6 тиждень вагітності

Дитина

На 6 тижні активно розвивається так зване дитяче місце - плацента і пуповина, які будуть протягом всього періоду внутрішньоутробного розвитку доставляти плоду харчування і кисень. Але поки ці функції виконує жовтковий мішок. Ембріон знаходиться в амніотичної порожнини - плодовому міхурі. Саме на цьому терміні розвитку у нього формуються зачатки рук і ніг, а також поглиблення на місці майбутніх очей і складочки - на місці майбутніх носа і вух. Також закладається внутрішнє вухо. Зараз стрімко розвивається нервова система малюка.

М'язова і нервова тканина у дитини починає реагувати на зовнішні подразники. Формується імунна система, зачаток тимуса (вилочкової залози) і селезінки, а також кісткового мозку. Кишечник у малюка вже утворює три петлі, з'являється стравохід. Поки на УЗД не можна визначити стать дитини, так як зовнішні статеві органи ще не сформовані.

У ембріона ще раніше видно зяброві щілини і хвостик, але з часом вони повністю зникнуть. За цей тиждень твій майбутній дитина збільшиться вдвічі.

Твоє тіло

Основний ознака вагітність - затримка менструації - на цьому терміні вже очевидний. До нього додаються підвищення чутливості грудей, її набухання, потемніння в області сосків і ареол, поколювання. Вага тіла ще не змінюється і животик ще зовсім непомітний, однак обсяг талії може вже трошки збільшитися. Також попутно у майбутньої мами можуть з'явитися проблеми з шлунково-кишкового тракту: запор, кишкові кольки, печія. А ще може знизитися артеріальний тиск і погіршиться стан шкіри обличчя. Всьому виною гормони, саме вони і провокують явище токсикозу, з яким стикається три чверті всіх майбутніх мам. Як правило, токсикоз дає про себе знати саме з шостого тижня. Потерпи, до кінця 1 триместру він повинен повністю зникнути. Багато досвідчених мами рекомендують з ранку, не встаючи з ліжка, щось з'їсти, це позбавляє від ранкової нудоти. Якщо ж у вагітної жінки напади блювоти трапляються частіше 5 разів на добу, при цьому вона втрачає у вазі, необхідно звертатися до лікарів.

А ще в цей період майбутній мамі краще триматися подалі від кухні, доручивши приготування їжі комусь з домочадців. Тому що запахи їжі можуть викликати черговий напад нудоти, так само як і будь-який парфумерний або інший аромат. Твої близькі в цей період повинні бути до тебе особливо уважні, прощаючи природні в твоєму положенні часті перепади настрою, запальність, вразливість і млявість. Ще будь готова до підвищеної стомлюваності і слабкості - це також часті супутники ранніх строків вагітності. Тому зараз старайся більше відпочивати.

Аналізи і обстеження

УЗД на цього тижня легко визначить вагітність Але також це вже зможе зробити і акушер-гінеколог «неозброєним оком» під час звичайного огляду, так як матка на цьому терміні вже збільшилася до розмірів ¼ твого кулака. І, хоч це ще незначне збільшення, вона вже може робити деякий тиск на сечовий міхур, що призводить до появи частих позивів до сечовипускання.

Зверни увагу

У тебе активно виробляється прогестерон - гормон, який відповідає за збереження вагітності, знижує тонус матки. Також як і раніше зростає кількість ХГЧ - гормону, що виробляється плацентою. Для визначення здорової вагітності і виключення позаматкової вагітності медики на цьому терміні призначають контрольний аналіз крові на вміст цих гормонів. У нормі прогестерон наростає аж до 40-го тижня, а ХГЧ - до початку другого триместру. Вивчення цих показників на даному терміні дозволяє діагностувати як позаматкову вагітність, так і загрози зриву нормальної маткової вагітності. У разі останньої, лікарі можуть вчасно вжити заходів, щоб її зберегти.

Також про позаматкової вагітності говорить негативний результат домашнього тесту, якщо раніше аналогічні тести давали дві смужки.

Ранні терміни вагітності - період найбільшої вразливості твоєї дитини, тому постарайся в цей час уникнути застуди та ГРВІ. Якщо ж сталося захворіти - ні в якому разі не берися за самолікування, а звернися до терапевта, якого розкажи про те, що чекаєш дитину. У рідкісних випадках інфекції, перенесені мамою на ранніх термінах вагітності, стають причинами вад розвитку у малюка. Тому видужавши, тобі потрібно відразу ж зробити контрольне УЗД.

Зараз твій імунітет знижений (так природа запобігає можливе відторгнення материнським організмом ембріона). Тому, щоб не захворіти, тобі потрібно буде особливо поберегтися. І незважаючи на це можуть з'явиться білі виділення і свербіж в зовнішніх статевих органах. Це ознаки молочниці, про які обов'язково розкажи свого гінеколога. Ваше завдання вилікувати кандидоз (молочницю) до пологів, щоб під час проходження по родових шляхах, дитина не заразився від тебе.

Поява одного з цих симптомів повинно бути причиною термінового невідкладного звернення до лікаря, так як є прямою загрозою вагітності:

  • коричневі, рожеві або кров'янисті виділення
  • болі внизу живота або в попереку

Небезпека для майбутньої мами і її дитини можуть представляти домашні тварини. Вони є переносниками токсоплазмозу, який при внутрішньоутробному зараженні призводить до пороків розвитку. Тому обмежте контакти з домашніми улюбленцями - Не прасувати чужих і доручи прибирання за своїми комусь із близьких. В ідеалі на час вагітності перевезти тварин до когось з родичів.

Чи знаєте ви

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 4 мм

Вага твоєї дитини - 0,5 г

Серцебиття - 110 - 115 ударів / хв

Чек-ліст

  • стежити за харчуванням
  • більше відпочивати
  • розрахувати дату пологів
  • переглянути список імен

Корисно знати на 6 тижні

 

Ознаки позаматкової вагітності

Які ознаки позаматкової вагітності, і на якому терміні її можна розпізнати?

Перші ознаки вагітності

Як же визначити симптоми вагітності і які існують способи її діагностики

Аналізи під час вагітності

Які основні аналізи належить скласти майбутній мамі? Навіщо? І обов'язково заводити обмінну карту?
 

Камасутра для вагітних

Eсли тебе не допікає токсикоз, і немає інших неприємних відчуттів, то в першому триместрі вагітності, ти можеш протестувати такі пози, як:

Фолієва кислота при вагітності

Сьогодні акушери та педіатри рекомендують майбутнім мамам починати приймати препарати фолієвої кислоти ще на етапі планування і продовжувати весь період вагітності.

Значення імені

Тлумачення і значення жіночих і чоловічих імен. Вибрати ім'я дівчинці, вибрати ім'я хлопчикові.

А як у тебе пройшов 6 тиждень вагітності?