Огляд дитячих сухих сумішей на ринку України

Докладний і неупереджений огляд ринку дитячих сумішей. Дізнайся нарешті, як з усього асортименту обрати той продукт, що буде основнм для твоєї дитини протягом півроку, як мінімум.

Огляд сухих молочних сумішей для немовлят

Педіатри впевнені, що переходити до штучного вигодовування малюка необхідно лише в тому випадку, якщо до цього змушують важливі причини. Однак статистика свідчить: лише близько 3% годуючих мам мають проблеми зі здоров'ям, які унеможливлюють грудне годування, проте 60% дітей з народження до 2 місяців чомусь переводять на штучне вигодовування.

Педіатри - проти такої тенденції. Адже якщо молока у мами вистачає - ніколи не треба поспішати з догодовуванням малюка молочними сумішами. Адже ніяка навіть суперсучасна суміш не може перевершити материнське грудне молоко. Якщо ж тобі все-таки доводиться годувати малюка сухими сумішами - вибирай найкращі. Ми допоможемо тобі в цьому. Портал mama.ua уважно вивчив ринок сухих дитячих сумішей в Україні.

Як правильно вибрати суміш?

Якщо твоїй дитині показане догодовування, необхідно використовувати тільки спеціалізовані суміші, які близькі за складом до грудного молока. У жодному разі не давай малюкові в перші місяці його життя коров'яче молоко. Його вживання може бути небезпечним для здоров'я дитини! Найкраще, якщо дитячу суміш тобі допоможе обрати педіатр!

Отже наразі в Україні офіційно зареєстровано більш як 70 різних замінників жіночого молока. Ми пропонуємо твоїй увазі огляд найбільш популярних дитячих сумішей, які представлені на ринку України. Їх багато - на будь-який смак і гаманець. Класифікувати дитячі молочні суміші будемо за виробниками, ступенем наближення їх складу до материнського молока, лікувальними корисним властивостям і ціною.

Как выбрать смесь для младенца
Суміш є основним продуктом харчування малюка, що зростає на штучному вигодовуванні

I. Дитячі суміші за складом:

 • Дитячі високоадаптовані суміші. До складу цих сумішей зазвичай входять: таурин, молочна сироватка, лецитин, холін, інозитол. Суміш можна застосовувати для новонароджених. Запам'ятай: на сумішах для недоношених діток є особливий індексом ПРЕ або 0, а для дітей від народження до півроку - цифра 1. Приклади сумішей: Нутрилон, Альфаре, Нан, Альпрена, Пре-Хайнц, Прехіпп і Хіпп-1, Бона, Хайнц, Енфаміл-1, Семпер Бебі, Хумана.
 • Менш адаптовані суміші. Цю групу сумішей позначають цифрою 2, тобто застосовувати їх можна з півроку. У складі цих сумішей є білок звичайного коров'ячого молока - казеїн. Приклади сумішей: Енфаміл, Сімілак, Енфаміл-2, Енфаміл з залізом, Нутрилон-2.
 • Суміші частково адаптовані. У них - відсутні біоактивні добавки (холін, таурин, багато жирних кислот). Приклади сумішей: Малюк, Мілуміл, Детолакт, Малютка, Агуша.
 • Лікувальні, антиалергенні і специфічні суміші:
  1. Безлактозні суміші і суміші з низьким вмістом лактози для діток з непереносимістю лактози, малюків, схильних до проносів, гострих кишкових інфекцій. Приклади сумішей: Ал 110, Нутрилон низьколактозний, Сімілак Альдолак, Сімілак-ізоміл.
  2. Адаптовані суміші безмолочні. Вони містять соєвий білок і призначені для дітей з непереносимістю звичайного білка коров'ячого молока. Приклади сумішей: Нутри-Соя, Бона-Соя, Тутеллі-соя, Соя-Семп, Хайнц соєва суміш, Хумана-Соя, Хумана SL, Енфаміл Соя.
  3. Суміші адаптовані, збагачені залізом. Приклади сумішей: Детолакт, Нутрилон 2, Нестоген, Семпер Бебі 1, Сімілак з залізом, Семпер Бебі 2.
  4. Адаптовані суміші для годування діток з синдромом зригування, частої блювотою. Приклади сумішей: Нутрилон -АР, Сімілак Ізовок, Фрісовом, Семпер Лемолак.
  5. Адаптовані суміші для діток з дисбактеріозом кишечника. Приклади сумішей: Біфідус, НАН кисломолочний, НАН з біфідобактеріями.

