Чим годувати 10-місячного малюка, і що можна приготувати гурману такого віку - дізнайся з порад mama.ua. Розглянемо раціон одного дня з життя немовляти.
З моменту введення першого прикорму раціон малюка постійно збагачується. У 10-місячному віці дитині вже можна (і навіть - дуже рекомендовано) дати до ручки ложку і починати вчити їсти самостійно. Звісно, під твоїм наглядом.
Порада: якщо дитина наразі не хоче користуватися столовими приборами, не змушуй її. Запропонуй взяти шматочки фруктів та овочів руками. Так дитина познайомиться з формою, кольором, консистенцією того чи іншого продукту, що, безсумнівно, теж необхідно.
Режим харчування в 10 місяців передбачає годування через певні проміжки часу. Рекомендується годувати малюка кожні 3 - 4 години.
До 10-місячного віку більшість дітей має пару-трійку молочних зубів . Якщо твій малюк не став винятком, можна пропонувати йому хлібці або спеціальне дитяче печиво. Завдяки цьому дитина буде вчитися жувати їжу «по-дорослому». Напевно, вона з радістю скуштує незнайомі для нього фрукти та ягоди, наприклад: сливу, абрикос, черешню. Тільки обов'язково контролюй стул малюка. Більшість фруктів вчиняють легкий послаблюючий ефект, а груша, навпаки, може спровокувати закреп.
Харчування дитини в 10 місяців має бути різноманітним. Якщо ти ще годуєш малюка грудьми, кількість грудного молока має становити чверть від загального об'єму їжі. Давай розглянемо докладніше раціон харчування дитини в 10 місяців.
Поступово можна вводити в меню дитини 10 місяців такі продукти.
Педіатри однозначно рекомендують утриматися від включення в меню дитини в 10 місяців, у будь-яких кількостях, таких продуктів:
Перший ранковий прийом їжі дитини в 10 місяців повинен складатися з материнського молока або відповідної віку дитячої суміші.
За пару годин - другий, він же «дорослий» сніданок. Відмінним варіантом буде каша, приготована на молоці, фрукти, сир або сирна страва.
Обід маляти, як і дорослого, рекомендується скласти з першо та другої страви: супу та м'ясної страви.
Вечерю малюкові організуй досить легку - овочеве пюре з вкрапленнями яєчного жовтка, фруктовий сік. Незадовго до нічного сну дай дитині кефір, йогурт або ряжанку.
Між трапезами обов'язково напувай малюка. Вода, домашні несолодкі свіжозвареним компоти, спеціальні дитячі чаї відмінно для цього підійдуть.
Тобі знадобляться:
морква - 1 - 2 шт;
філе індички - 50 г;
молоко - 3 ст. л .;
яблуко - 0,5 шт.
А готувати будемо так:
Дрібно наріж моркву і відправ її до каструлі або пароварки. Варити овоч потрібно хвилин 10. Тим часом очисти яблуко від шкірки, натри на дрібній тертці, додай ложку молока та потушкуй протягом 5 хвилин.
Відварену моркву й молоко, що залишилося, доведи блендером до однорідного пюре та змішай з яблучною масою.
Індичку відвари в пароварці або запечи у фользі та подрібни так, щоб залишилися невеликі шматочки - малюкові вже час вчитися жувати. Подавай м'ясо разом з овочевим пюре.
Тобі знадобляться:
сир - 200 г;
жовток 1 яйця;
яблуко - 100 г;
вершкове масло - 5 г (для змащування форми для запікання).
А готувати будемо так:
Сир розімни виделкою, змішай з жовтком і подрібненим за допомогою блендера або терки яблуком. Форму для запікання змасти зсередини вершковим маслом і виклади в неї отриману масу. Випікати в духовці до готовності. В принципі, таку запіканку можна приготувати і у мультиварці та навіть у хлібопічці. Яблуко можна замінити морквою або бананом.
Тобі знадобляться:
телятина або курятина - 200 г;
яйце куряче - 1 шт;
манна крупа - 2 ст. л .;
молоко - 3 ст. л.
А готувати будемо так:
Спочатку відокрем білок яйця від жовтка. Всі інгредієнти крім білка гарненько перемішай. Білок збий в міцну піну та обережно введи в суміш всього іншого. Поклади суміш в підготовлену форму та випікай у духовці або на пару до готовності (протягом 50 хвилин орієнтовно). У цьому рецепті м'ясо можна замінити рибою: тріскою або минтаєм.
1. Педіатри не рекомендують здобрювати їжу дитини до року сіллю або цукром.
2. Їжа малюка повинна бути завжди свіжою. Тож не готуй про запас. Розігріті повторно страви втрачають більшість корисних властивостей.
3. Стеж за тим, щоб їжа була не гарячою. Скуштуй її перед тим, як подати малюкові.
4. Зацікавити маленького гурмана допоможе гарненьке оформлення страви та красивий дитячий посуд.
Ваш коментар