Новий дитячий садок - яким він буде?

4 травня 2020 р. 16:45

В.о. Міністра освіти та науки Любомира Мандзій розповіла про результати публічних консультацій з дошкільного навчання. Міністерство розробляє нову концепцію та законодавчу базу дошкільної освіти.

Реформа дошкільної освіти

23 квітня у прямому ефірі на Facebook-сторінці МОН. т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій розповіла про результати публічних консультацій «Якісна та доступна дошкільна освіта». Публічні консультації відбулися протягом листопада-грудня 2019 року в 6 містах: Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Львів та Тернопіль. Загалом участь у консультаціях взяло 2921 громадян із 23 областей (батьки дошкільнят, вихователі, керівники ЗДО, представники громадських організацій). 

Любомира Мандзій зазначила, що фактором забезпечення доступу до дошкільної освіти є розвиток мережі закладів ДО та звернула увагу на такі пропозиції учасників консультацій:

  • важливими факторами підвищення рівня дошкільної освіти є: оновлення змісту дошкільної освіти, створення безпечного освітнього простору, висококваліфіковані педагогічні працівники, партнерство з батьками та забезпечення наступності між дошкільною та шкільною освітою.
  • на думку 34% засновників ЗДО на якість освіти впливає створення нового освітнього простору. Учасники наголосили на важливості пільгового кредитування та створення умов для облаштування приватних ЗДО.
  • 62% батьків зазначають, що мета дошкільної освіти – соціально-особистісний розвиток дитини. Найважливіше завдання – формування у дитини комунікаційних навичок (79% батьків).   

Звіт про результати публічних консультацій опублікований на сайті Міністерства.

На основі пропозицій та зауважень почутих від учасників консультацій Міністерство освіти і науки України визначило подальші кроки з розвитку дошкілля:

  • оновлення положення про заклад дошкільної освіти;
  • розробка концепції освіти дітей раннього та дошкільного віку;
  • робота над концепцією Базового компоненту дошкільної освіти;
  • робота над законом «Про дошкільну освіту». 

Запрошуємо всіх охочих переглянути запис прямого ефіру на Facebook-сторінці МОН. 

Примітка. Публічні консультації відбулися за сприяння Національного Демократичного Інституту та Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» за підтримки Уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Фонду розвитку ефективного врядування.