Вітрянка завжди викликає чимало переживань і турбот, а під час вагітності - тим більше. Якщо ти при надії та шукаєш інформацію щодо даного захворювання, уважно прочитай цю статтю.
Інкубаційний період вітрянки становить приблизно 10 - 20 днів. Наприкінці цього терміну у дітей та у дорослих відзначаються аналогічні симптоми:
Під час вітряної віспи утворення нових висипань розтягується на термін від двох до семи днів. Перші прищики найчастіше з'являються на животі та стегнах, на грудях і плечах, далі вони вражають обличчя, вискакують на волосистій частині голови та у ділянці вушних раковин.
У деяких випадках висипання вражають не лише шкіру - вони можуть атакувати і слизові. Водянисті прищі можуть виникнути на твердому піднебінні, на внутрішній стороні щік, на яснах, під язиком тощо.
Звичайно, найкраще перехворіти вітрянкою у дитинстві - побігав тиждень весь вимазаний зеленкою, і все минуло. Дорослі, а тим більше вагітні, переносять захворювання набагато важче, ніж дошкільнята та школярі. Найбільші ризики для здоров'я жінки та майбутньої дитини існують при вітрянці у першому або третьому триместрі вагітності.
З настанням вагітності організм жінки починає тотальну перебудову, через це імунітет трохи слабшає, захисні сили падають. У цей період будь-яка інфекція небезпечна, і вітрянка - не виняток. У перші місяці виношування малюка захворювання може спровокувати викидень або патології розвитку плода. Однак все не так страшно. Лікарі не розглядають вітряну віспу в першому триместрі як привід негайно перервати вагітність: на терміні до 14 тижнів небезпека для дитини не перевищує 0,4%.
Якщо вагітна захворіла на вітряну віспу у другому триместрі, приводів для хвилювання немає. До цього часу плацента завершує своє формування і може повноцінно захищати малюка від різних інфекцій. Після 20 тижнів ризики для дитини практично нульові, зараження вітрянкою майже на 100% виключено, навіть якщо жінка переносить хворобу у тяжкій формі. До того ж на цьому терміні прописується імуноглобулін, який допомагає впоратися з хворобою швидше та без особливих наслідків.
Найбільшу небезпеку несе вітрянка, яка проявилася на пізніх термінах вагітності, зокрема, за кілька днів до пологів. У такому випадку великий ризик зараження дитини під час проходження родовими шляхами. Щоб уникнути вродженої віспи, лікарі можуть вдатися до штучного продовження вагітності хоча б на кілька днів - це робиться для того, щоб організм матері виробив імунітет до хвороби, і небезпека інфікування дитини знизилися до мінімальних показників.
Лікування вітрянки не варто підбирати методом спроб і помилок, покладаючись на поради з Інтернету або препарати, які допомогли подрузі, її сестрі або колезі по роботі. Кожен організм - унікальна система без аналогів. Щоб підібрати відповідну та дієву терапію, потрібно звернутися до лікаря - він призначить лікарський курс, виходячи не лише з тяжкості захворювання, але і з урахуванням індивідуальних особливостей хворого.
У будь-якому випадку для швидкого одужання від вітрянки рекомендується:
Кімнату, в якій знаходиться хворий, потрібно якомога частіше провітрювати. Постільну білизну краще обирати з натуральних тканин та міняти щодня.
Щоб висипання минули якомога швидше, їх потрібно мазати зеленкою та постаратися не розчісувати. Якщо дотримуватися цих рекомендацій, незабаром прищики покриються підсохлою скоринкою і не залишать по собі жодного сліду.
Тим, хто не хворів на вітрянку, важливо дотримуватися кількох принципів профілактики захворювання. Основні з них:
Для профілактики вітряної віспи потрібно частіше перебувати на свіжому повітрі, забути про шкідливі звички та приймати вітаміни. Здоровий спосіб життя, зміцнення імунітету та своєчасне звернення до лікаря захистять від захворювань і від їх ускладнень.
Ваш коментар