12 тиждень вважається завершальній в першому триместрі. У малюка присутні всі системи і органи. Тепер їх чекає розвиток і зростання. Більш того, у дитини вже відбувається оновлення епідермісу (верхнього шару шкірних покривів): старі клітини відмирають, їм на зміну приходять нові (все як у дорослих!). Зараз у твого малюка утворюються перші Пушкова волосся на обличчі (брови, вії, вусики). Зникають перетинки між пальцями на руках і ногах, нігті поступово переміщуються на зовнішній край пальців. Т. о., Кисті і ступні набувають звичний для людини вид. Можливо, ти дуже здивуєшся, але у твого крихти вже є свої унікальні відбитки пальців - сформований їх шкірний малюнок.
На новий рівень виходить ендокринна система малюка: щитовидна залоза і гіпофіз вже виробляють свої гормони. Кровотворення в організмі плода також вдосконалюється: тепер в його крові є власні еритроцити і лейкоцити. Ще з досягнень 12 тижні: печінка виробляє жовч, працюють нирки, ростуть і зміцнюються м'язи і кістки, зріє нервова система. Дитина постійно переміщається в порожнині матки, рухає руками і ногами, навіть перевертається. Але жодне з цих рухів ще не може бути помічено тобою - малюк ще занадто малий. Зате у нього вже з'явився перший навик - він смокче пальчик. За подібним заняттям іноді застають майбутніх діток під час УЗД. При використанні допплеровской діагностики вже вдається добре прослухати тони серця плоду.
Загальний обсяг навколоплідних вод зараз становить близько 50 мл (для порівняння: раніше, до вагітності, твоя матка мала внутрішній обсяг до 10 мл, а напередодні пологів він складе 5 000 - 10 000 мл). У міру зростання, матка займає собою простір в черевній порожнині. Тому вже зараз доктор проводить зовнішній огляд (пальпірованіе). Якщо постаратися, ти також зможеш промацати свою збільшилася матку.
Поступово проходять ранкова нудота, подразнення, підвищена емоційність і стомлюваність. Твій організм починає звикати зі своїм новим становищем, а ти сама потроху відпускаєш страхи. Зовнішні зміни теж поки малопомітні оточуючим, хіба що твоя груди збільшилася на 1 розмір. Отже, ти на порозі самого легкого і милостивого - другого триместру. Більшість жінок називають його періодом творчості, спокою, щастя і припливу сил. Чого і тобі бажаємо!
На ранніх термінах вагітності іноді лікарі констатують у жінки загрозу викидня. В такому випадку майбутній мамі буде показаний постільний режим в стаціонарі - заходи щодо збереження вагітності. Не варто відмовлятися від такої терапії, бо вона в більшості своїй дозволяє вберегти малюка.
Взагалі ж, в акушерстві та гінекології відзначаються такі причини викиднів:
Однак, якщо вагітність здорова, і плід не має ніяких вад розвитку, зовнішні фактори, що впливають на матір і її спосіб життя, все-таки не настільки відчутні. Тому, навіть, якщо довелося перенервувати, перемерзнути або поговорити з грипу людини, не варто відразу панікувати. Просто про всяк випадок зайвий раз відвідай свого лікаря і переконайся, що з малюком все в порядку.
Зростання твоєї дитини - 60 - 90 мм
Вага твоєї дитини - близько 14 г
Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв
А як у тебе пройшов 12 тиждень вагітності?