У житті все буває, і дещо - дуже недоречно. Трапляється й таке, що майбутні мами можуть занедужати, проте багато ліків для них в цей період вживати забороно. Чим лікувати кашель під час вагітності без шкоди для малюка - зараз дізнаємося.
Жінки - тендітні та ніжні створіння, їх організм чутливий до всіх змін у природі. Особливо це характерно для майбутніх мам. Зміни гормонального фону та низький імунітет під час вагітності роблять організм більш сприйнятливим до різних вірусів та інфекцій. Тому в цей період жінки частіше страждають від захворювань, що супроводжуються кашлем. Але чим лікувати кашель при вагітності, щоб не нашкодити малюкові? Це питання блискавично виникає у майбутньої мами при перших першіннях в горлі. Щоб відповісти на нього, варто детально розібратися в причинах виникнення кашлю і його наслідках.
Кашель - не хвороба, а лише симптом розвитку недуги. Хвороби верхніх дихальних шляхів, такі як синусит і риніт, супроводжуються стіканням слизу з носоглотки по задній стінці глотки, що викликає напади рефлекторного кашлю. При фарингіті та трахеїті кашель є наслідком розвитку інфекції в слизовій оболонці. Для захворювань нижніх дихальних шляхів (пневмонія, бронхіт, запалення легенів) характерне скупчення великої кількості слизу з подальшим розвитком мокрого кашлю.
Кашель у вагітних також може виникати як алергічна реакція. У весняно-літній період квітне багато рослин, які не завжди позитивно сприймаються рецепторами майбутньої мами і викликають кашель. Алергічний кашель під час вагітності часто розвивається від пилу, шерстяного покрову тварин та інших алергенів. Навіть якщо вагітна жінка раніше ніколи не страждала на алергію, то зміна гормонального фону може змінити реакцію організму на різні речі.
Якою б не була причина кашлю, її варто негайно усунути. Жодне з відхилень у здоров'ї вагітної не є сприятливим для майбутнього малюка. Тому важливо своєчасно почати лікування.
Навантаження на імунну систему виникає через будь-яку хворобу. Антитіла, що виробляються для боротьби з інфекцією, можуть проникати через плаценту. Але у випадку застуди або грипу, що не лікувалися, за умови плацентарної недостатності разом з антитілами через плаценту можуть проникати й віруси. Це може мати неприємні наслідки для здоров'я дитини.
Особливу небезпеку становить тривалий сухий кашель при вагітності. Він може спровокувати небажану реакцію організму:
За першого першіння в горлі та нездужання організму в цілому варто негайно звернутися до лікаря. Самолікування неприпустиме, особливо у перший триместр вагітності, коли органи малюка тільки починають формуватися. У цьому випадку тільки лікар зможе призначити лікування правильно. Адже навіть методи народної медицини не завжди безпечні, а за серйозних захворювань вони можуть бути просто не ефективними.
Дуже часто причиною кашлю стає грип. Майбутня мама повинна повністю озброїтися інформацією про ГРВІ та грип, щоб запобігти захворюванню.
Підхід до лікування кашлю у вагітних в першому триместрі та лікування кашлю у 2-му чи 3-му триместрах повинні відрізнятися з урахуванням процесів, що протікають в тілі майбутньої матері та її дитини. Перший триместр характеризується тим, що плід тільки формується й є особливо чутливим. У цей період допускається лікування тільки методами народної медицини.
У другому і третьому триместрі допускається застосування як вищеперелічених засобів, так і медикаментозне лікування (тільки після попереднього узгодження з лікарем). Допустимі препарати для лікування кашлю:
Категорично забороняється вагітним жінкам:
Вагітність і хвороби - несумісні явища. Будь-які зміни у стані мами впливають на майбутнє малюка. Щоб твоя дитина народилася на світ абсолютно здоровою, варто дуже дбайливо ставитися до свого самопочуття і лікувати кашель та інші недуги з першого дня.
Ваш коментар