Це свято передбачає містичну атмосферу і, звісно ж, етнічний колорит. Тому mama.ua пропонує відвідати один з заповідних парків Києва, де можна досхочу відчути споконвічний зв'язок з корінням та злитися з природою.
Звісно, у більшості з нас це свято асоціюється з дорослими, переважно нічними, гуляннями й не без любовного підтексту (детально про традиції на Івана Купала ми вже писали). Але сучасні батьки навчилися не відмовляти собі в активному та яскравому дозвіллі й, тим паче, не гасити вогонь свого кохання навіть після багатьох років шлюбу та за наявності дітей.
Тут святкування плануються не тільки на ніч, але й вдень, тож дітлахам буде, коли розгулятися.
Виступи кінно-трюкового та обрядового театрів, унікальна старослов'янська кухня, романтичний берег Лісового озера у вогнях смолоскипів і пущені на воду вінки, номери в стилі Стародавньої Русі - все це варте того, аби сюди приїхати, особливо в стародавнє свято, що має ще дохристиянські коріння.
Паралельно з театралізованою програмою на території парку відбудеться захоплюючий квест з пошуку легендарного квітки папороті, в якому зможуть взяти участь усі бажаючі будь-якого віку.
Також для всіх гостей проводитиметься майстер-клас з плетіння вінків, тож якщо ти цього ніколи не робила - саме час відправлятися вчитися.
Свято під стінами Київського Дитинця буде цікавим не тільки сім'ям з дітьми, а й тим, хто наразі не зустрів свою пару. Хтозна, можливо, це станеться саме тут і саме в цю чарівну ніч. Адже недарма наші пращури вкладали в святкування Купала любовний сенс. І якщо стрибок через багаття для сталої пари - запорука нерозривності їх зв'язку, то для нових знайомств - яскравий початок їх історії. До речі, ще інформація для одинаків - в купальську ніч в Стародавньому Києві справжні ворожки обіцяють поворожити на судженого чи суджену. Не виключено, що і нагадають багато щастя. А закріплять результат під час ритуального спалення опудала Купали (воно ж - Марена -язичницька богиня смерті у древніх слов'ян).
Отже, 6 липня святкування триватиме з 18:00 до 01:00, а потім - купальська дискотека до 03:00,
7 липня програма, знову таки, розпочнеться о 14:00, але о 20:00 останній вінок повинен бути спущений на воду, оскільки парк закривається.
Вхідний квиток для дорослих - 250 грн, для пенсіонерів і студентів - 150 грн, школярам - 60 грн, дошкільнятам - безкоштовно.
Дивись адресу з картою проїзду Парку "Київська Русь".
Графік свят в музеї зазвичай планується на рік вперед. Але зараз на сайті висить застарілий розклад, і радять телефонувати за контактними телефонами (зазначимо наприкінці цього абзацу).
І все ж, нехай і спонтанно, навіть без спеціальної програми, навряд чи є більш народне й актуальніше місце для проведення днів до та після Купальської ночі!
Тому mama.ua настійно рекомендує в ці вихідні поїхати до музею у Пирогово - зануритися в дивовижну атмосферу споконвічно народного побуту. Без красот і розваг ви точно не лишитеся - бо майстер-класи, виставка виробів майстрів народних ремесел, смачне частування в місцевих шинках і просто неба, і головне - автентичні хатки, які розміняли вже не першу сотню років - все це на вас чекає на лоні природи. А також справжні вітряки, діючі церкви, що ними опікується місцевий цех художників-реставраторів, кузня, катання на конях та поні, неймовірно красиві пейзажі і подорож мапою України в мініатюрі (адже всі експонати розділені та скомпоновані за регіонами України, звідки вони були вивезені ). Загалом, поїздка до Пирогово - це завжди етнографічний міні-тур, від якого приходять у захват і дорослі, й діти.
Зверни увагу лише на те, що каса музею та всі експонати (тобто хатки) закриваються о 17:00. Загалом по території можна буде безперешкодно гуляти до 18:00.
Вартість дорослого квитка - 50 грн, старші школярі і студенти проходять за 30 грн, а молодші школярі (від 7 до 10 років) - за 15 грн. Малюкам до 7 років вхід вільний.
Уточнюй всі питання за телефонами 098 913 80 07 або 044 526 25 27, а карту проїзду дивись тут.
Тут, хоч на офіційному сайті нічого і не вказано, зазвичай проводиться масштабна розважальна програма з майстер-класами з плетіння вінків, ворожіннями і дотриманням традиційних купальських обрядів, й неодмінними вогнищами, через які слід, як всі ми знаємо, стрибати.
Офіційний сайт перебуває у запустінні, чого, сподіваємося, не можна сказати про самий парк, що його обожнюють кияи. Але дізнатися актуальні тарифи нам все ж вдалося, а тому у вихідні пропонуємо піти й на свої очі перевірити, як воно - відпочивати на лоні природи в густому лісі легендарного урочища.
Вхід до парку: 30 грн, школярам і студентам - 10 грн, пенсіонерам, дошкільнятам, інвалідам, учасникам бойових дій і співробітникам Національної Академії Наук - безкоштовно.
Адреса та карта проїзду, зрозуміло, у нас є.
Тут обіцяють найромантичніше і, головне, автентичне святкування Івана Купала в цьому році. Поїдемо, перевіримо.
Культурні активності почнуться 6 липня о 12:00, а апогей свята призначений на сутінки - після 19.00. Справжні козаки й козачки Мамаєвої Слободи обіцяють нам цього вечора розвести багаття висотою з триповерховий будинок!
А розважати гостей біля витоку річки Либідь будуть: ансамбль народної пісні «Божедар», фольк-гурт «Дивина», а також фольклорні колективи «Мамаєвої Слободи»: «Панночка-козачка», «Терлич-трава» та «Бурсацькі троїсті музики»!
Вартість дорослого квитка - 120 грн, школярі, студенти та пенсіонери - 100 грн, дошкільнята, інваліди 1 - 2 груп, ветерани АТО, солдати і сержанти-строковики проходять на територію козацької звитяги безкоштовно.
Як бачимо, нудьгувати ані напередодні Купальської ночі, ані після неї нам не доведеться. А що робити, власне, вночі, читачі знають і без наших порад.
Ваш коментар