II. Суміші за виробниками

У цьому переліку ми сортували суміші, представлені на ринку України, за ціною: від більш доступних до дорожчих.

Агуша, Росія (від 70 грн за 400 г)

Агуша - детская суха смесь
Дитяча суміш Агуша

Суміш Агуша Original-1. Вона призначена для годування дитини з народження до півроку. Має: оптимальний збалансований склад, мінерали, вітаміни, холін, таурин. Суміш з'явилася на ринку України досить не давно. Її склад - максимально наближений до складу маминого грудного молока. Суміш містить незамінні жирні кислоти, карнітин, таурин, докозогексаенову кислоту, яка сприяє розвитку інтелектуальних здібностей малюка, підвищує імунітет, знижує ризик розвитку гострих респіраторних захворювань.

Суміш Агуша Gold-2 (з 6 місяців). Має аналогічні якості, що й попередня.

Детолакт, Україна (від 90 грн за 400 г)

Детолакт - детская сухая смесь
Детолакт - популярна вітчизняна суміш

Суміш призначена для вигодовування доношених дітей з перших днів життя. З карнітіном і тауріном. Містить вітаміни і мінеральні речовини.

Нутрітек, Україна (від 60 грн за 400 г)

Нутритек - детская сухая смесь
Ще одна суміш виробництва України

Всі дитячі суміші «Малюк», «Малютка» і каші «Малятко» виробляє компанія «Нутрітек Україна». Завод знаходиться в екологічно чистому районі України - Полтавської області. Постачальниками молока є виключно перевірені господарства, за якими закріплені статуси спеціальних сировинних зон, що придатні для виготовлення продуктів дитячого харчування.

Semper, Швеція (від 100 грн за 400 г)

Semper - детская сухая смесь
Суміш Semper має безліч позитивних відгуків мам

Суміш БЕБІ 1. Для діток від 0 до 6 місяців. Не містить: ГМО, глютену, штучних барвників, консервантів, і ароматизаторів. Містить залізо, що сприяє реальній профілактиці залізодефіцитної анемії у дітей. Продукт також збагачений L-карнітином, таурином, селеном і, що важливо, йодом.

Суміш БЕБІ 2. Для діток з 6 місячного віку. У ній є всі необхідні і важливі поживні речовини для нормального розвитку малюка другого півріччя життя.

Суміш Лемолак. Для діток від 0 до 6 місяців. Добре адаптована молочна суха суміш для діток з частими зригуваннями, підвищеним газоутворенням, коліками, а також - дефіцитом маси тіла.

Friso, Нідерланди (від 98 грн за 400 г)

Friso - детская сухая смесь
Якісна суміш виробництва Нідерландів

Суміш Фрісолак 1. Повноцінна суміш для годування з народження малюка для змішаного або повністю штучного вигодовування дітей. Хорошому засвоєнню допомагає спеціальна обробка білка. У ній містяться ключові нутрієнти, необхідні для розвитку мозку і правильного формування імунної системи.

Суміш Фрісолак 2. Збалансована молочна суміш також для змішаного або повністю штучного вигодовування дітей. Суміш збагачена спеціальним сироватковим білком. Вітамінно-мінеральний комплекс піклується про профілактику дефіцитних станів у дитини.

Фрісолак 3. Збалансована молочна суміш для дітей старше року. Суміш збагачує раціон малюка мікроелементами, вітамінами, антиоксидантами, які необхідні для активного зростання і фізичного розвитку малюка, профілактики дефіцитних станів.

Суміш Фрісопре - спеціальна молочна суха суміш з народження для вигодовування недоношених діток та малюків з недостатньою вагою. Суміш має унікальний амінокислотний склад: аргінін для дозрівання кишечника, глутамін. Суміш добре підходить для проблемного зондового харчування.

