7 тиждень вагітності

Дитина

Саме зараз відбувається формування рис обличчя твоєї дитини. Це дивно, адже він ще такий крихітний! Оформляються вії на століттях, розріз очей, пігмент, що забарвлює райдужну оболонку очей. Ти б дуже здивувалася, побачивши нинішній портрет своєї дитини: його очі дуже далеко відстоять один до одного, практично з боків голови. Згодом, звичайно ж, це відстань щодо інших рис обличчя скоротиться. Також у дитини на обличчі виділяється ніс, верхня губа і щелепи. Саме зараз зароджуються майбутні молочні зуби. А ще у твоєї дитини вже є вушка!

Голова малюка непропорційно велика відносно тулуба. Клітини головного мозку інтенсивно діляться, чому стрімко збільшується його обсяг і маса. Мозок плоду вже на цьому терміні розділений на 2 півкулі, зараз відбувається виділення кожного з його відділів.

А ще на 7 тижні відбувається істотне розвиток шлунково-кишкового тракту дитини: у нього формується тонка і товста кишка, апендикс. Його підшлункова залоза вже не тільки виділилася, а й здатна самостійно виробляти інсулін. У печінці з'являються жовчні протоки.

Зараз ти і твоя дитина вже з'єднані пуповиною, яка завершила своє формування. Права пупкова вена зникає, залишається тільки ліва, яка буде головним кровоносною судиною пуповини до самого народження малюка. Плацента потовщується, а материнська матка продовжує збільшуватися в розмірах.

Кровоносна система плоду вдосконалюється, формуються великі судини, його серце вже стає чотирикамерним і активніше перекачує маси крові по тілу.

На 7 тижні розвитку у плода з'являються легені, бронхи і нирки. Правда, поки дихальна і видільна системи не функціонують, а малюк користується киснем і поживними речовинами, отриманими від мами - так буде до народження.

На цьому терміні вагітності на УЗД вже визначається стать дитини, так як зовнішні статеві органи вже починають формуватися. Але їх ще складно розрізнити, тому дані, отримані на 7 тижні не можна вважати достовірними. Поки явно помітний тільки горбок між ніжками.

Ручки плода розвиваються значно швидше, ніж ніжки. Зараз у них формуються долоні, зароджуються пальці рук, з'являється рухливість в плечових і ліктьових суглобах, кистях. Також у малюка активно розвивається епідерміс і кісткові клітки.

Твоє тіло

Твоя матка збільшується вдвічі в порівнянні з початковими розмірами, вона вже порівнянна за обсягом з твоїм кулаком, але шийка її залишається розслабленої. Для захисту плода та забезпечення стерильності на 7 тижні формується слизова пробка на вході в матку. Так, це та сама пробка, про яку ти, напевно, вже чула, саме її вихід і буде одним з провісників пологів.

Твоє стан не повинно погіршитися в порівнянні з минулим тижнем. Ти також відчуваєш тяжкість і підвищену чутливість грудей, радимо вже зараз перейти на зручні бюстгальтери з натуральних тканин з широкими лямками. Також акушери не рекомендують майбутній мамі носити в період вагітності улюблені стрінги - їх тонкий шнурок є сприятливим «маршрутом» для проникнення мікробів із заднього проходу до статевих органів. Це є однією з найбільш частих причин молочниці, яку ніяк не вдається перемогти, особливо зараз, в умовах зниженого імунітету. А ще на час вагітності доведеться відмовитися від взуття на високих підборах, гарячих ванн, а також підняття важких предметів і підвищеного фізичного навантаження. І, звичайно ж, берегтися від стресу і не нервувати через дрібниці.

Зараз твій животик ще не випирає, але можуть з'явитися больові відчуття по його боках. Не турбуйся, це нормально, так реагую зв'язки матки на натяг. А ось виникнення різких болів внизу живота повинно бути приводом для термінового звернення до лікаря. Також тривожними симптомами є переймоподібні або тягнуть болі внизу живота, болі в попереку, кров'янисті виділення. Все це може загрожувати вагітності, а тому вимагає негайного звернення до «Швидку допомогу» або до гінеколога, що спостерігає твою вагітність.

Крім ранкової нудоти тебе можуть турбувати головні болі, але приймати знеболююче тобі зараз вкрай небажано. Тому краще постарайся побільше гуляти на свіжому повітрі і відпочивати.

Крім стомлюваності і емоційної нестійкості, у тебе з'явиться безліч страхів за майбутньої дитини - це нормально, будь готова до таких перепадів свого настрою. До зовнішніх же ознаками вагітності приєднаються такі: чітке прорісовиваніе венозної сіточки на грудях, потемніння сосків і ареол, потемніння «білої лінії» на животі, зміна кольору статевих губ. І як і раніше тобі можуть докучати рясне слинотеча, запор, печія. Потерпи, залишилося зовсім небагато, і скоро твій стан помітно покращиться.

Зверни увагу

Так як 7 тиждень є терміном підвищеної загрози викидня, майбутній мамі потрібно дуже пильно спостерігати за своїм тілом. Як ми вже сказали, поява кров'яних виділень є ознакою загрози вагітності. Але виділення інших видів теж повинні тебе насторожити, так як можуть вказувати на зараження будь-якої інфекцією. Це стосується виділень сіро-зеленого, жовтого кольорів, а також білих пінистих. У нормі у здорової вагітної на цьому терміні повинні бути рясні рідкі білі - ознака гормональної перебудови організму. Про всі виділених обов'язково повідом свого лікаря під час чергового огляду.

Якщо твій акушер-гінеколог не діагностована підвищеного тонусу матки, ніщо не заважає тобі займатися сексом в своє задоволення, до того ж вам з майбутнім татом (звичайно, якщо обидва впевнені у своєму здоров'ї) немає потреби захищатися. Багато жінок відзначають, що на 7 тижні вагітності отримують небувале задоволення від любові.

Навіть якщо ти виявила, що боротися з нудотою тобі допомагають часті перекуси, обов'язково стеж за кількістю вживаної їжі. Так, кажуть, що вагітна повинна їсти за двох. Але врахуй, що «другий» - це дитина, вага якого поки близько 1 грама! А від переїдання користі ще нікому не було. Тому угамуй кількість їжі і будь дуже строга до її якості.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 8 мм

Вага твоєї дитини - 0,8 г

Серцебиття - 130 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • стати на облік в Жіночу консультацію, якщо ти ще цього не зробила
  • побільше гуляти, відпочивати, слухати приємну розслаблюючу музику, насолоджуватися красивою живописом і літературою - майбутній мамі потрібні позитивні емоції
  • дізнатися про норми збільшення ваги і починати стежити за своєю масою
  • дізнатися про вправи Кегеля і починати їх виконувати - шукай інформацію на mama.ua

А як у тебе пройшов 7 тиждень вагітності?