Сонцезахисна косметика - зовсім не примха і не маркетинговий хід виробників. Час остаточно розібратися в їх механізмі дії та різновидах.
Всі ми знаємо, що дитині потрібне сонячне світло для вироблення вітаміну D. Цей вітамін необхідний для нормального засвоєння кальцію з їжі та запобігання рахіту. Однак, для його вироблення достатньо мінімальної кількості опромінення. У той же час, надлишок сонця, особливо у піки його радіоактивності згубний для нашої шкіри. А особливо вразлива шкіра малюків.
ВАЖЛИВО: Діти і сонце
Шкіра малюка набагато чутливіша і тонша, ніж твоя. Її захист від ультрафіолету вельми слабкий: механізм вироблення пігменту меланіну не сформований до кінця. Адже саме цей пігмент, який надає шкірі засмаглий відтінок, поглинає ультрафіолетові промені, захищаючи тканини від їх впливу.
В результаті маленькій дитині, щоб отримати опік, досить перебування на відкритому сонці в період його активності протягом 5 - 7 хвилин (в той час як його мама без опіку «витримає» 15 - 20 хвилин).
Крім хворобливості та свербіння, сонячні опіки небезпечні тим, що з часом можуть призводити до розвитку онкологічних захворювань шкіри. На сьогодні доведений прямий зв'язок раку шкіри з сонячними ваннами.
Пам'ятай, що кожен пережитий сонячний опік «наближає» людину до зони ризику розвитку раку шкіри.
Виходячи з усього цього, стає зрозумілим, навіщо дітям потрібен захист від сонця у вигляді сонцезахисних кремів, спреїв, молочка, емульсій та ін.
Купуючи дитячий сонцезахисний засіб, обов'язково вивчай упаковку. На ній завжди зазначено, з якого віку можна застосовувати даний продукт. Переважну більшість таких кремів можна застосовувати з 3 років. Якщо засіб позиціонується як дитячий, але мінімальний вік не вказаний - за замовчуванням вважається, що продукт призначений для дітей старше трирічного віку. Для найменьших шукай у лінійках дитячої косметики креми з позначкою 1+.
Педіатри та дитячі дерматологи вважають, що сонцезахисний крем для дітей до року застосовувати не потрібно, просто з малюком варто гуляти в тіні дерев, а не на відкритому сонці, а тіло його прикрити за можливістю тонким одягом з натуральних тканин.
А ось після того, як дитині виповниться 5 років, він може користуватися звичайним «сімейним» кремом, який застосовують батьки.
Слід обов'язково стежити за терміном придатності крему. Навіть, якщо термін ще не сплив, крем, відкритий тобою минулого літа, вже не годиться.
Головний убір у спекотну погоду також обов'язковий для всіх дітей, але. Якщо малюк вже не лежить у колясці, а сидить або ходить (або, якщо мама носить його в слінгу у вертикальному положенні) бажано, щоб головний убір мав поля або козирок - для додаткового захисту обличча.
ЗВЕРНИ УВАГУ: Збираємо дитину на пляж: фотоподсказка
У сьогоднішній безлічі засобів та марок дуже легко розгубитися. Тому наведемо основні критерії, за якими можна обрати хороший сонцезахисний крем.
Наприклад, SPF 15 означає, що «в ньому» можна безпечно перебувати на сонці протягом 15 х 5 = 75 хв, SPF 30 - відповідно, 30 х 5 = 150 хв.Важливо розуміти, що повторне нанесення засобу не продовжує періоду «безпеки», а лише відновлює шар крему. Та й взагалі, навіть, скориставшись найнадійнішим сонцезахисним кремом, не варто перебувати на сонці занадто довго, особливо дітям. Адже, крім ультрафіолету існує ще й банальна загроза перегріву.
Найвідоміші марки дитячої косметики, що випускають сонцезахисні засоби - це:
Якщо ж мама також хоче підібрати собі сонцезахисний крем для обличчя, варто звернути увагу на такі марки:
Зазвичай, ці марки, поряд з «дорослими» пропонують і сонцезахисні продукти, розроблені спеціально для дітей.
ДІЗНАЙСЯ ПРАВДУ: взяти участь у живому обговоренні того, як обрати сонцезахисний крем для обличчя від пігментних плям, можна тут.
Ми щиро сподіваємося, що дочитавши цю статтю до кінця, ти і твоя родина будете повністю готові до спекотного літа. Якщо ж залишилися якісь не з'ясовані питання щодо сонцезахисної косметики, задавай їх в коментарях!
Ваш коментар