увагу заняттям, які розвивають дрібну моторику - пальці маляти настільки чутливі, що їм доступна робота, яка раніше вважалась надто тонкою, наприклад, знімати кришечку з коробки (одягати її назад повинна допомогти мама).

Емоційний розвиток дитини 8 місяців

Спілкуючись з дитиною, ти відчуваєш, що малюк став тебе розуміти. Прості прохання типу показати частину свого обличчя або тіла або якоїсь звичний предмет дитина виконує без зусиль. Звісно, щоб це все робити, ви разом з ним повинні попередньо всі ці дії розучити. І навчений плесканню в долоні та надсиланню повітряного поцілунку, малюк може вихвалятися своїми вміннями на сімейних урочистостях, викликаючи у рідні захват.

Спілкування з дитиною не носить односторонній характер (тобто говориш, він виконує). Малюк і сам здатний дати зрозуміти мамі, чого він хоче в даний момент. Він активно жестикулює, показує пальчиком на ту іграшку, яку просить йому подати, ділиться тим, що його зацікавило (наприклад, хапає маму за руку або одяг і намагається направити її в бік явища, що його вазило). Маля вже здатне милуватися! Так, вперше побачивши снігопад, малюк припаде до вікна.

Дитина у 8 місяців, звісно, все ще дуже прив'язана до мами. Маля засмучується, коли вона йде, і це абсолютно нормально. У людному місці, коли навколо незнайомі обличчя, малюк може зніяковіти (скоріш за все, так і буде). Зараз характерною його вікової реакцією є насторожене ставлення до нових людей. Абсолютно нормально, коли він не рветься до них на руки, а вважає за краще сховатися за маму. Скоріше батьків має насторожити, якщо малюк в цьому віці дуже довірливий і привітний з незнайомцями, реагує на них так само, як на батьків. Або дитина просто ще не дозрла до належної міри обережності (а у кожної дитини темпи емоційного розвитку індивідуальні!). Або ж ви занадто опікаєте малюка, створивши йому тепличні умови, і поки він вважає, що весь світ настільки ж дружній, як його мама і батько. Коль так, поки не варто розвінчувати ці переконання, але варто все ж спускати дитя з рук вдома та дозволяти набивати свої, такі необхідні, «шишки».

Твоя дитина на 8 місяці життя, скоріш за все, стала боятися різких звуків - пилососа, фена, блендера тощо. Якщо малюк застав тебе з працюючим приладом у руках і розплакався, вимкни техніку та обійми його. Приголуб, а потім покажи йому вимкнений прилад, поясни, навіщо він потрібен. Якщо після включення плач поновлюється, на деякий час прибери девайс з поля зору дитини. Намагайся використовувати його, коли малюка немає в кімнаті. Ці страхи зараз природні, і зовсім скоро дитина їх «переросте».

Що повинна вміти дитина у 8 місяців

  • Повторювати прості дії дорослого, наприклад плескати в долоні, кивати головою в такт.
  • Розуміти найпростіші слова мами, наприклад: «дай ручку», «покажи носик» тощо.
  • Лепетати з йому лише зрозумілим змістом (але він є!)
  • Розуміти, що мама пішла, і турбуватися, коли її давно немає.
  • Розділяти чітко дорослих на своїх і чужих.
  • Сидіти, повзти, а деякі діти - і вставати біля опори і переступати ніжками.
  • Відкушувати шматочки їжі, пережовувати дрібні шматочки.
  • Сидіти на горщику , коли його туди садять.

Норми зросту і ваги для дітей 8 місяців

 

Зріст,
см

Вага,
кг

Окружність
голови, см

ХЛОПЧИКИ

низкьий

66,2

6,9

42

нижче
середнього

68,4

7,7

43,3

середній

70,6

8,6

44,5

вищче
середнього

72,8

9,6

45,8

високий

75,9

10,7

47

ДІВЧАТКА

низкьий

64

6,3

40,7

нижче
середнього

66,4

7

42

середній

68,7

7,9

43,4

вищче
середнього

71,1

9

44,7

високий

73,5

10,2

46

Фізичний розвиток дитини на 8 місяці життя

Отже, твій малюк вже сидить, в тому числі і під час прогулянки у візочку. Ще одним з вельми бажаних етапів фізичного розвитку є повзання. Від наших мам часто чуємо здивовані розповіді, мовляв, дивно, мої діти не повзали взагалі. А може, їх не випускали в епоху тотального захоплення манежами?

Тому ще до того, як твій малюк почав вставати в ліжечку, витягай його на підлогу та намагайся захопити повзанням. Природа візьме своє, і малюк почне пересуватися. Різні діти роблять це по-різному: хтось бочком, хтось взагалі задом, а хтось катається, сидячи на попі та відштовхуючись руками. Незалежно від стилю, повзання - чудове тренування мускулатури та координації рухів дитини, а тому піде йому на користь. Всіляко заохочуй дитину в її успіхах.

І, до речі, не вельми переймайся через гігієну: досить просто мити підлогу зі звичною для твого будинку регулярністю. Дитина вже не така мала, щоб потребувати стерильності, тож контакт з деякою кількістю мікробів навіть корисний для розвитку її імунітету.

А ось чим точно не варто захоплюватися - це ходунками. Такий пристрій неприродньо прискорює події (якщо дитина сама ще не почала ходити, значить, її організм до цього не готовий!) Тим самим на хребет і кульшові суглоби дається неадекватне навантаження, що може призвести до їх пошкоджень. Тому краще не купувати малюкові зовсім таку шкідливу іграшку.

А ось що стосується машинок-толокарів - навпаки. Вони якраз і дуже знадобляться в розвитку координації рухів, і порадують малюка. Але, якщо він не поспішає подружитися з такою машинкою - не переживай, відкладіть їзду на більш пізній час. Всі діти різні, і любов до таких катань приходить до них в різні періоди дорослішання.

Как развивать ребенка в 8 месяцев
Что умеет 8-месячный малыш

Ще раз хочеться відзначити, що малюка не можна насильно «стимулювати» ходити, тобто просто ставити дитину на ніжки, поки вона не почала робити це самостійно. Як і у випадку з сидінням, ходіння - природний навик, керований інстинктами дитини. Вона встане (спочатку у опори, а потім і без неї) тоді і тільки тоді, коли для цього досить дозріють її м'язи, кістки, сухожилля і вестибулярний апарат. Будь-яке штучне «прискорення» зашкодить дитині, наприклад, не готові до таких навантажень кістки можуть викривитися. Те саме стосується насильного відібрання опори у малюка, що не вміє ще стояти або переступати з ніжки на ніжку без неї. Не квап події, кожна здорова дитина встає та йде тоді лише, коли настає його час повної готовності.

Ваш коментар