Щоб зачати, виносити, народити та виростити здорову дитину, майбутнім батькам потрібно готуватися заздалегідь. Що таке прегравідарна підготовка, коли її варто почати, і які аналізи потрібно здати парі?
Про це та не тільки розповіла лікар акушер-гінеколог, завідуюча спеціалізованої жіночої консультації перинатального центру м. Києва (колишній пологовий будинок №7 ) - Бандік Тетяна Валентинівна.
Термін «прегравідарна» походить від латинського "gravida" - вагітність, тобто прегравідарна підготовка - це підготовка до вагітності. Ідеально її починати за півроку до бажаного зачаття. Але навіть звернення до лікаря за місяць до передбачуваної вагітності дозволить уникнути можливих ускладнень до, під час та після пологів. Також грамотна прегравідарна підготовка значно знижує ймовірність народження дітей з вродженими вадами розвитку. Вона дозволить усунути наявні захворювання батьків, щоб пара вступила до періоду вагітності в найкращому стані здоров'я.
Спочатку визначається стан здоров'я майбутніх батьків і оцінка факторів ризику. Наступний крок пыд час планування вагітності - це здача аналізів. Які саме обстеження потрібно пройти, зможе сказати тільки лікар, виходячи з історії хвороб і стану здоров'я пари в цілому. Але є кілька обов'язкових процедур, наприклад, здача крові на загальний і біохімічний аналіз, визначення резус-фактора майбутніх батьків, аналіз на ВІЛ, гепатит B і С та інші. Також до вагітності важливо визначити гормональний статус майбутньої мами. Якщо у когось з подружжя є хронічні захворювання, то в період підготовки до вагітності ви повинні проконсультуватися у фахівця (ендокринолог, кардіолог, невропатолог, окуліст, нефролог, стоматолог та інші). Щоб оцінити ризики народження в сім'ї дитини з патологією, потрібно звернутися до лікаря-генетика. Саме медико-генетичне консультування допоможе запобігти генетичним захворюванням у малюка. Також обов'язково потрібно пройти обстеження на наявність інфекцій, адже саме вони найчастіше є причиною передчасних пологів.
Важливо!
Багатьох труднощів можна уникнути, якщо до вагітності пройти необхідні обстеження. Не нехтуйте прегравідарною підготовкою, щоб не відчувати проблем і розчарувань.
Бережіть себе і легкої вам вагітності!
Ваш коментар