Про те, як плекати у своєму чоловікові батьківські почуття та забезпечити гармонійні стосунки між батьком та дитиною, розповідає колумніст mama.ua психолог Юлія Кондратевич.
Часто чую про те, що «тато допомагав мамі». Чому - допомагав? А які його обов'язки? Що дають тата дітям?
Якщо материнська роль закладена природою, то чоловікам грамотному батьківству необхідно вчитися, й найпростіше це зробити через жінку.
Так, саме від мами залежить, чи матиме батько контакт з дитиною. Якщо у жінки добрі, пронизані взаєморозумінням та підтримкою, стосунки з чоловіком, це зробити не складно.
Давайте розберемо детально. ⠀
Дуже бажана присутність чоловіка на пологах. Вчені помітили, що у чоловіків, які були присутні при народженні своїх дітей, спостерігався викид гормону окситоцину, що породжує батьківські почуття. Чоловік бачить, який складний шлях проходить жінка та дитя у пологах. Це більш цінне, ніж отримати «готову» дитину під час виписки. Але присутність на пологах - це, звісно, перш за все, вибір чоловіка.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Партнерські пологи: чому не всім подружжям рекомендується народжувати разом.
Не бійся передавати відповідальність за дитину! На одному з прийомів сімейної пари я задала питання чоловікові: «Чому ви не берете участі в турботі про дитину?». Чоловік: «У моїй родині мама завжди дбала про нас сама, і якщо батько намагався допомогти, говорила, що це не чоловіча справа». У родині дружини батько, навпаки, брав активну участь у вихованні дітей. Так батьківські установки впливають на формування конфліктів у новій сім'ї. І моє завдання як психотерапевта - донести подружжю, що тепер вони встановлюють свої закони у своїй родині, і що важливо шукати компроміс.
Роль мами - любити, піклуватися, підтримувати, дбати. Роль тата втілює соціум всередині сім'ї, адже саме він переважно встановлює закони та правила.
Очима дитини тато та мама - це команда. Вони розподіляють обов'язки, підтримують, приймають рішення, радячись, цінують одне одного. Таким чином, у дитини формується поняття сімейних цінностей і гармонійної сім'ї.
Автор цього матеріалу - Юлія Кондратевич - психолог, психотерапевт, член Київської асоціації практикуючих психологів і психотерапевтів (КАППП), член Української спілки психотерапевтів (УСП), магістр психології, автор психологічного блогу на mama.ua.
Читай інші статті Юлії Кондратевич на її персональному сайті kondratevich.com.
Ваш коментар