5 тиждень вагітності

Дитина

На 5-му тижні вагітності йде активний процес формування тіла і внутрішніх органів майбутньої дитини. Головна подія цього періоду - у твого малюка починає битися серце! У нього з'являється нотохорда, яка незабаром перетворитися в хребет, формується основа нервової системи і головного мозку. Закладаються основи рис обличчя, сітківки очей, відтепер плід чутливий до світла.

Цього тижня вже цілком ясно, де у дитини буде голова, де ніжки і ручки, а де животик і спинка. Зараз йде активне пересування клітин до головного мозку ембріона. Нервовий жолобок малюка загорнувся в нервову трубочку, вона, в свою чергу, потовщується і формує зачаток головного мозку.

Нервова система у малюка починає вже працювати, і навіть з'являється чутливість в області рота. Відбулися деякі зміни і зі шкірою дитини, тепер вона стала трошки товща. Зараз плід захищений амніотичної водами і жовтковим мішком.

Твоє тіло

Тепер немає жодних сумнівів у тому, що ти вагітна. Вітаємо! Як відчуття?

Більшість жінок вже відзначають зміни в самопочутті та перепади настрою: "буря змінюється на штиль", і навпаки. Сонливість, сентиментальність, нудота, блювота і загострення чутливості до різних запахів - ознаки повної перебудови твого організму. Першими ознаками вагітності є затримка менструації, збільшення грудей і біль в цій ділянці. Далі симптоми вагітності починають більш чітко проявлятися: головні болі, відсутність апетиту, а також надмірна примхливість і вибірковість в їжі.

Животик твій поки не росте і не змінює своїх розмірів, тому помітних змін у фігурі не спостерігається. Правда, розмір матки незначно збільшився.

Зверни увагу

Аналізи і обстеження

Саме час купити в аптеці тест на вагітність і нарешті дізнатися про свій новий статус.

Також в кінці 5-го тижня ти сміливо можеш піти на УЗД, розмір плоду вже дозволяє розрізнити його на моніторі.

Частставати на облік в Жіночу консультацію: ти можеш вибрати державну ЖК за місцем проживання або приватну клініку. Рання постановка на облік у зв'язку з вагітністю дозволяє найбільш детально вивчити стан материнського організму, виявити всі недоліковані захворювання і запобігти ризикам проблем зі здоров'ям у плода.

Після першого візиту до акушера-гінеколога ти маєш пройти такі аналізи:

 • мазок на флору (лікар візьме його під час огляду),
 • аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом,
 • бактеріальний посів з цервикального каналу,
 • аналіз крові на внутрішньоутробні інфекції: краснуху, герпес, токсоплазму, цитомегаловірус,
 • аналіз крові загальний і на резус-фактор,
 • тест на ВІЛ,
 • загальний аналіз сечі,
 • огляд лікарів-фахівців: терапевта, ендокринолога (+ УЗД щитовидної залози), кардіолога, ЛОРа, окуліста.

Доктор при першому візиті визначить твій індивідуальний графік відвідувань.

Також рекомендуємо підготуватися до першої зустрічі з акушером-гінекологом: дізнайся у своїх батьків і родичів чоловіка, чи були у вас в роду спадкові захворювання, розпитай свою маму про перебіг вагітності у неї. Склади перелік питань, які хочеш з'ясувати у лікаря, адже під час першого візиту ти можеш розгубитися від великої кількості нової інформації.

Якщо тебе вже "атакує" токсикоз, відмовся на деякий час від приготування їжі, старайся правильно харчуватися, орієнтуючись на свій апетит.

Секс і авіаперельоти на цьому тижні допустимі, якщо тебе не турбують болі в животі і кров'янисті виділення. Якщо ж навпаки - необхідно терміново звернутися до лікаря.

Загрози вагітності

Життя, що зародилося всередині тебе, ще дуже тендітне. Тому будь особливо уважна до будь-яких змін свого самопочуття. Виникнення кров'яних виділень, болю внизу живота або попереку - привід терміново звертатися до лікаря, не чекаючи наступного планового візиту.

Поява білих, жовтих або зелених виділень - ознака інфекцій, про ці симптоми також обов'язково повідом свого гінеколога.

Підхоплена тобою інфекція, перенесений сильний стрес, захворювання, що супроводжується підвищеною температурою - вище 38 0 - все це може призвести до внутрішньоутробної загибелі плоду, так званої завмерлої вагітності. За можливості уникай місць скупчення людей і громадського транспорту, побільше ходити пішки, але не перевтомлюватися.

Зараз тобі важливо бути особливо обережною і дбайливою до свого здоров'я. Тому майбутній мамі не тільки не дозволено самої курити, але і знаходитися біля людини, яка палить.

Чи знаєте ви

Зріст дитини на 5-му тижні вагітності - до 1,5 мм

Вага дитини на 5-му тижні вагітності - 0,8 г

Чек-ліст

 • переконатися в своїй вагітності за допомогою домашнього тесту,
 • встати на облік в Жіночу консультацію,
 • пройти всі необхідні аналізи, які призначив тобі лікар,
 • берегти себе!

А як у тебе пройшов 5 тиждень вагітності?