33 тиждень вагітності

Дитина

Навіть якби малюку судилося народитися зараз, він би вже зміг дихати без сторонньої допомоги. Але природа передбачила ще трохи більше ніж на місяць відкласти вашу зустріч - ви обидва повинні до неї як слід підготуватися. Зі свого боку дитина нарощує м'язову і жирову масу. Найчастіше до такого терміну він перекинувся і зайняв правильну позицію, з якої і почне народжуватися на світло. Однак, якщо він не зробив це до нинішнього терміну, ще є час перекинутися.

Місця в маминому животі вже не залишилося для активних рухів, і малюк може лише штовхатися від тісноти. У нормі таких поштовхів різної сили мама повинна відчути близько 4 - 6 протягом години. Занадто рухливими діти стають від неспокійних умов життя - якщо мама сильно нервує, багато проводить часу в задушливому або галасливому приміщенні, часто занадто різко рухається або приймає пози, в яких чиниться тиск на живіт. Всі ці обставини (не кажучи вже про куріння) призводять до зниження надходження кисню до дитини. В умовах гіпоксії нерідко дитина в силу своєї рухливості, заплутується в пуповині. В акушерстві такий стан називається обвиттям. Поки малюк в маминому животі, воно не представляє з собою загрозу, так як кисень надходить через пуповину, але під час пологів пуповина може міцно обмотати тонку шийку і перешкоджати малюкові зробити перший самостійний вдих.

Все це ми пишемо не для того, щоб налякати тебе, а щоб ще раз підкреслити важливість дотримання всіх, уже відомих тобі, правил поведінки вагітних: чи не перенапружуватися, не нервувати, ні в якому разі не допускати навіть пасивного куріння. І, звичайно ж, стежити за активністю малюка і в разі, якщо вона стане підозріло високої, звернутися до свого лікаря. Буває, що гіпоксія розвивається не з вини мами. Але в разі регулярного спостереження в жіночій консультації і виконання всіх приписів свого доктора є гарантія, що загрози для здоров'я дитини будуть усунені.

Якщо ж і справді у твого малюка діагностовано обвиття, лякатися також не варто. У таких випадках лікарі, дивлячись по ситуації, або пропонують планове кесарів розтин на призначеному терміні (не раніше 36 - 37 тижнів), або чекають природного перебігу подій, і на початку другого періоду пологів (потуг), коли здасться головка малюка, вручну віртуозно скидають петлю з пуповини з шиї малюка.

Якраз для визначення, чи є обвиття, а також для точного встановлення предлежания на такому терміні вагітним призначається третє - останнє - УЗД.

УЗД на 33 тижні вагітності

Воно призначається для контролю розвитку дитини, а також для вивчення стану плаценти і навколоплідних вод. Мета дослідження - переконатися, що малюкові комфортно, що він отримує всі необхідні поживні речовини і кисень в достатніх кількостях. УЗД дозволяє розрахувати вагу дитини і, таким чином, спрогнозувати його вага при народженні.

Однак, головне, що дає УЗД на такому терміні - визначення стратегії проведення пологів і допомоги при пологах. Ось чому бажано на третє УЗД запросити того лікаря, який буде приймати у тебе пологи. Доктор подивиться, чи немає обвиття пуповиною (а воно буває як одинарне, так і подвійне), яке передлежання дитини. У разі будь-яких нестандартних особливостей вагітної може бути призначено планове кесарів розтин, що вбереже життя і здоров'я дитини і матері.

Однак, всі вищеописані ускладнення трапляються рідко, тому тобі не варто турбуватися. У більшості випадків все відмінно, і УЗД потрібно просто для того, щоб виключити патології і заспокоїти майбутню маму.

Твоє тіло

Навантаження на організм мами все посилюється. Матка тисне на всі внутрішні органи, тому поряд з легкими недугами зростає загроза ускладнень, характерних для пізніх термінів вагітності.

