З року в рік в День Святого Миколая діти радіють подарункам під подушкою. Дорослі в це свято можуть згадати про цікаві прикмети та ворожіння, які дійшли до нас від наших прабабусь.
Наші предки досить серйозно ставилися до прикмет. Саме тому все те, що відбувалося в День Святого Миколая вважалося дуже значущим і доленосним.
Так, в День Миколи Чудотворця особлива увага зверталася на погоду. Якщо в це свято було дуже прохолодно і сніжно, варто було очікувати сувору зиму з лютими морозами. Іній 19 грудня задовільняв практично всіх - це природне явище віщувало гарну сходження весняних посівів та багатий врожай.
Не забуваймо і про прикмету, яка захищала від усіх негараздів. Наші прадіди в день шанування Миколи Чудотворця не могли дозволити собі довго відлежуватися в ліжку. Як тільки починало світати, господарі обходили свої двори - існувала думка, що таким простим способом можна захиститися від бід у прийдешньому році.
Є й грошові прикмети на Миколу Чудотворця. Ще понад 100 років тому вважалося, що день цього святого - останній день в році, коли можна віддати борги. Раніше вірили: якщо до цього свята не повернути позичене, незабаром доведеться бідувати.
Ще в День Святого Миколая можна було з ким завгодно помиритися. Забувши всі образи і колишню лайку, сусіди та давні приятелі збиралися разом, готували пироги й сиділи за святковим столом. «На Нікольщіну клич друга, клич і ворога, обидва будуть друзі», - говорили в старовину.
До ворожінням дівчата небайдужі були як сотні років тому, так і зараз.
У День святого Миколая Чудотворця найбільш популярними є ворожіння на нареченого:
Думаєте, існували самі лише ворожіння на весілля? Зовсім ні. Заміжні жінки в День Святого Миколая також не стояли осторонь. Хоч вони й не ворожили на майбутнього чоловіка, але все ж був один обряд, який рятував від хвороб і всяких бід. Так жінки брали солому, старий одяг, різний непотрібний папір та інші речі, майстрували з них опудало коня, обв'язували його червоними стрічками і спалювали на вулиці. Вважалося, що таким чином можна очиститися від всього того, що приносить нещастя й печаль.
Довіряти цим прикметам та ворожінням чи ні - особиста справа кожного. Редакція mama.ua, що складається, звичайно ж, з людей прогресивних, лише сміється над забобонами ... І біжить випрошувати на півгодинки весільні каблучки у своїх заміжніх подруг.
Ваш коментар