Суміш Фрисопеп - лікувальна суміш для годування діток з моменту народження. Підходить для малюків з проявами харчової алергії середньої важкості.

Суміш Фрісосой - суміш сої, призначена для годування з моменту народження для діток з непереносимістю білків коров'ячого молока, а також - власне лактози. У складі є модифікований ізолят соєвого білку з прекрасними смаковими якостями.

Hipp, Німеччина (від 170 грн за 300 г)

Hipp - детская сухая смесь
Hipp - одна з самых найпопулярніших марок дитячого харчування в світі

Суміш НiPP 1 BIO. Для діток з 0 місяців до 6 місяців життя. Це - БІО адаптована молочна суміш.

Суміш НiPP 2 BIO. Для дітей з півроку. Має аналогічні якості, що і попередня.

Суміш НiPP 3 BIOс 10-ти місяців. Має аналогічні якості, що і попередня.

Суміш «Ситне злакове молочко "На добраніч"». Це суміш для діток з 6-ти місяців життя. Вона - додатково збагачена рисовими і гречаними пластівцями. Додавання цих пластівців забезпечує більшу поживність і густоту продукту.

Суміш Hipp HA. Це - гіпоалергенна суміш, виготовлена ​​на основі гідролізату білків сироватки звичайного коров'ячого молока. Така суміш призначена для вигодовування дітей, схильних до алергічних реакцій з перших днів свого життя.

Nestle, Швейцарія (від 190 грн за 400 г)

Детские смеси - Nestle
Ще один лідер на ринку дитячого харчування

Суміш PreNAN. Вона призначена для вигодовування дітей від народження в тих випадках, коли звичайне грудне вигодовування неможливо. Добре забезпечує малюка всіма поживними речовинами, які необхідні йому для оптимального фізичного, інтелектуального і розумового розвитку. Має добру захисну дію, допомагає активуванню природного імунітету організму малюка в перші місяці його життя.

Суміш NАN 1 Premium. Призначена для годування малюка з народження. Суміш сприяє нормальному зміцненню імунітету, доброму розвитку мозку і зору. Містить всі важливі для розвитку поживні речовини.

Суміш NАN 2 Premium. Призначена для годування малюка з 6 місяців. Має аналогічні якості, що і попередня.

Суміш NАN3 Premium. Призначена для годування малюка з 12 місяців. Має аналогічні якості, що і попередня. Допомагає знизити ризик розвитку карієсу на молочних зубах дитини.

Суміш NАN гіпоалергенний. З амінокислотним поліпшеним складом. Це, в свою чергу, знижує алергенність білка. Суміш допомагає знизити ризик виникнення запорів і колік.

Суміш НАН кисломолочний. Це спеціально адаптована суміш, яка була отримана шляхом ферментації молочнокислими бактеріями і призначена вона для вигодовування здорових діток з моменту народження в тих випадках, коли немає можливості годувати малюка природнім способом. Підходить для малюків з ризиком дисбіотичних порушень, при кишкових інфекціях, запорах. Містить всі необхідні вітаміни, в тому числі цинк, залізо, селен, і багато мінеральних речовин, які необхідні для нормального розвитку дитини.

Суміш Pre-NAN. Це - спеціальна дитяча суміш, призначена для вигодовування недоношених діток і діток з низькою вагою при народженні. Суміш легко засвоюється і повноцінно забезпечує всі необхідні потреби недоношених дітей.

Суміш Nestogen 1 - це суха адаптована молочна суміш з пребіотиками від народження малюка. Забезпечує повноцінне харчування. Регулює роботу кишечника та забезпечує комфортне травлення.

Суміш Nestogen 2 з 6 місяців. Має аналогічні якості, що і попередня.

Суміш Nestogen 3 з 12 місяців. Має аналогічні якості, що і попередня.

Малютка, Росія (від 80 грн за 350 г)

Детская смесь Малютка
Відома суміш, на якій зростали ще наші мами

Суміш «Малютка 1». Це - збалансоване харчування і прекрасна турбота про найменших діток. Вона допомагає забезпечити правильне травлення малюка з перших днів його життя, насичує організм малюка необхідними йому вітаміни, мінералами для росту і здоров'я з урахуванням його віку. «Малютка 1» багата залізом.

