Імунна система маленьких дітей ще не досконала, і тому вони найбільш уразливі перед різними збудниками хвороб. Говоримо детальніше про аденовірусну інфекцію та про те, як уберегти від неї свого малюка.
Аденовірусна інфекція - гостре захворювання, виражається у вигляді лихоманки та ураження дихальних шляхів, очей. Збудники - аденовіруси. Аденовірусна інфекція - це підвид ГРВІ та становить 20% від всіх респіраторних інфекцій. Сьогодні відомо близько 32 серологічних типів збудників захворювання. Аденовіруси - це ДНК-віруси, вони є досить стійкими для проживання у зовнішньому середовищі, вони залишаються життєздатними кілька тижнів за кімнатних температур, нечутливі до антибіотиків, чудово витримують заморожування. Віруси даного типу вбиває УФ-опромінення та кип'ятіння.
Аденовірусні інфекції, як і інші ГРВІ, як правило, починають проявляти себе у вигляді підвищення температури, симптомів інтоксикації (слабкість, озноб, головний біль, біль у м'язах, втрата апетиту тощо). Важке дихання, нежить - все це також ознаки аденовірусних інфекцій. Через те що аденовірус вражає слизові оболонки, страждають, у першу чергу, верхні дихальні шляхи, що викликає кашель.
Окрім органів дихання уражається кон'юнктива очей дитини: очі червоніють, запалюються, малюк часто їх тре й плаче ніби без причини, з'являється світлобоязнь.
Ще одне вразливе місце, де вірус "заявляє свої права" - слизові оболонки кишечника. Тому малюка може турбувати біль у животі, рідкий стул (пронос), здуття.
За несвоєчасного лікування та несприятливого збігу обставин перенесена аденовірусна інфекція у дітей може призвести до таких ускладнень:
Лихоманка зазвичай тривала і може тривати до 7 - 14 днів, або проявлятися періодами в ці терміни. В разі ураження тільки верхніх дихальних шляхів і за своєчасного звернення до педіатра температура триватиме близько 2 - 3 днів.
Епідеміологічно інфекція найнебезпечніша в перші дні, однак, є випадки, коли віруси виділяються навіть на 4 тижні хвороби. У дитячих колективах спостерігаються локальні спалахи, коли хворіють від декількох дітей в групі. Терміни інкубаційного періоду інфекції - від 3 до 12 днів. Хворих дітей за рішенням лікаря ізолюють у лікарняних або домашніх умовах не менше, ніж на тиждень і до 10 днів. Діти, які спілкувалися і взаємодіяли з хворими, повинні спостерігатися протягом декількох тижнів, адже вірус може не одразу проявити себе.
Осередком інфекції є вже хвора людина. У великій кількості ці віруси виділяються з мокротиння, носоглоткового слизу та кон'юнктивального секрету. Здебільшого, інфекція передається повітряно-крапельним шляхом і входить в організм дитини через шлунково-кишковий тракт, кон'юнктиви очей та дихальні шляхи.
Як і в разі інших ГРВІ, препаратів для системного лікування цього вірусного захворювання немає. Лікування зводиться до забезпечення організму умов для одужання - рясне пиття, спокій, чисте зволожене повітря, час і терпіння. Також хворому дається симптоматичне лікування, покликане полегшити деякі немочі: промивання носа сольовим розчином, очні краплі, що знижують неприємні відчуття в запалених очах, в разі сильного жару (вище 38,5 градусів, а для немовлят - 38) - прийом жарознижуючого.
У разі ж розвитку ускладнень (пневмонії, бронхіту, отиту) призначається вже антибактеріальна терапія - тоді, коли антибіотики можуть допомогти (тобто тоді, коли в ураженому органі оселилася хвороботворна мікрофлора, яка сприйнятлива до антибіотиків). Але нагадуємо, спочатку за аденовірусної інфекції дитині немає сенсу давати антибіотики - вони на віруси не діють! Останнє зауваження - для мам, схильних до самолікування, але mama.ua вірить, що ти не така. Нехай призначення терапії твоєму малюку візьме на себе лікар педіатр.
Ваш коментар