26 тиждень вагітності

Дитина

Портрет малюка на 26 тижні можна вважати завершеним. Зараз його особа вже виглядає так само, як буде при вашій першій зустрічі після народження. Сформовано брови і вії, очі вже відкриваються, злегка відстовбурчуються від голови вуха, трохи подовжився шия.

Прийнято вважати, що плід старше 6 місяців відмінно чує всі навколишні звуки. Справді, його слуховий аналізатор вже повністю сформований. Малюк може розрізняти звуки і обробляти отриману інформацію. Звідси виходить переконання, що він розрізняє голоси своїх мами і тата, інших членів сім'ї, які живуть разом з батьками.

У будь-якому випадку, прослуховування класичної музики (або будь-який інший приємною мамі) буде чинити на нього позитивний ефект: чи то за рахунок насолоди його слуху, чи то за рахунок підвищення настрою мами, чиї «гормони задоволення» з кровотоком дістануться і малюкові.

Малюк продовжує рости, вільного місця в його притулок стає все менше. Тому поступово його руху змінюють характер: він все більше не ворушиться, а штовхається (випинає частини тіла).

Організм дитини на 26 тижні вагітності

На цьому терміні гіпофіз малюка сам починає виробляти гормон росту. Продовжує удосконалюватися ендокринна система, встановлюється зв'язок між головним мозком і корою наднирників, які вже виробляють «свої» гормони.

Сформовані раніше зачатки корінних зубів зараз починають костеніти. А кісткова система дитини все більше зміцнюється і продовжує рости. Паралельно маленький організм продовжує запасати жирок, хоча поки він все ще виглядає худеньким. Пройде пару місяців, і підшкірна жирова клітковина значно збільшиться в обсягах. В результаті народиться малюк з значними щічками і животиком.

А поки його шкіра тільки починає розгладжуватися (досі вона була зморщеною) і міняти колір від червоного до рожевого.

Вже сформовані альвеоли, і легкі приймають свій завершений вигляд і виявляються в призначеному місці в грудній клітці. Теоретично, навіть зараз малюк зміг би дихати самостійно. Але природа наказала йому не поспішати.

Твоє тіло

Зараз твоя матка піднялася на рівень приблизно 6 см над пупком. Тому тиск виявляється не тільки на органи малого тазу, а й на діафрагму. Ось чому більшість вагітних жінок до початку 7 місяці вже знають, що таке задишка. Постарайся не поспішати, піднімаючись по сходах. І не хвилюйся, як тільки малюк з'явиться на світ, вона зникне без сліду.

Через тиск матки на шлунок і кишечник майбутню маму може турбувати печія або запор. Для усунення та профілактики цих напастей радять дотримуватися правильного режиму харчування: по 5 - 6 разів на день маленькими порціями. Тобто просто роздягли свої звичайні сніданки, обіди та вечері навпіл кожен і вживай їх через рівні проміжки часу. Пам'ятай, що вагітним не рекомендується голод довше 3 - 4 годин. У той же час обсяг разової порції їжі не повинен перевищувати 1 - 2 твоїх кулака.

Матка також тисне і на печінку і жовчний міхур, внаслідок чого у деяких жінок під час вагітності виникають проблеми з відтоком жовчі і запалення цих органів. Для профілактики проблем з жовчним міхуром і печінкою лікарі рекомендують уникати жирної їжі.

Через збільшення загальної маси крові у майбутньої мами знижується концентрація гемоглобіну. Щоб уникнути залізодефіцитної анемії, рекомендується налягати на продукти, багаті залізом: червоне м'ясо, печінка, гречана каша, сливи, гранати та ін. Також знадобляться підвищені дозування вітаміну С, без якого залізо з їжі не засвоюється. Тому на твоєму столі обов'язково повинна бути чорна смородина, цитрусові, зелений лук.

Але тим не менш, їжа не повинна бути надмірною, пам'ятай про те, що твій зайва вага не додає здоров'я ні тобі, ні малюкові.

При хорошому самопочутті ходи пішки і обов'язково виконуй зарядку для вагітних, якої тебе навчили на відповідних курсах або в відео-уроках на mama.ua .

При появі щонайменшого почуття втоми присядь або приляж (будинку) відпочити. Іноді при раптової стріляє болю в поперек або промежину (внаслідок розтягнення зв'язок, що утримують матку) доцільно сісти навпочіпки. Якщо відзначаєш у себе тренувальні сутички (їх ми описували в попередніх тижнях), тобі допоможе нахил вперед і опора на що-небудь руками, так, щоб спина виявилася паралельно підлозі.

На 26 тижні вагітності формується слизова пробка, яка захищає шийного каналу матки від попадання всередину патогенної флори. Тому виділення можуть стати трохи більш рясними. Ця пробка збережеться майже до самого кінця твоєї вагітності: іноді вона виходить за кілька годин напередодні пологів, а іноді віщує початок сутичок за кілька днів.

Зверни увагу

Тепер дитина не тільки ворушиться і штовхається в маминому животі. Іноді внаслідок зміни його пози, поверхня твого живота теж може мене обриси і здаватися зовсім несиметричною. Просто малюк випнув ніжку і вирішив побути якийсь час в такому положенні. З боку подібні метаморфози теж помітні. Але, хоч це і виглядає кумедно, цілком можливо, що ти захочеш заховати від сторонніх очей «особисте життя» свою дитину. Тому переходь на більш вільний одяг, коли тканина струмує навколо тіла, а не облягає його.

Зовсім скоро, з терміну повних 30 тижнів, тобі належить декретну відпустку. Звичайно, працювати чи далі, вирішувати тобі. Але, їли ти вирішила скористатися законним відпочинком, подумай: можливо, у тебе залишився ще й невитрачений звичайний щорічну відпустку. В такому випадку, ти можеш додати його тижні до декретного, і просто піти відпочивати раніше. Поговори зі спеціалістами HR-відділу своєї компанії і дізнайся, скільки відпустки тобі належить.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 35 - 36 см

Вага твоєї дитини - 760 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • слухати класичну музику
  • харчуватися дрібно
  • уникати перевтоми
  • готуватися до декретної відпустки, який за законом належить з 30 тижнів

А як у тебе пройшов 26 тиждень вагітності?