Інгалятор чи небулайзер? Це одне й те саме чи ні? Навіщо вони взагалі потрібні, в яких випадках їх варто застосовувати, а коли - категорично ні? З усіма цими питаннями зараз спробуємо розібратися.
ЗМІСТ СТАТТІ:
Застуди, ОРЗ та інші подібні капості атакують нас щороку. Так, пандемія COVID-19 внесла свої корективи до нашого ставлення до цих сезонних хвороб: тепер ми знаємо, що не завжди їх можна сприймати легковажно. І добре б мати вдома укомплектовану аптечку, яка дозволить нам надавати допомогу собі та близьким за перших же ознак нездужання.
Про цілющий ефект інгаляцій при всіляких захворюваннях дихальної системи ми знаємо давно. Сьогодні у вільному продажу є безліч приладів для домашніх інгаляцій. Ось тільки як розібратися в їх асортименті, купити той, що потрібен саме твоїй родині, і до того ж, що найважливіше, не завдати шкоди самолікуванням?
У першу чергу, ще до того, як ми розглянемо, якими бувають сучасні інгалятори, перелічимо випадки, коли ними в жодному разі не можна користуватися. Тому що принцип «не нашкодь» - він для будь-якого лікування, але для домашнього - особливо.
Отже, коли інгаляції (будь-які, будь-якими приладами) протипоказані:
Перш за все, усвідомимо, що ж являє собою процедура інгаляції. Це зрошення слизових оболонок дихальних шляхів ліками у вигляді аерозолю. Тобто, для цього потрібен прилад, здатний перетворити розчин ліків на аерозоль, який хворому залишиться просто сумлінно вдихати. Так от, інгалятор - це саме такий прилад.
Сучасні інгалятори для домашнього використання бувають таких видів.
Отже, дочитавши до цього місця, ти, принаймні знаєш, чим відрізняються поняття «небулайзер» та «інгалятор». Перший - це особливий вид другого.
Застосовується для лікування запалень верхніх і нижніх дихальних шляхів, причому як для дорослих, так і для дітей. Для цього в комплект входить спеціальна дитяча маска. Крім неї - ще безліч насадок і аксесуарів, які ховаються в спеціальний ящик в корпусі приладу - зручно, не загубиться.
Так от, крім дитячої маски до набору входить ще й доросла, дві насадки для носа - доросла і дитяча, 5 змінних фільтрів і сумка для зберігання. Довжина шланга небулайзера - 2 метри. Гаджетом просто керувати за допомогою однієї кнопки.
Має кілька режимів розпилення, середній розмір частинок - 5 мкм, а мінімальна швидкість розпилення становить 2 мл/хв.
Рівень шуму за паспортом виробу - 65 Дб, але у відгуках користувачі відзначають, що це не голосно, і діти не лякаються небулайзера та легко переносять інгаляції.
Єдиний умовний недолік - живиться прилад від мережі, тож приймати інгаляції можна тільки недалеко від розетки. А в іншому, на думку багатьох експертів і за відгуками користувачів, небулайзер чудовий. За даними експертного німецького порталу https://www.allesbeste.de/, який тестував 12 найпопулярніших небулайзерів, ця модель - лідер за співвідношенням можливостей і комфорту у використанні. Виробництво Німеччини.
Вартість: 2 700 2 249 грн. Хочу купити!
Робочий тиск компресора у цього небулайзера майже вдвічі менший, ніж у попереднього, тому мінімальна швидкість розпилення - 0,3 мл/хв. Зате він дає менші частинки - по 3 мкм. Технічні характеристики приладу дозволяють застосовувати його вдома для лікування захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів.
Живиться небулайзер від мережі, до його комплекту також входить адаптер змінного струму. Решта комплектації: шланг довжиною 1 м, загубник, насадка для носа, маски доросла та дитяча, 5 змінних фільтрів, резервуар для ліків на 7 мл. Прилад компактний - важить менше 300 г, шумить на рівні 46 Дб (що навіть нижче за попередню модель у нашому переліку).
Особливістю цього гаджета є технологія віртуальних клапанів. Це оригінальна розробка бренду OMRON: небулайзерна камера переходить у загубник з отворами, які в процесі вдиху та видиху працюють як клапани. Переваг у такої конструкції маса: створюється оптимальний повітряний потік для дітей, ослаблених хворих або літніх людей; мінімізується витрата ліків та їх невикористані в інгаляторі залишки; а ще - відсутні за непотрібністю силіконові клапани вдиху та видиху, які можуть загубитися.
