Тобі призначили плановий кесарів розтин? Звісно, ти подумки вже готова до операції. Ця стаття допоможе тобі легко впоратися з усіма труднощами, які можуть виникнути після кесаревого розтину.
Операція кесаревого розтину, втім як і звичайні пологи, це безсумнівний стрес як для дитини, так і для молодої мами. Існує ціла низка рекомендацій лікарів акушерів-гінекологів та неонатологів для компенсації можливих небажаних наслідків.
Отже, давай з «холодною головою» проаналізуємо твоє становище.
До безумовних мінусів кесаревого розтину відноситься те, що це все ж-таки операція, причому, порожнинна, тобто на маму чекає більш тривалий період відновлення, ніж після фізіологічних пологів. Однак, мінус цей є умовним, бо кесарів розтин лікарі через дрібниці не призначають, а лише в разі, коли існує загроза здоров'ю і життю матері або дитини.
При народженні природним шляхом, проходячи через родові шляхи, малюк відчуває сильний стрес - свого роду «загартування» для переходу в життя поза мами. Діти, народжені шляхом кесаревого розтину, такий «профпідготовки» не проходять. Однак, як показує життя, з часом «кесаренята» не поступаються у здоров'ї, витривалості і здібностях своїм «природно народженим» одноліткам.
До безумовних плюсів подібного планового КР відноситься можливість уникнути ризиків для здоров'я і життя мами і малюка. Тому що заздалегідь такий спосіб пологів призначають саме коли фізіологічні пологи загрожують дитині або матері.
Плановий характер операції дає тобі можливість заздалегідь знати дату народження твоєї дитини і позбавляє від стресу внаслідок несподіванки. Тому що, як не крути, початок звичайних пологів у переважної більшості жінок трапляється несподівано і змушує сильно хвилюватися. Натомість ти у призначений час прийдеш до пологової палати, цілком готова до того, що там станеться.
Незаперечний плюс: ти не будеш відчувати болю в пологах. Хто сказав, що цей біль - цінні переживання для жінки? Ми ж поважаємо прогрес і, наприклад, лікуємо зуби під місцевою анестезією. Так само і знеболені пологи - цивілізований шлях. Але ти можеш сказати, що звичайні пологи із застосуванням епідуральної анестезії - теж безболісні. Однак, така заява досить умовна. У вітчизняних пологових будинках здоровим породіллям дають знеболення не надто охоче, та й після того, як ти вже неабияк змучилася переймами.
Пологи шляхом кесаревого розтину відбуваються набагато швидше. Як правило, операція триває не довше 40 хвилин, з урахуванням анестезії та ушивання розрізу. Народжуючи ж фізеологічним шляхом, ти чекала б на появу малюка від декількох годин до доби.
В ході операції кесаревого розтину відповідальність за благополучний результат повністю лежить на медиках-професіоналах, до неї залучених. Мамі ж залишається тільки «розслабитися і отримувати задоволення». Ти не боїшся зробити щось «не так», а це, як каже статистика, досить часта психологічна проблема у породіль - майбутні мами побоюються, що не зможуть у відповідальний момент виконати всі вказівки медперсоналу і правильно тужитися-розслаблятися й дихати. Страх нашкодити малюкові заважає зосередитися і дійсно може призвести до ускладнень під час пологів.
Цілком ймовірно, лікарі порекомендують тобі не народжувати твоєму малюкові братиків і сестричок протягом найближчих 2 років. Але не обов'язково такі пологи пройдуть також за допомогою кесарева. Все залежить від причин, за якими тобі його призначили зараз. І якщо це - не особливості твого організму, а, наприклад, передлежання дитини або стан плаценти, то цілком ймовірно, що наступного разу лікарі не заперечуватимуть проти пологів природним шляхом.
Багато майбутніх мам, яким лікарі рекомендують плановий кесарів розтин, переживають з приводу свого вигляду після операції, як буде виглядати шов після кесаревого розтину. Але ж минули часи радянської «кострубатої медицини». Нині всі шви після КР робляться косметичними, багато жінок вже через півроку сміливо хизуються на пляжі у відкритих купальниках. На підтвердження своїх слів пропонуємо фото жінки, яка перенесла КР:
У світі є мільйони жінок, які пізнали щастя материнства за допомогою операції кесаревого розтину, і мільйони дітей, народжених у такий спосіб. Як показує життя, як першим, так і другим наслідки операції не заважають радіти життю, чого ми щиро бажаємо і тобі, читаючої зараз цю статтю.
Для того, щоб вгамувати хвилювання перед кесаревим розтином, подивися це навчальне відео. Тут ясно і лаконічно показано кесарів розтин: хід операції, можливі наслідки, думки медиків і мам "кесаренят".
Ваш коментар