В умовах постійного стресу та непостійного ЗСЖ жіноче здоров'я стає дуже крихким і вразливим. Стежити за собою - це не лише про нарощені нігті та вії, а про регулярний контроль за станом організму.
На жаль, патології грудей виникають в будь-якому віці й у будь-яких жінок, незалежно від роду діяльності, соціального стану, релігійних переконань та інших індивідуальних рис. Грубо кажучи, у будь-який момент не пощастити може кожній з нас. Це не привід впадати в депресію, але привід ретельно та відповідально підходити до профілактичних оглядів у лікарів.
Огляд грудей - це те, що повинна робити кожна дівчина, починаючи з 12 років і не припиняючи ніколи. Щомісяця ми робимо це самостійно, і рідше, але також регулярно - у лікаря. Здоровій жінці дітородного віку досить двічі на рік відвідувати гінеколога та проходити у нього повний профілактичний огляд, що включає УЗД грудних залоз. Ставши трохи старше до своєї схеми профілактичного контролю слід підключити регулярні зустрічі з маммологом.
Такий графік рекомендований сучасними протоколами і покликаний виявити на ранніх стадіях захворювання грудей, які, як і всі інші, простіше лікувати на початку. На жаль, статистика говорить, що близько 25% діагностики злоякісних утворень грудей сьогодні діагностуються на III і IV стадії, коли хвороба вже агресивна, а лікування травматичне й не завжди ефективно. У разі ж виявлення онкології грудей на більш ранніх стадіях сучасна медицина може допомогти, і вельми успішно. Рак давно перестав бути вироком, якщо його діагностувати вчасно. І крім злоякісних, є ще різні види доброякісних утворень, які легко лікуються.
Навіть якщо ти нещодавно контактувала з маммологом, як уже було сказано вище, в разі появи скарг або аномалій, потрібно йти до лікаря позапланово й терміново.
Ось симптоми, які викликають непокоєння:
Як вище вже говорилося, є категорія жінок, яким незалежно від віку варто раз на рік робити мамографію, навіть якщо їх нічого не турбує. Ось вони:
Незважаючи на те, що стаття присвячена більш серйозному виду діагностики - мамографії, не згадати про самоогляд ми не можемо. Тим паче, що часто саме він і є приводом звернутися до лікаря. Отже, як робиться самостійний огляд грудей?
Його рекомендують робити в один і той же день циклу - незабаром після закінчення місячних.
Насправді боятися цієї процедури зовсім не варто - вона нагадує звичайну рентгенографію. Тобто, пацієнтка роздягається вище пояса, знімаючи також ланцюжки та інші металеві прикраси, і підходить до апарату. Грудні залози поміщаються між спеціальними пластинами (лише їх притиснення може викликати деякий дискомфорт), далі лікар просить тебе затримати дихання і протягом декількох секунд робить знімок - все, можна дихати, можна одягатися. Результатом проведеного дослідження стає знімок, який максимально точно показує стан твоїх грудей, і на підставі якого лікар робить висновок. Регулярне проведення такого дослідження дозволить не пропустити новоутворень та вберегти тебе від серйозних проблем зі здоров'ям.
Ваш коментар