31 тиждень вагітності

Дитина

Хоч прийнято вважати, що до такого терміну дитина повністю сформувався, йому є ще чим зайнятися 2 місяці. Звичайно, діти, народжені до строку (від 28 тижнів і вище) при належному догляді виживають і не поступаються в розвитку і стані здоров'я одноліткам. Але все ж в ідеалі дитина повинна ще вдосконалюватися всередині материнської утроби.

На 31 тижні малюк продовжує інтенсивно запасати жирок, який дозволить йому після народження зберігати постійну температуру тіла. Також продовжують рости кістки і м'язи, дитина збільшується в розмірах і все рідше кардинально змінює позу. Його руки зігнуті в ліктях і притиснуті до грудей, ноги підібгані до живота (розпрямити їх вже просто не вистачає місця).

У дитини на 31 тижні добре розвинений слух, нюх, смак, тактильні відчуття і зір. Малюк все частіше тримає очі відкритими. При випадковому торканні пальцями рогівки ока, крихітка інстинктивно мружиться - це називається «рогівковий рефлекс».

Все, що їсть мама, відбивається на смаку амніотичної рідини, яку регулярно заковтує малюк. Щось може йому подобатися, а щось - ні. Так ще до народження і мінімум за півроку до того, як він спробує будь-яку їжу крім материнського молока, дитина вже має власний смак. Задумайся про це зараз, щоб потім наполегливо не змушувати малюка є те, що йому не до вподоби. Крихітна особистість, яка живе зараз у тебе під серцем, вже має право на власну думку!

У більшості випадків малюк на 31 тижні вже займає то становище, в якому він перебуватиме до початку пологів - головою вниз, обличчям до маминого хребту. Якщо ж акушерський огляд показує, то дитина ще не перекинувся - не турбуйся. У нього ще буде час зробити це. В ідеалі вважається, що малюк повинен зайняти фізіологічне положення до 36 - 37 тижні. Однак, відомі випадки, коли діти переверталися буквально за кілька днів до пологів.

В цілому руху дитини стають все більш скутими, оскільки йому в маминому животі вже порядком затісно. З тієї ж причини для мами ці рухи все більш болючі. Вважай поштовхи маленького пустуна - в нормі їх повинно бути не менше 10 за день (або 4 протягом години в період активності). Якщо систематично активність дитини підвищена або знижена, варто звернутися до лікаря за додатковою консультацією.

Твоє тіло

Основна рекомендація для майбутніх мам на такому терміні - гранична обережність. Ти повинна бути акуратна в усьому: не робити різких рухів, уникати важкої фізичної роботи, в тому числі і в побуті, носити тільки зручне взуття і стежити буквально за кожним своїм кроком: тобі зараз вкрай небажано падати. Якщо останні місяці вагітності припадають на зиму, постарайся не виходити з дому в ожеледицю без супроводження. Взагалі, краще зараз не йти надовго однієї. І тим не менше піші прогулянки тобі просто життєво необхідні. Вони повинні бути довгими, повільними, по рівній безпечної місцевості, під руку з коханим чоловіком або майбутньою бабусею, дідусем, тіткою, хрещеною і т. П.

А ось людних місць і громадського транспорту по можливості варто уникати. Справді, тобі ж зараз, будучи в декретній відпустці, вже нікуди поспішати. Особливо побоюватися транспорту слід, знову ж таки, в осінньо-зимовий період, коли розігруються епідемії грипу та ГРВІ.

Тобі тож зараз нелегко. Матка тисне і зміщує всі внутрішні органи. Тому іноді болить спина і гудуть ноги, важко дихати, важко заснути. Додатково до всього у тебе може розвинутися підвищена тривожність - адже інстинктивно організм розуміє, що скоро пологи, а це величезний стрес і для тебе, і для малюка. Тому зараз настав час, коли потрібно навчитися розслаблятися, читати літературу про диво народження нового життя і запасатися силами.

До речі, лікарі радять вагітним, у яких все гаразд зі здоров'ям, відвідувати заняття аквааеробіки для вагітних. Вода знижує навантаження на хребет, розслаблює зв'язки, зменшує біль і втому в тілі. Якщо ти регулярно плавала до вагітності, можеш і зараз продовжувати цим займатися. Тільки не форсує темп - займатися потрібно до втоми, не допускаючи збою дихання.

Зверни увагу

Зараз ти можеш проводити багато часу за читанням. Ймовірно, ти найбільше часу просиджуєш над книгами і статтями про вагітність і пологи. Але це - не вся твоя життя, а лише період. На жаль, після народження малюка у тебе не буде стільки часу для читання, а кількість знань, які тобі знадобляться, буде набагато більше. Тому вже зараз радимо запасатися необхідною інформацією: читай про грудне вигодовування (а ця тема вимагає великої підготовки і містить безліч «підводних каменів»), про ранній розвиток дитини і нормах його зростання в перший рік життя, про правила догляду та гігієни маленьких. Тобто виходь за межі розділу «Вагітність» цього сайту. В інших розділах ми зібрали безліч інформації, яка стане в нагоді молодим матусям, а ти вже зовсім скоро поповниш їх ряди. А поки - читай матчасть.

Чи знаєте ви

Зростання твоєї дитини - 41 см

Вага твоєї дитини - 1500 г

Серцебиття - 140 - 160 ударів / хв

Чек-ліст

  • Читати про новонароджених, немовлят і грудному вигодовуванні
  • Побільше відпочивати, регулярно гуляти в парках
  • Бути обережною в побуті, приділяти увагу безпеці

А як у тебе пройшов 31 тиждень вагітності?