Уважно стеж за тим, чи не з'явилося у тебе набряків на ногах і руках. Навіть незначні набряки кистей - привід насторожитися, так як це може бути симптомом прееклампсії - пізнього токсикозу вагітності. Інші його симптоми - високий кров'яний тиск, наявність білка в сечі. Такий стан є небезпека для матері і дитини, але під керівництвом досвідченого лікаря виліковується і дозволяє привести на світ здорового малюка. Тому якщо ти помітила, що звичні кільця стали тобі тісні, негайно вирушай на позачергову консультацію до свого лікаря, а не намагайся боротися з набряками самостійно. І вже точно ні в якому разі не можна починати безконтрольний прийом сечогінних ліків або навіть трав - так можна погіршити свій стан і нашкодити малюкові.

Також потрібно стежити за рівнем своєї фізичної активності, уникати серйозних фізичних зусиль, гуляти до виникнення почуття втоми. Будь-яке перенапруження - хоч фізичне, хоч нервове - може доставити дискомфорт малюкові, а сильне потрясіння і зовсім здатне викликати передчасні пологи. Так-так, хоч дитина вже і підріс, і практично дозрів, пологи на 33 тижні ще вважаються передчасними. Ти ж хочеш народити доношенного малюка!

Стеж за поставою, що не лежи на спині, відпочиваючи підводь ноги вище рівня таза, не сиди довго в одній позі, тим більше на стільцях без спинки.

При хорошому самопочутті і відсутності протипоказань лікарі радять багато ходити пішки і продовжувати займатися фізкультурою, звичної вам раніше (йога, пілатес, зарядка для вагітних та ін.), Але трохи знизивши навантаження.

Зверни увагу

Якщо ти вже вибрала пологовий будинок, в якому повинен з'явитися на світло твоє маля, тобі не важко отримати повний список речей, з якими породілля повинна надійти в даний медзаклад. Звичайно, до пологів ще близько місяця, але, повір, з кожною наступною тижнем тобі буде складніше ходити по магазинах і вибирати придане малюкові і медикаменти для себе. У деяких пологових будинках пропонують готові набори для пологів. Правда, часто в цей набір входять тільки медикаменти, які знадобляться безпосередньо в пологовому залі і перші речі, в які одягнуть новонародженого. Але на подальший період одяг, косметика, аксесуари тобі і дитині все одно знадобиться. І краще подбати про це заздалегідь, а не змушувати свіжоспеченого тата бігати за додатковими покупками (як показує практика, молодим батькам теж є чим зайнятися, навіть, якщо вони не беруть участі в партнерських пологах - в перші дні після народження дитини жінці і дитині можуть знадобитися багато невраховані медикаменти).

Звичайно, сьогодні багато фірм пропонують послугу «готові сумки в пологовий будинок». Але, по-перше, такий набір пов'язаний з значно підвищеними витратами (крім комерційної накрутки, в такі набори часто входять предмети, зовсім не необхідні в перші дні життя дитини, але тим не менш дорогі. Наприклад, молокоотсос, яким насправді всього за життя користуються далеко не всі молоді мами, а в перші дні він тим більше ні до чого. При цьому варто такий девайс в залежності від моделі 300 - 3000 грн).

Крім економічних складових, є ще і смислові: в стандартних наборах може все-таки не бути чогось, що потрібно конкретно для твого пологового будинку. Наприклад, в деяких пологових будинках ліжко жінкам не видають, а вимагають приносити свою. У стандартні набори доросле постільна білизна може не входити.

Тому радимо тобі зараз, поки є час, озброївшись списком необхідних речей для твого пологового будинку, відправлятися за покупками. Так і гроші істотно зекономиш, і уникнеш зайвих покупок, і час проведеш в приємних клопотах по збору приданого.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 43 - 44 см

Вага твоєї дитини - 2000 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • Уточнити список речей для пологового будинку, починати придбання згідно з цим списком
  • Ще уважніше, ніж раніше, стежити за власним здоров'ям і активністю малюка
  • У разі появи будь-яких дивних відчуттів, терміново звертатися до свого лікаря

А як у тебе пройшов 33 тиждень вагітності?