Забудь дві фрази: "Це потрібно дитині" та "Народжу - схудну". Твої зайві кілограми не потрібні дитині, й швидко схуднути після пологів тобі не вдасться. Чому ні? Тому що ти вже махнула на себе рукою.
Отже, тут не буде: "їж більше зелені-пий чисту воду-забудь про солодке-і займайся спортом". Все це ти й так знаєш. І хоча така програма дійсно корисна, найчастіше вона не працює, особливо коли ти проходиш повз МакДональдз або обідаєш у мами. Але заздалегідь налашьуйся на те, що силу волі проявляти доведеться. Якщо ти не хочеш нашкодити малюкові, а хочеш добре себе почувати під час вагітності, швидко прийти у форму після пологів, тобі доведеться себе контролювати та лічити такі-сякі калорії.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Дієта для вагітних по триместрах
Якщо голодувати не можна, багато рухатися (не всім майбутнім мамам підходить спортивний спосіб життя) - теж, потрібно йти на хитрість.
Американський лікар-дієтолог Барбара Роллс розробила дієту (поки вона носить назву "Волюметрична", що ніяк не перекладається) заміщення. Що це означає?
Відчуття ситості не залежить від калорійності з'їдених продуктів. Ми не відчуваємо голод, якщо наш шлунок заповнений. Відчуття ситості залежить від обсягу з'їдених продуктів. Наприклад, з'ївши смажену курячу ніжку, ми отримуємо стільки ж калорій, скільки в шматочку вершкового масла або кілограмі овочів.
Коли наш шлунок заповнюється, в мозок надходить сигнал, що ми вже не голодні. Тому насичення від, приміром, овочевого салату з морепродуктами не проходить довше, ніж від засмаженої курячої ніжки.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Харчування вагітної за холециститу
Як відомо, сіль затримує вологу в організмі. Тому практично всі дієти та рекомендації дієтологів засновані на тому, щоб знизити кількість споживаної солі, а то й зовсім виключити її. (Особливо це стосується майбутніх мам на пізньому терміні вагітності, що скаржаться на набряки).
Є спеції, які якщо не замінять сіль, то допоможуть прискорити обмін речовин, а відтак запобігти відкладенню зайвих грамів.
Ми склали рецепти страв для сніданків, обіду та вечері. По 2-3 варіанти.
Склад продуктів можна варіювати. Головне, щоб вони були присутні у твоєму раціоні у достатній, але помірній кількості.
Фітнес-тренер, мама прекрасної трирічної дівчинки, відомий блогер і експерт зі здорового харчуваня та фізичних навантажень вагітних - Сіа Купер, поділилася своїм секретом харчування на період очікування дитини.
"Я завжди планувала свою їжу. Укладала раціон на кожен день. Це мені дуже допомагало тримати себе в рамках і не їсти все підряд. Через те, що я не готувала окремо для себе і чоловіка, я, безумовно, враховувала його побажання, а він - мої . Чесно кажучи, він частіше йшов на компроміс. Але мої "вагітні рецепти" йому подобалися. Як кажуть дієтологи, до змін в харчуванні організм звикає за 7 днів. Так і вийшло!
Дуже допомогла і мамина кулінарна книга. Коли у тебе під рукою є готовий опис процесу - це і завдання спрощує, і позбавляє від необхідності придумувати страви на ходу. Спонтанність змусить купити більше продуктів, а значить, і з'їсти більше. "
Ваш коментар