Загалом, апарат універсальний, корисний і, судячи з відгуків, довговічний. OMRO - японська марка, але конкретно цей небулайзер виробляється у В'єтнамі.
Ціна: 1 915 грн. Хочу купити!
Ще один малошумний (46 Дб) небулайзер від відомої швейцарської марки медтехніки. За своїми характеристиками подібний до попереднього, різниця тільки в довжині шланга - 1,5 метри. Така ж комплектація (за винятком віртуальних клапанів), але з трохи меншим резервуаром для ліків - до 5 мл. Зате на 400 грн дешевше. Ця модель виробляється в Китаї.
Вартість: 1 499 грн. Хочу купити!
Його відрізняє милий іграшковий дизайн, через що малюк не повинен лякатися інгаляції, а навпаки. Хоча й для дорослих гаджет підходить - тут в комплекті 3 маски: доросла, дитяча та для немовлят. Крім стандартного набору з 5 змінних фільтрів, масок, шланга довжиною 1,8 м, насадки для носа, мундштука, мережевого адаптера та чохла, до комплекту входить ще й набір забавних наклейок, що дозволяють дитині грати з милим паровозиком під час прийому інгаляції. Частинки розмірами 3 мкм, мінімальна швидкість розпилення в 0,4 мл/хв та низький рівень шуму в 54 Дб роблять цей прилад ідеальним вибором для сімей з дітьми грудного віку.
Живиться від мережі. Виробляється, як і попередній, у Китаї.
Вартість: 1 299 999 грн. Хочу купити!
А це - ультразвуковий небулайзер, хоча за ціною його можна порівняти з компресорними. Ліків до резервуара поміщається до 4,5 мл, але, як ми пам'ятаємо, ультразвуковий прилад розпорошує його дрібніше й ефективніше. До того ж, позбавлений шуму, навіть невеликого, як в компресорних моделях. Важить гаджет не більше 200 г, а тому вважається не просто домашнім портативним, а навіть кишеньковим. Завдяки тому, що може живитися від акумулятора, його можна брати з собою в подорож і проводити інгаляції дитині або дорослому де завгодно - у дорозі, на природі. Хоча є можливість харчування й від стаціонарної розетки, й від автомобільного прикурювача. Створює частки до 5 мкм і розпорошує їх зі швидкістю 0,5 мл/хв.
У комплекті також є доросла та дитяча маски і зручний пакувальний чохол. Прилад простий в управлінні, поміщається в долоні. Приємна відмінна риса - таймер відключення, що спрацьовує через 10 хвилин - щоб дитина надмірно не вдалася до інгаляцій, якщо дорослий раптом відволікатиметься. Марка японська, хоч і виробляється гаджет у Китаї.
Вартість: 1 759 грн. Хочу купити!
А ось це вже представник останнього покоління мембранних небулайзерів, про які ми розповідали у теоретичній частині цієї статті. Середній розмір частинок складає 3 мкм, при цьому вони досягають навіть нижніх дихальних шляхів, потрапляючи точно в осередок запалення. До того ж, в цьому інгалятори, на відміну від попереднього, можна використовувати будь-які ліки, в тому числі й антибіотики. Контрольні заміри показують, що невикористаним залишається не більш як 0,5 мл ліків, всього резервуар вміщує 8 мл. Гаджет працює настільки безшумно, що дозволяє провести інгаляцію навіть малюкові уві сні, до того ж, небулайзер можна сміливо нахиляти. У комплект входять два мундштука таі дві маски - дитячі й дорослі. Живиться як від мережі, так і від пальчикових батарейок, а через те, що важить прилад близько 300 грамів, його легко можна брати з собою в дорогу. Зроблено в Сінгапурі.
Ціна: 2 090 грн. Хочу купити!
Зовнішньо це прилад, призначений виключно для дітей, хоча в набір входить і доросла маска теж. І, як ми вже писали вище (якщо ти ще пам'ятаєш, що ми там писали), паровий інгалятор можна застосовувати не тільки для безпосередньо інгаляції, але й для розпарювання обличчя в косметологічних цілях. Але з прямим призначенням - лікування нежитю та запалень у горлі - справляється відмінно. Розпорошує розчин ліків зі швидкістю 40 - 70 мл/хв (це пара, а не аерозольна хмара, як у небулайзерів). Обсяг резервуара для медикаментів - 10 мл. Інгалятор відомої польської марки, вироблений в Китаї - бюджетний і безпечний.
Вартість: 1 339 грн. Хочу купити!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Інгаляції при кашлі у дітей
Ваш коментар