За традицією до цього дня готується, переважно, солодке частування, так як головними у цьому святі - діти. Ось рецепти найпопулярніших зимових десертів "зі світовим ім'ям".
У нашій країні Святий Миколай приносить дітям подарунки в ніч на 19 грудня, а до молодих католиків він прийде ще раніше - 6 грудня.
Лідером випічки до зимових свят є німецький різдвяний кекс - штоллен. За традицією він готується заздалегідь, можливо навіть за місяць до свят, так як він має «дозріти». Але запевняємо, що і свіжий він чудовий. Тому чи вийде зберегти його надовго?
Напередодні приготування ввечері залити ромом родзинки, горіхи та цукати і залишити настоюватися на ніч.
Спочатку потрібно підготувати опару: половину молока нагріти до 35 градусів, змішати з дріжджами і 1 столовою ложкою цукру, залишити на 20 хв у теплому місці. Другу половину молока змішати з яйцями, з'єднати з розм'якшеним вершковим маслом, цукром, ваніліном, імбирем, мускатним горіхом, лимонною цедрою і сіллю. Додати опару в отриману суміш і ретельно вимісити тісто, щоб воно не прилипало до рук. Залишити його «підходити» в теплому місці на 2 години. В тісто яке підійшло додати вимочені в ромі цукати, родзинки і горіхи. Розділити всю масу тіста на 2 шматки, сформувати з кожного по кексу (для цього кожен шматок розкачати в круглий коржик завтовшки в палець, скласти її навпіл і загорнути верхній край), залишити на півгодини. Після чого покласти на попередньо змащений олією лист і випікати 1 годину в духовці, розігрітій до 160 градусів. Готовий штоллен змастити вершковим маслом і обваляти в цукровій пудрі, після чого загорнути в пергамент і заховати в темне місце «дозрівати» - стільки скільки сім'я витримає.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Здоба і випічка в раціоні дитини
Жодна різдвяна ярмарка в містах Західної Європи не обходиться без імбирних пряників - Джинджер. З них навіть будують знамениті пряникові будиночки.
Як свідчить легенда, колись Джинджер, що зображували вельмож, були подані на різдвяному балу у британської королеви Єлизавети I. А старовинна ірландська казка розповідає про імбирний пряник, який втік з печі якого випікала його бабуся і пішов гуляти по лісу, уникаючи різних звірів. Знайома історія, правда?
Так ось, приготувати джинджер вдома, надати йому форму будь-тваринки і розписати на свій смак - справа зовсім не складна, вона захопить не тільки дорослих, а й дітей.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Як вибрати мед для дитини
Мед, масло і прянощі підігріти в каструльці до однорідності, весь час помішуючи. Охолодити і додати збиті з цукром яйця, просіяне борошно і гашену соду. Залишити тісто в холодильнику на ніч. На наступний день тонко розкатати, вирізати різноманітні фігурки, випікати 10 - 15 хвилин в духовій шафі, розігрітій до 180 градусів. Готові пряники вкрити або розписати глазур'ю. Для глазурі змішати 1 ст. цукру і ½ ст. води, уварити до утворення густого сиропу, додати будь-який природний барвник (наприклад, сік буряка).
«І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь!», - як заповідав наш класик.
Без цих маленьких пряничків у вигляді звіряток, рибок або чоловічків не обходилося свято для малюків Західної України. Їх навіть підкладали разом з подарунками дітям під подушку. Пряниковим рибками, коникам, панам і панянкам глазур'ю малювали очі, носики, ротики, жупанчики, черевички і шапочки. Варто сьогодні згадати стару народну традицію та приготувати миколайчиків разом зі своїми дітьми.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: В якій кількості давати дітям солодке: думка експерта
Всі інгредієнти перемішати і поставити в холодильник на 1 годину. Охолоджене тісто розкачати завтовшки з палець і формочками повирізати фігурки. Випікати на деку змащеному рослинною олією протягом 5 хвилин в духовці, розігрітій до 180 градусів. Готових миколайчиків розписати різнобарвною глазур'ю. Базова глазур, в яку додаються різні барвники, готується так: яєчні білки збиваються з цукровою пудрою до консистенції сметани (густота регулюється кількістю цукрової пудри).
А як бути в свято дитині якій не можна солодкого, або мама вирішила поки ласощі не пропонувати? Чи не залишатися ж без ласощів, справді!
Тут на допомогу приходить чудовий рецепт солоного печива родом з Туреччини. Для приготування береться:
* 4 склянки просіяного борошна
* 1 пачка (250 г) маргарину
* ½ ст. рослинної олії
* 1 яйце
* 1 ч. л. солі
* ½ ч. л. соди
Відокремити білки від жовтків. Розтопити маргарин, змішати з рослинним маслом, яєчним білком і сіллю. Всипати отриману суміш в борошно і гашену соду, замісити тісто і залишити його на 2 години. Потім тонко розкатати тісто і вирізати з нього формочками прянички і змастити їх жовтком. Можна також обваляти їх в смаженому кунжуті. Випікати печиво в розігрітій до 175 градусів духовій шафі протягом 20-30 хвилин.
А запити святкові ласощі можна корисним вітамінним обліпиховим чаєм. Для його приготування візьміть 100 г ягід, розімніть в пюре, залийте ½ літрами окропу і настоюйте протягом 10 - 15 хвилин. Подавати чай з медом.
Приємного апетиту всій сім'ї в чарівний День Святого Миколая!
Ваш коментар