Що НЕ варто брати до пологового будинку - ТОП-10 непотрібних речей

Сподіваємося, ти погодишся повчитися на чужих помилках. Адже цей список складений з досвіду багатьох жінок, які кидали до своєї сумки для пологового будинку, як виявилося, зовсім непотрібні речі.

Зайве у пологовому будинку

1. Продукти, заборонені для годуючої мами та такі, що швидко псуються

Все, що не входить до дієти годувальниці в перші тижні життя малюка, тобто продукти, які можуть викликати у нього алергію або коліки, не варто брати з собою до пологового будину, адже з'їсти їх ти все одно не зможеш. Також відмовся від молочних продуктів, які швидко псуються. У перші дні після народження малюка якість твого харчування повинна бути найвищою, ти можеш вживати тільки свіжі молочні продукти, які рідні повинні передавати тобі кожен день. Те саме стосується м'ясних страв.

Взагалі брати з собою їжу - не найкраща ідея - навряд чи під час перейм тобі схочеться перекусити, а у післяпологовому відділенні завжди жінок забезпечують дієтичним харчуванням, та й чоловік зможе передати тобі все, що забажаєш. Попередь тільки його, що він повинен звірятися зі списком дозволених продуктів, тому хай не передає коханій дружині шоколадні цукерки й екзотичні фрукти, як би йому не хотілося тебе порадувати.

2. Післяпологовий бандаж

Так, це, безумовно, корисна річ і, цілком можливо, що твій лікар порекомендує тобі його носити. Але в перші дні він навряд чи тобі знадобиться, особливо, якщо ти чекаєш на кесарів розтин - після операції бандаж носити забороняють. Краще місце в сумці, яке ти відводила йому, витрать на зайву пару змінної білизни - її тобі знадобиться більше, ніж зазвичай.

3. Молоковідсмоктувач

Цей хитрий прилад потрібен тільки в екстрених випадках, коли малюк і мама розлучені, і потрібно зцідити молоко для його годування з пляшечки. У більшості сучасних українських пологових будинків практикується спільне перебування мами й дитини. У перші дні приходу молока навіть, якщо і доведеться злегка підцідити груди (що взагалі-то не вітається, природа повинна сама відрегулювати кількість виробленого молока), робити це потрібно руками. Інакше за допомогою молоковідсмоктувача можна «розцідити» собі гіперлактацію, а це аж ніяк не добре ані для мами, ані для дитини. Іноді згорнути зайве вироблення молока буває складніше, ніж підвищити лактацію.

За гіперлактаціі мама постійно відчуває біль та розпирання грудей і ризикує захворіти на мастит, а малюк, по-перше, недоотримує «заднє» більш жирне молоко, а по-друге, може просто відмовитися від грудей, адже пити з твердого гарячого запаленого «посуду» йому важко та незручно.

4. Пустушка

Сучасні консультанти з грудного вигодовування вбачають у ній зло всесвіту, й у деяких пологових будинках вона взагалі заборонена. Річ у тім, що пустушку малюк смокче зовсім не так, як мамині груди. І її використання може призвести до так званої «плутанини сосків», через яку дитина почне смоктати мамині груди як пустушку (в тому числі й прикушувати). Це призведе не лише до саден сосків у мами, але і до неефективного висмоктування молока, в результаті немовля його буде регулярно отримувати у не достатній кількості. Особливо це небезпечно в перші дні приходу молока - дитина тільки вчиться правильно його висмоктувати, не варто збивати маля з пантелику.

5. Повний великий і різноманітний набір дитячої косметики

Як показує практика, більшість цих засобів не стають у нагоді взагалі. Особливо, якщо всі вони купувалися у великих флаконах. Радимо обмежитися продукцією в пробній маленькій упаковці. Необхідний мінімум: дитячий крем, олійка та Судокрем (або будь-який крем від попрілостей).

6. Ватні палички

Це стосується як спеціальних ватних паличок з обмежувачами для вушок малюків, так і звичайних. Що ти збираєшся ними чистити дитині? Вушка? Носик? Ти здивуєшся, але у новонародженого носові ходи настільки вузенькі, що паличка туди просто не пролізе. У перші дні nf навіть тижні після народження догляд за носиком здійснюється за допомогою найтонших джгутиків, скручених із звичайної вати. А вушка малюкам можна протирати тільки зовні, тому тобі підійде простий шматочок вати.

7. Медикаменти

Апріорі мамі, що годує, а особливо в перші дні життя малюка, рекомендують уникати будь-яких фармацевтичних препаратів. Виняток становлять ті ліки, без яких ти не можеш жити, і ті, які змушена приймати постійно (інсулін в ін'єкціях для хворих на цукровий діабет або гормональна замісна терапія, яку жінка приймає довічно після травм гіпофіза, а також спреї, що знімають напади астми тощо). Якщо це твій випадок, попередь медичний персонал про те, що твоє життя залежить від регулярного прийому препаратів. Звісно, слід заздалегідь обговорити зі своїм лікарем режим прийому таких ліків після народження малюка.

Всі інші медикаменти, які можуть тобі знадобитися, легко придбати в аптеці, розташованій в самому пологовому будинку.

8. Крем для моделювання фігури після пологів

Ми, безумовно, захоплені твоїм прагненням залишатися жінкою і піклуватися про себе завжди і скрізь. Але, повір, у перші дні після народження малюка тобі точно буде це не в голові. До того ж у пологовому будинку ти, скоріш за все, перебуватимеш 2 - 3 дні. Краса зачекає, а після повернення додому ти зможеш скористатися цим чарівним кремом. Отже купи його заздалегідь, просто до сумки для пологового будинку не клади.

9. Дезодоранти в спреях, парфуми та ще дещо

Особливо це актуально, якщо після пологів ти опинишся не в індивідуальній палаті, а з сусідками. Різкі парфумерні запахи можуть заважати їм. Та й твоїй дитині потрібен природний аромат мами, а не останньої новинки від Dolce&Gabbana. У новонароджених може виникати алергія на парфуми. Те саме стосується й аромаолій. Повір, кілька днів у пологовому будинку без цього можна обійтися.

Медики взагалі не радять брати до пологового будинку декоративну косметику та парфумерію. А для догляду за тілом тобі стане у нагоді ті самі молочко та олійка, які ти вибрала для свого малюка.

І, звичайно ж, недоречні в палаті пологового будинку запахи лаків для волосся, лаків для нігтів і змивок.

Те саме стосується і ювелірних прикрас. Бажано залишити їх вдома в скриньці. Максимум, що допустимо - натільний хрестик і обручка, якщо тобі некомфортно без їхньої «підтримки».

10. Аромалампи та курильні палички

З тих самих причин, що й парфуми, і косметика в спреях. Це може призвести до алергії, безсонні та постійного плачу малюка, а також до скандалу з персоналом пологового будинку іта сусідками по палаті.