Найбільше під час карантину дитині не вистачає рухливої активності. Саме тому наші малюки буквально дряпаються на стіни до вечора, а старші діти - можуть дійти аж до депресії. mama.ua придумала, як цьому протистояти.
Сидіти ніби під арештом на карантині - випробування не для людей зі слабкими нервами. І якщо перші дні і дорослі, і діти радісно вдавалися до тих занять, до яких зазвичай не доходять руки, то поступово й вони приїлися. Поки діти, дорвавшись до мультиків, переглядали по кілька разів улюблені сезони «Фіксіків» та «Леді Баг», мами тричі відмили кухню, а тата провели генеральну ревізію в гаражі. Отже, минув тиждень, кінця карантину годі й чекати, а сидіння вдома вочеидь обтяжує. Що ж робити?
ЧИТАЙ ТАКОЖ: « Що не можна робити батькам, коли дитина поводиться нестерпно? »
Психологи давно довели: спорт і рухлива активність крім зміцнення фізичного здоров'я, піднімають настрій. Ось чому фітнес такий популярний.
А зростаючому організму фізичні навантаження просто необхідні, а гіподинамія набагато страшніша за трендові віруси! Та й батькам навряд чи хочеться набрати кілька кілограмів за карантин. Тому озирни критичним поглядом свою квартиру та повір, що й у цьому просторі легко можна знайти місце для рухливої активності. Навіть якщо у вас вдома немає бігової доріжки.
Чим замінити рухливі ігри на свіжому повітрі та пробіжку в парку? А ось чим.
Щоб день задався, найкраще починати його з легкого тренування - зарядки. Цю істину всі ми знаємо, але в будні вранці нам ледь вистачає часу зібрати дітей до школи й садочка, а себе - на роботу - про яку вже тут зарскоріш за все, переїхала додому. Хто знає, може, звикнувши за місяць карантину починати день з зарядки, ви й надалі не зможете від неї відмовитися та переглянете свій щоденний розпорядок. А наразі без зарядки точно не обійтися.
Найпростіші вправи всі ми знаємо з дитинства:
До речі, з нагоди карантину улюблений українськими дітьми канал Плюсплюс готує в youtube серію роликів з корисними вправами для всієї родини. Квадрик, Трикутя та Круглик покажуть, як потрібно робити зарядку для супергероїв:
Ніхто не говорить, що «веселі старти» або бадмінтон у малогабаритній хрущовці - це слушна ідея. Здебільшого домашні рухливі ігри - не про біг і стрибки, а про розтяжку та «гутаперчеві» здатності
Лідер у цій категорії - це улюблений усіма «Твістер». Він не вимагає великої території - досить того місця, де можна розстелити ігровий килимок. Гравці не повинні бігати, стрибати чи скакати, тобто не загрожують квартирі та обстановці. Зате розтяжка тренується чудово!
Якщо хто ще не в курсі, «Твістер» - це гра, в якій кожен учасник ставить свої кінцівки на кольорові кола - туди й у тій послідовності, куди завгодно буде долі та підступному вовчку.
Ще одна гарна хатня гра - хованки, особливо, якщо це сім'я «плюшкінів» з купою шаф, комодів і скринь, куди так і линуть гнучкі й зухвалі діти.
До речі, ігри з дитячою залізницею або банальними машинками на підлозі - теж неабияке фізичне навантаження, адже в процесі доводиться лазити навколішках, повзати навприсядки, пересуватися на пузі - і бог ще яким методом - просто спостерігай за дитиною в запалі такої гри. Повір, приєднавшись до нєї, ти спалиш чимало калорій. Деякі ігри з цієї добірки також легко адаптуються під домашні умови.
Досвідчена господиня знає: хатня робота ніколи не закінчується. І навіть, якщо за перший тиждень карантину ти переробила вже все, саме час братися вдруге. І ось тут тобі дуже стане у пригоді маленький різноробочий, який, по-перше, буде при ділі, а по-друге, так за день набігається туди-сюди по квартирі, що від нестачі фізичної активності точно не страждатиме. Крім банального «дай-принеси», є ще купа видів робіт, які можна доручити навіть дошкільняті: протирання пилу у важкодоступних місцях, розбір глибинних полиць шафи (куди мама через габарити несила дотягтися), човгання шваброю по підлозі (діти чомусь приходять від цієї дії в захват, чого не можна сказати про мам, яким потім доведеться-таки заново все протерти) - та хіба мало справ у юного господаря!
І навіть в умовах жорсткого карантину залишати дитину без свіжого повітря навряд чи варто. Хоч це питання й спірне, автор цієї статті вважає, що прогулянки з дитиною навіть під час епідемії мають бути. Редакція залишає за собою право з думкою автора не погодитися.
Якщо ж ти прийняла рішення виходити з дитиною, запам'ятай прості правила прогулянок під час карантину:
Ваш коментар