Суміш «Малютка 2» для діток старше 6 місяців. Має аналогічні якості, що і попередня.

Суміші «Малюк», Росія - це дитячі молочні суміші, які збагачені зерновими. Вони призначені для вигодовування дітей у віці від 4-х місяців і старше. Можна застосовувати суміші після суміші «Малютка». Суміші випускають з гречаним, рисовим і з вівсяним борошном.

Хайнц, Велика Британія (від 150 грн за 400 г)

Детская смесь Хайнц
Heinz - аворитетна марка в світі

Суміш Heinz Infanta 1. Це - замінник грудного молока. Суміш використовують для змішаного або повністю штучного вигодовування з перших днів життя малюка. Виготовлена ​​суміш на основі високоякісного дитячого молока. 

Nutricia, Голландія (від 200 грн за 400 г)

Детская смесь Nutricia
Багато мам обирають для своїх дітей Nutricia

Суміш Nutrilon 1 c пребіотиками IMMUNOFORTIS з народження. Це - дитяча адаптована молочна суміш для дітей з народження. Мамине молоко також містить ці важливі пребіотики, які позитивно впливають на мікрофлору кишечника і добре допомагають імунній системі боротися з інфекціями.

Суміш Nutrilon 2 з пребіотиками IMMUNOFORTIS з 6-ти місяців. Має аналогічні якості, що і попередня.

Суміш Nutrilon Кисломолочний. Це - суміш для харчування дітей від народження, яка спеціально розроблена для природного поліпшення травлення немовлят. Містить кисломолочні бактерії і корисні біфідобактерії. Вони «готують» суміш для правильного засвоєння ніжним кишечником малюка, і стимулюють зростання корисної мікрофлори.

Хумана, Німеччина (від 245 грн за 500 г)

Детская смесь Хумана
Суміш Humana

Суміш Xумана ПРЕ з пребіотиками галактоолігосахаридами (ГОС) з народження малюка і старше. Суміш можна використовуватися в харчуванні дітей, які мають непереносимість сахарози, фруктози, глютену.

Суміш Xумана 1 з пребіотиками галактоолігосахаридами ((ДОС) з 3-х місяців і старше. Має аналогічні якості, що і попередня.

Суміш Xумана 2 з пребіотиками галактоолігосахаридами ((ДОС) з 6 місяців і старше. Має аналогічні якості, що і попередня.

Суміш Xумана 3 з пребіотиками галактоолігосахаридами (ГОС) з 10 місяців і старше. Має аналогічні якості, що і попередня.

Суміш Xумана «Солодкі сни». Це суміш - з гречкою і пребіотиками галактоолігосахаридами (ГОС) з 6 місяців і старше. Хороша для профілактики залізодефіцитної анемії, рахіту.

Суміші для недоношених діток Humana. Суміш є прекрасною профілактикою алергії, якою страждають зазвичай 80% недоношених діток.

Як міняти суміш правильно

Смесь для малыша иногда надо менять
Необхідність поміняти суміш малюку виникає не надто вже й рідко

Ти повинна дотримуватися всіх правил штучного вигодовування. Пам'ятай, що дитині на штучному вигодовуванні потрібно пропонувати водичку між прийомами їжі. Не міняй сама марку і вид суміші. Запам'ятай: це може завдати сильного удару по слабкій ще дитячій імунній системі. Якщо твій педіатр рекомендує перейти на інший вид суміші - прислухайся до його поради. Можливо, саме заміна суміші допоможе вирішити важливі проблеми, пов'язані з частими зригування, розвитком анемії або порушенням резулярності кишкових випорожнень у дитини. Але важливо пам'ятати, що такий перехід повинен бути повільним, поступовим.

Травна система маленького гурмана повинна плавно перебудуватися на нову суміш. Суміш необхідно міняти, якщо після годування у дитини з'явилися: висип на тілі; почервоніння щічок; запор або діарея; блювота; млявість; часті і рясні зригування; поганий сон. Отже, зроби правильний вибір!